legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Bezprzewodowy system alarmowy - rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb

aktualizacja: 17-04-2019, 07:11 – artykuł promocyjny


Bezprzewodowe rozwiązania alarmowe są z powodzeniem stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach biznesowych. Największą zaletą systemów działających w oparciu o komunikację drogą radiową jest łatwa i szybka instalacja oraz rozbudowa. Ponadto w razie potrzeby można dostosowywać miejsce instalacji poszczególnych urządzeń np. do nowego układu architektonicznego czy zmian aranżacyjnych. Zyskujesz w ten sposób system, który z łatwością dopasujesz do swoich zmieniających się potrzeb.

 

Bezprzewodowy system alarmowy - rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb

 

Jaki typ instalacji jest dla Ciebie?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przed montażem urządzeń, jest wybór typu instalacji. Tradycyjne rozwiązania przewodowe już na tym etapie będą wymagały od Ciebie dokładnego określenia, jakich funkcji będziesz potrzebował zarówno teraz, jak i w przyszłości – bowiem na podstawie tych informacji, instalator dopasuje odpowiednie urządzenia a następnie zaplanuje całą instalację elektryczną. Ponieważ montaż systemu przewodowego należy przeprowadzić jak najwcześniej – najlepiej przed pracami wykończeniowymi, aby uniknąć dodatkowych remontów – również szereg niezbędnych decyzji trzeba podjąć odpowiednio wcześniej. Zdarza się, że jest to jeden z czynników, które sprawiają, że odwlekasz w czasie montaż zabezpieczeń w Twoim domu. Alternatywnym rozwiązaniem są systemy bezprzewodowe. Czy bezprzewodowy system alarmowy jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Co je cechuje? W większości eliminują one konieczność układania okablowania, dlatego montaż instalacji jest niezwykle szybki i nie musi wiązać się z dodatkowymi pracami budowlanymi. Ponadto, może zostać w dowolnym momencie rozbudowany o kolejne urządzenia, zatem szereg decyzji związanych z funkcjami, jakie ma pełnić Twój system alarmowy, można rozłożyć w czasie, podejmując je już w trakcie jego użytkowania. Wybierając na sam początek podstawowe elementy systemu – takie jak centrala alarmowa, manipulatory, sygnalizator oraz kilka czujek ruchu – ograniczysz początkowe koszty instalacji. Z upływem czasu, będziesz mógł bez problemu rozszerzyć liczbę urządzeń o dodatkowe czujki nie tylko ruchu, ale także, np. dymu, czy zalania.

czujki SATEL: AOD-210, APD-200, AOCD-260

Bezprzewodowa zewnętrzna czujka ruchu AOD-210, bezprzewodowa czujka ruchu APD-200,
bezprzewodowa zewnętrzna czujka kurtynowa AOCD-260

SATEL - zestaw: ASD-250, AXD-200

Bezprzewodowa czujka dymu i ciepła ASD-250, bezprzewodowa czujka uniwersalna AXD-200

 

System dopasowujący się do Ciebie

Bezprzewodowy system alarmowy stworzony na bazie nowoczesnej centrali alarmowej INTEGRA nie tylko zapewni Tobie i Twoim najbliższym bezpieczeństwo, lecz również pozwoli na wprowadzenie do Waszej codzienności wielu ułatwień. Jak już zostało wspomniane, bezinwazyjna rozbudowa instalacji może być przeprowadzana tak często, jak tylko uznasz, że dotychczasowe funkcje systemu przestały być wystarczające i potrzebujesz czegoś więcej: bardziej kompleksowej ochrony lub zupełnie nowych opcji. Dzięki temu możesz z czasem rozwijać system o takie funkcje, jakie będą Ci w danej chwili potrzebne, dostosowując je do nowych okoliczności, które mogą wymagać zastosowania specjalnych rozwiązań – np. jeśli zamieszka z Tobą osoba starsza lub niepełnosprawna. Wówczas nie tylko zastosujesz środki doraźne, które umożliwią im wygodny dostęp – np. przesunięcie bezprzewodowego manipulatora w taką lokalizację, aby dostosować do wszystkich domowników wysokość jego montażu na ścianie. Możesz się zdecydować również na dodatkowe urządzenia, np. pozwalające na bezhasłowy dostęp do systemu alarmowego (karty zbliżeniowe lub breloki) lub szybkie wezwanie pomocy w nagłych sytuacjach (przyciski napadowe, manipulatory z klawiszami funkcyjnymi).

 

INT-KLFR-BSB - manipulator systemu alarmowego SATEL INTEGRA

Bezprzewodowy manipulator INT-KWRL2 z wbudowanym czytnikiem kart 

 

Przykładem okoliczności, w której możesz potrzebować wymiany części urządzeń, jest pojawienie się w domu psa – aby pupil nie wywoływał alarmu swoją obecnością, wymienisz wewnętrzne czujki ruchu na takie z funkcją PET. Podobnie w przypadku rozbudowy domu o nową kondygnację (lub przeznaczenie do celów użytkowych już istniejącej lecz dotychczas nieużywanej powierzchni), czy też decyzję o dodatkowym obiekcie na terenie Twojej posesji, np. garaż lub schowek na narzędzia ogrodnicze. Aby zwiększyć zakres ochrony, lub jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, możesz zdecydować się na kolejne bezprzewodowe urządzenia, które instalator dołączy do Twojego systemu w kilka chwil, bez konieczności ingerencji w ściany, a co za tym idzie, przeprowadzania dodatkowego remontu.

 

Sterowanie łatwe dla każdego

Również codzienna obsługa systemu bezprzewodowego stworzonego na bazie nowoczesnej centrali alarmowej może być dopasowana do Twoich preferencji. Kiedy przebywasz w domu, lokalne sterowanie instalacją ułatwi Ci intuicyjny manipulator, np. INT-TSI nowoczesny model wyposażony w niezwykle czuły ekran dotykowy.

 

INT-TSI - manipulator z ekranem dotykowym SATELINT-TSI - manipulator z ekranem dotykowym SATELINT-TSI - manipulator z ekranem dotykowym SATEL

Manipulator dotykowy INT-TSI dedykowany do lokalnej obsługi systemów bazujących na centrali alarmowej INTEGRA

 

Jeśli preferujesz wprowadzanie danych za pomocą klawiatury, wybierz model tradycyjny, dostępny w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Urządzenia te posiadają duży, czytelny wyświetlacz LCD, na którym przejrzyście widać każde wprowadzone polecenie. Klawiatura z wygodnymi, dużymi przyciskami dodatkowo ułatwia obsługę systemu – dzięki temu nie sprawia trudności żadnemu z domowników, niezależnie od wieku czy sprawności manualnej. Co więcej, specjalne klawisze do załączania poszczególnych trybów czuwania (nocny, dzienny, pełny) pozwalają na jeszcze szybsze i wygodniejsze uzbrojenie alarmu. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni przycisk – i gotowe! Ponadto, systemem możesz sterować zdalnie – za pomocą pilota lub aplikacji (INTEGRA CONTROL) przeznaczonej na urządzenia mobilne działające w oparciu o system iOS lub Android. Dzięki temu, gdziekolwiek się znajdujesz, możesz wszystkim zarządzać zdalnie.

 

INTEGRA CONTROL SATEL

Aplikacja mobilna INTEGRA CONTROL dedykowana do zdalnej obsługi systemów bazujących na centrali alarmowej INTEGRA 

 

Nie tylko bezpieczeństwo

Nowoczesny bezprzewodowy system alarmowy zbudowany na bazie zaawansowanej centrali alarmowej można wykorzystać również do realizowania zadań z zakresu automatyki domowej. Umożliwia to zastosowanie w podwójnej roli urządzeń wchodzących w skład Twojej instalacji: zarówno do zapewniania domownikom bezpieczeństwa, jak i komfortu. Dzięki temu, czujki ruchu umożliwiają np. automatyczne włączenie światła w momencie wykrycia obecności osoby w danym pomieszczeniu oraz wyłączenie go, gdy przez dłuższy czas jej nie wykryją. Przykłady realizowania zadań automatyki domowej przez system alarmowy można mnożyć bez końca – zastosowań jest tyle, ile pomysłów. Pomocnym rozwiązaniem jest m.in. wdrożenie tzw. scenariuszy, czyli zaprogramowanie centrali alarmowej w taki sposób, aby w odpowiednim czasie system zrealizował całą sekwencję określonych przez Ciebie zadań. Definiując taką pulę scenariuszy, jaka jest Ci potrzebna, zapewnisz sobie wygodę w każdej okoliczności. Zauważysz to już o poranku, gdy wraz z dzwonkiem budzika podniosą się rolety i rozsuną zasłony na elektrycznym karniszu, wpuszczając do sypialni pierwsze promienie słońca. Samoczynnie uchyla się również okno, by nieco przewietrzyć pokój. Włączyła się również Twoja ulubiona muzyka, której pozytywna energia pomaga Ci się obudzić. Gdy wychodzisz do pracy – system automatycznie odcina zasilanie urządzeniom elektrycznym, wyłącza światło w łazience, domyka również otwarte wcześniej okno w sypialni a w sezonie grzewczym dodatkowo przełącza ogrzewanie w oszczędniejszy tryb ECO. Gdy, wracając z pracy, otworzysz drzwi wejściowe, w ciemnym korytarzu włączy się światło – więc jeżeli masz ręce zajęte trzymaniem śpiącego dziecka czy zakupami, nie musisz już szukać włącznika. Jeśli masz plany na wieczór, możesz je również uwzględnić, wybierając np. scenariusz „wieczór filmowy” lub „romantyczna kolacja”, który dostosuje wybrane punkty świetlne oraz moc oświetlenia, zasłoni okna, włączy odpowiednią muzykę itd. Wszystko to dzieje się automatycznie, a Ty nie musisz się o nic martwić. Prawdziwie inteligentny dom! W dokładnie ten sam sposób możesz sterować również oświetleniem znajdującym się na zewnątrz, a także bramą garażową i wjazdową, zraszaczami, roletami itp.

 

Schemat systemu SATEL ABAX 2

 

Jak widać, nowoczesne bezprzewodowe systemy alarmowe (ABAX 2) posiadają nie tylko wiele zalet, lecz także otwierają przed swoimi użytkownikami bogaty wachlarz możliwości – nie tylko w zakresie zapewnienia im bezpiecznej, ale również komfortowej przestrzeni do życia.

 

Bezprzewodowy system alarmowy - rozwiązanie na miarę Twoich potrzebBezprzewodowy system alarmowy - rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb

Kontakt w sprawie produktów:

SATEL Sp. z o.o.
tel. (58) 320 94 00
www: www.satel.pl
www.mieszkajbezpiecznie.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Nowy boss mirco od Carel

Nowy boss mirco od Carel

Firma Carel podczas Euroshop 2020 przedstawiła boss micro - nowy format z rodziny... ¬ więcej...

 
Niezawodne systemy domofonowe

Niezawodne systemy domofonowe

Wiosna i lato to idealny moment na wszelkie remonty. Jest ciepło, dni są długie,... ¬ więcej...

 
Cyfrowy system domofonowy CD-2502 firmy Laskomex

Cyfrowy system domofonowy CD-2502 firmy Laskomex

System domofonowy CD-2502 przeznaczony do budownictwa wielorodzinnego może pracować... ¬ więcej...

 
dhpolska
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet