gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

nVent - ogrzewanie elektryczne


Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?

aktualizacja: 12-11-2019, 12:24 – artykuł promocyjny


Ogrzewanie domu czy biura prądem nie musi być drogie. Piece akumulacyjne doskonale potwierdzają ten fakt. Urządzenia te pobierają energię elektryczną, potrzebną do ich naładowania podczas obowiązywania drugiej taryfy, czyli tej tańszej, a oddają ciepło przez pozostałe godziny w ciągu doby. Zapewniają tym samym tanie ciepło w domu. Piece akumulacyjne stanowią zatem idealne rozwiązanie dla osób, które rozliczają się z dostawcą prądu w systemie dwutaryfowym.

 

Budowa i działanie pieca akumulacyjnego ETT Plus, seria niska

Piec ETT Plus posiada wbudowane w metalową obudowę okablowane grzałki elektryczne, które zapewniają mu zdolność akumulowania ciepła. Wokół tych grzałek znajdują się elementy, które również odpowiadają za akumulację ciepła. Wbudowany cichy wentylator (dynamiczne rozładowanie) odpowiada za cyrkulację powietrza przez wnętrze pieca. Powietrze ogrzewa się i owiewa elementy akumulujące ciepło i następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz przez szczeliny znajdujące się pod spodem obudowy. Konstrukcja zapewnia mieszanie się nagrzanego powietrza z tym chłodniejszym, aby nie było zbyt gorące. Piec ETT Plus posiada ponadto wysokiej jakości izolację termiczną, gwarantującą mu zdolność zatrzymywania ciepła. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w filtr powietrza, urządzenie to zapewnia czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniach. Podczas pracy piecy akumulacyjnych nie powstają produkty uboczne w postaci pyłu, popiołu, sadzy czy zapachów, co sprawia, że system ten jest przyjazny dla środowiska.

 

Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRO


Sposób montażu

Piec akumulacyjny ETT Plus jest rozwiązaniem stworzonym z myślą o pomieszczeniach, w których przestrzeń pod oknem jest niska. Jego niewielka wysokość - 49 cm pozwala zamontować go pod nisko umieszczonymi parapetami, zarówno na ścianie na wspornikach, jak i ustawić na podłodze na nóżkach. W przypadku montażu na ścianie, musimy mieć pewność, że jest ona odpowiednio stabilna, aby mogła przejąć ciężar urządzenia. Montując piec akumulacyjny należy ponadto pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości od ściany, podłogi i innych elementów. Jest to niezbędne do zapewnienia właściwej cyrkulacji powietrza. Piece ETT, serii niska występują w dwóch modelach ETT 350 oraz ETT 500 o różnych rozmiarach szerokości (1130 mm i 1480 mm), w dwóch mocach (3,5 kW i 5 kW) i ciężarach zależących od mocy (bez cegieł 55 kg i 71 kg a z cegłami odpowiednio 195 kg i 267 kg). Urządzenie powinien podłączyć elektryk ze stosownymi uprawnieniami.

 

Sterowanie pracą

ETT Plus – piec akumulacyjny serii niskiej do niskich okien posiada zintegrowany elektroniczny regulator ładowania (ustawia się nim stopień naładowania) i regulator temperatury pomieszczenia na panelu obsługowym LCD z blokadą przed niezamierzoną ingerencją w ustawienia. Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie 5 – 30 stopni Celsjusza. Tygodniowy regulator temperatury pomieszczenia posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do zaprogramowania indywidualnego. Piec posiada funkcję start adaptacyjny jako funkcję uczenia się w trybie programowania czasowego oraz zapewnienia temperatury komfortu. Możliwe jest oddzielne ustawienie trybów pracy (stopni rozładowania): komfortowej i obniżenie nocne za pomocą termostatu. W tym modelu pieca można zredukować moc przyłączeniową do 91,6/83,3 lub 75 procent poprzez zmianę elektrycznego okablowania na listwie. Można także podłączyć dodatkową grzałkę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Główne zalety

  • Bardzo niski stojący piec akumulacyjny o dużej mocy grzewczej
  • Moc przyłączeniowa 5,0 kW
  • Zintegrowany regulator temperatury pomieszczenia z programatorem tygodniowym, zabezpieczeniem przed zamarzaniem oraz wykrywaniem otwartego okna
  • Łatwo dostępny panel obsługowy z podświetlanym wyświetlaczem LCD
  • Długa żywotność
  • Bardzo cicha praca dzięki cichemu wentylatorowi poprzecznemu
  • Pozwalają obniżyć koszty inwestycyjne i eksploatacyjne do minimum, gdyż nie wymagają skomplikowanych instalacji a ponadto są łatwe i tanie w montażu.
  • Przyjazne środowisku naturalnemu - nie zanieczyszczają środowiska (mają wbudowany filtr powietrza).


Warto skorzystać z oferty marki STIEBEL ELTRON, która gwarantuje piece akumulacyjne najlepszej jakości z dbałością o szczegóły - bezpieczeństwo i nowoczesny design.

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Folie grzewcze Felix to lepsze zdrowie w sezonie grzewczym

Folie grzewcze Felix to lepsze zdrowie w sezonie grzewczym

Czy da się połączyć korzystny wpływ na zdrowie, niskie koszty i ekologię w ogrzewnictwie?... ¬ więcej...

 
Rozsądna alternatywa - elektryczne kotły grzewcze Elterm

Rozsądna alternatywa - elektryczne kotły grzewcze Elterm

Każde, nawet najlepsze i najdroższe źródło ciepła może całkiem nieoczekiwanie... ¬ więcej...

 
Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?

Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?

Ogrzewanie domu czy biura prądem nie musi być drogie. Piece akumulacyjne doskonale... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet