gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotłownia taka jak chcesz! Zainspiruj się oszczędnością

aktualizacja: 03-04-2019, 10:56 – artykuł promocyjny


W większości naszych domów kotłownia pełni również rolę składzika, w którym panuje zazwyczaj chaos i bałagan. Z tego powodu pomieszczenie to często wydaje się nam za małe, choć metraż wskazuje na sporą przestrzeń. Aby tego uniknąć, warto postawić na nowoczesne rozwiązanie jakim są gazowe kotły kondensacyjne. Urządzenia te nie muszą być instalowane w odzielnych, specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach. Kocioł o mocy cieplnej do 30 kW (czyli takiej, która jest zupełnie wystarczająca do ogrzewania większości domów jednorodzinnych) możemy zamontować w kuchni, łazience czy innym pomieszczeniu, w którym nie przebywają stale domownicy.  

Producenci gazowych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła, mając świadomość, jak ważna dla klientów jest estetyka wnętrz, do swoich ofert wprowadzają ekologiczne i wydajne urządzenia o niewielkich rozmiarach i wyjątkowym designie.  
 


Firmy, znajdujące się w czołówce branży grzewczej, idą o krok dalej. Immergas wyróżnia się pod tym względem dostępnym już od dłuższego czasu kompaktowym kotłem Victrix Tera. Urządzenie zyskało popularność poprzez zaskakująco dużą wydajność (może ogrzać cały dom jednorodzinny) przy niewielkich gabarytach – jego wymiary to  440x252x748 cm!

 

Immergas - kocioł Victrix TeraImmergas - kocioł Victrix Tera

Immergas - kocioł Victrix TeraImmergas - kocioł Victrix Tera

 

To jednak nie jest ostatnie słowo włoskiego producenta instalacji grzewczych. Immergas przygotował także specjalną serię kotłów kondensacyjnych EXA, które dzięki niewielkim rozmiarom mogą być instalowane niemal wszędzie, nawet w ciągu szafek kuchennych. Ponadto wyróżniają się niezwykle intuicyjną obsługą, która, jeśli tylko zechcemy, może być zdalna. Podobnie z modelem Victrix Maior TT ErP – wiszącym kotłem kondensacyjnym, który wyróżnia się subtelną estetyką i kompaktowymi wymiarami.

 

Immegas - kocioł kondensacyjny Victrix ExaImmegas - kocioł kondensacyjny Victrix Exa

 

Zwolennicy kompletnych rozwiązań grzewczych w jednej obudowie powinni także zwrócić uwagę na stojący kocioł kondensacyjny Hercules Condensing ErP. To podobne, choć zdecydowanie większe urządzenie prezentowanego wcześniej Victrix Zeus 26 2 ErP. Różnica pomiędzy tymi kotłami, polega m.in. na większej pojemności zasobnika c.w.u. (120 l.). Dodatkowo Hercules może obsługiwać aż do trzech niezależnych stref grzewczych, w tym dwie niskotemperaturowe (podłogowe) za pomocą opcjonalnych zestawów montowanych wewnątrz kotła.

 

Victrix Zeus 26 2 ErP, wiszący kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowejVictrix Zeus 26 2 ErP, wiszący kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej

 

Dla posiadaczy kolektorów słonecznych Immergas przygotował równie ciekawe rozwiązanie. Klienci mogą wybrać rozszerzoną opcję stojącego kotła – Hercules Solar z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 200 l, który dodatkowo wyposażony jest fabrycznie w moduł obsługi kolektorów. Hercules Solar jest fabrycznie wyposażony w moduł obsługi kolektorów słonecznych.

 

stojący kocioł kondensacyjny Hercules Condensing ErP - Immergas

 

Okazuje się, że kotły nie muszą być dla żadnego pomieszczenia elementem, który skazuje daną przestrzeń na bycie graciarnią po wsze czasy. Współczesne rozwiązania pozwalają na zachowanie estetyki (nie tylko kotłowni, jak w przypadku Victrix Maior, ale i kuchni czy łazienki) oraz na wielowymiarową oszczędność – miejsca, finansów i natury z uwagi na ekologiczny aspekt działania kotłów kondensacyjnych. Załączone zdjęcia to tylko przykłady aranżacji, których może być znacznie więcej. Wystarczy zapytać doświadczonego instalatora lub wybrać się na konsultacje do akredytowanych punktów sprzedaży kotłów Immergas.


Pełna oferta kotłów kondensacyjnych Immergas

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Duża instalacja to jeszcze większe wyzwanie. W przypadku zakładów produkcyjnych... ¬ więcej...

 
Równoważenie hydrauliczne za pomocą technologii AFC

Równoważenie hydrauliczne za pomocą technologii AFC

Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych jest koniecznością ze... ¬ więcej...

 
Pulsator w walce o Czyste Powietrze

Pulsator w walce o Czyste Powietrze

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet