Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

aktualizacja: 06-06-2019, 09:34 – artykuł promocyjny


Wentylatory HVLS to mieszacze sufitowe dużych rozmiarów o średnicy od 2,1 do 7,3 metra i niskiej prędkości obrotowej. Od angielskiego „high-volumelow-speed”. W przeciwieństwie do swych domowych odpowiedników o dużej prędkości i niewielkich rozmiarach, zostały zaprojektowane w celu wydajniejszej i efektywniejszej cyrkulacji powietrza na dużych obiektach. Te wysoce wydajne wentylatory są wykorzystywane w magazynach, centrach dystrybucji, salach gimnastycznych, hangarach i wielu innych obiektach. Obracając się ze zoptymalizowaną prędkością, dzięki zastosowaniu specjalnych regulatorów, przenoszą ogromne ilości powietrza przy bardzo niskich kosztach użytkowania.

 

Wentylator HVLS

 

 

Korzyści przez cały rok

 

Wentylatory HVLS pozwalają zaoszczędzić na kosztach energii, zwiększając odczuwalną temperaturę zimą poprzez destratyfikację - proces mieszania ciepłego powietrza skumulowanego pod sufitem z chłodniejszym powietrzem przy podłodze, aby uzyskać równomierną temperaturę w całej przestrzeni. Proces ten, może zmniejszyć zużycie energii na obiekcie nawet o 30% - co oznacza typowy okresy zwrotu dla dużych obiektów w przedziale od 6 miesięcy do 2 lat. Latem natomiast urządzenie maksymalizuje poziom komfortu, poprzez imitację naturalnych podmuchów wiatru, dając odczucie niższej temperatury.

 

Prędkość powietrza w zależności od wysokości montażu - model EurusPrędkość powietrza w zależności od wysokości montażu - model EurusPrędkość powietrza w zależności od wysokości montażu - model Eurus

Prędkość powietrza w zależności od wysokości montażu - model Eurus

 

Zwiększony ruch powietrza powodowany przez wentylator HVLS zmniejsza odczuwalną temperaturę powietrza o około 6 - 10 ° C. Oprócz komfortowego utrzymywania temperatury wentylator zmniejsza ryzyko tzw. stresu cieplnego. Dzięki wymuszonym kolumnowym ruchom powietrza całkowicie zostaje wyeliminowane zjawisko określane w budownictwie jako pocenie się płyt.

 

wentylator HVLS - otwarta przestrzeńwentylator HVLS - zamknięta przestrzeń

  Otwarta przestrzeń                   Zamknięta przestrzeń 


 

Pozwala to zapobiegać korozji metalowych elementów związanej ze zjawiskiem kondensacji i znacząco poprawia jakość powietrza. Ze względu na swoją wielkość wentylatory HVLS są wydajne i ciche. Używają silników, które zużywają energię za ułamek kosztów wielu małych wentylatorów sufitowych.

 

Wentylator HVLS

 

Dzięki zastosowaniu silników z trapezoidalnym wałem jak np. w modelu Eurus wentylator jest bardzo mocny i cichy. Zapewnia prace na poziomie głośności nie przekraczającym 40 dB w odległości 1 m od urządzenia, dzięki czemu nie jest uciążliwy przy dłuższym użytkowaniu.

Kontakt w sprawie produktów:

DAXTON POLAND
tel. +48 014/620-11-57
www: www.wentylatory.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Prawidłowa wentylacja Twojego domu - nawiewniki ciśnieniowe Ventec

Prawidłowa wentylacja Twojego domu - nawiewniki ciśnieniowe Ventec

Bogata oferta różnego rodzaju nawiewników powoduje, że często mamy... ¬ więcej...

 
KLIMOR EVO z certyfikatem Eurovent

KLIMOR EVO z certyfikatem Eurovent

Centrale wentylacyjne EVO marki KLIMOR zostały objęte prestiżowym certyfikatem Eurovent,... ¬ więcej...

 
Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemii

Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemii

W czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 nasze nawyki i zachowanie mają wpływ na bezpieczeństwo... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet