oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Oprawy Smartlight - przykłady realizacji

aktualizacja: 12-07-2019, 10:09 – artykuł promocyjny


Realizacja to najlepsza reklama dla danego produktu. Oprawy i ich możliwości zaprezentowane w realnych inscenizacjach pokazują jak ważne jest umiejętne zestawienie rodzaju oprawy, jej mocy, kąta padania światła. Każdy budynek zasługuje na wyjątkową oprawę, a te o charakterze usługowym zyskują podwójnie. Poniżej prezentujemy przegląd realizacji wykonanych z oprawami Smartlight. Warto zwrócić uwagę, na niepowtarzalny charakter dobrze oświetlonego budynku względem otoczenia, wydobycie akcentów architektury za pomocą światła oraz dostosowanie oświetlenia w zależności od przeznaczenia danego budynku.

 

Porady przy oświetleniu architektury restauracji, hoteli i budynków usługowych na przykładzie zastosowanych opraw marki Smartlight
 

 

Pierwsze i najważniejsze wrażenie robi sam budynek. Każdy klient, który zostanie oczarowany efektem wyglądu zewnętrznego ochoczo wejdzie do środka i skorzysta z oferowanych usług. Sukces często tkwi w tym, co lokal wyróżnia na tle innych. Aby inwestor mógł zaprezentować piękne wnętrza, smaczną kuchnię i miłą atmosferę musi najpierw zachęcić klienta bryłą budynku, również po zmierzchu. Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrze sprawia, że budynek nabiera emocji, wybija się na pierwszy plan.

 

Przykład 1. Restauracja

Budynek restauracji zajazdu przy jednej z dróg krajowych. Wieczorem i nocą budynek był niewidoczny, zlewał się z otoczeniem. Dobrze dobrane oświetlenie dało drugie życie i przyniosło żądany efekt, czyli zaprosiło klientów. W tym przypadku głównym założeniem było odcięcie budynku z monotonnego otoczenia, a szczególnie pokazanie drewnianej konstrukcji. Podświetlone zostały drewniane słupy lampami doziemnymi - model KOS3R, które mają możliwość dopasowania kąta świecenia, dzięki czemu całość światła mogła być skierowana na drewniane postawy, co wyeliminowało efekt olśnienie dla przechodniów. Wejście doświetlono lampą model BERTA, która posiada czterokolorowe diody RGBW 4in1 z możliwością zmiany barwy świecenia w zależności od okazji. Dodatkowo doświetlono 100-letnie dęby w otoczeniu budynku. Wybór padł na lampy model BETIS B. Uzyskany efekt w sposób wymierny przyniósł podwojenie przychodu właścicielowi.

Oświetlenie zewnętrzne restauracjiOświetlenie zewnętrzne restauracji

 

Przykład 2. Hotel MASOR

Kolejny przykład to nowo wybudowany HOTEL w stylu dworkowym z charakterystycznymi kolumnami przed wejściem oraz bogato zdobioną elewacją. Z definicji budynek hotelu ma stwarzać spokojny, ciepły, nastrojowy klimat, a goście mają odczuwać komfort i czuć się bezpiecznie. W takim przypadku oświetlenie elewacji musiało być wyważone i spójne. Elementy ozdobne na pierwszym piętrze podświetlone zostały delikatnie lampami LED model SIENA. W dolnej części zastosowano oprawy najazdowe model KOS3R z regulowaną optyką. Owalne kolumny przed wejściem zostały pojedynczo podświetlone lampami model KOS6R o wąskim rozsyle światła. Oczekiwania inwestora zostały spełnione, budynek uzyskał spójne oświetlenie i zachęca klientów do skorzystania z Hotelu.

Oświetlenie zewnętrzne hoteluOświetlenie zewnętrzne hotelu

 

Przykład 3. Budynek usługowy

Budynek usługowy powinien być widoczny, szczególnie jesienią i zimą kiedy dzień jest najkrótszy w roku. Lampy elewacyjne nie powinny ingerować do wewnątrz, co mogło by przeszkadzać pracującym w nim użytkownikom. Bryła powinna ciekawie prezentować swoje przeznaczenie. W tego typu przypadkach najlepiej skupić się na płaszczyznach oraz krawędziach elewacji. Są to idealne miejsca do zamontowania wyrazistych kinkietów elewacyjnych, jak na przykład model LIBRA. To nowoczesna lampa o prostym kształcie, który sam w sobie stanowi ozdobę architektoniczną i idealnie sprawdza się przy nowoczesnej kubaturze obiektu. Górna część doświetla przestrzeń ścian wyciągając bryłę ku górze, aby budynek był widoczny z daleka. Dolne, mocne źródło LED doświetla chodniki i przejścia wokoło budynku. Najbliższa okolica staje się widoczna, co spełnia zadania istotne dla klientów - daje bezpieczeństwo i zapewnia dekorację. W sposób wyrazisty została oświetlona elewacja oraz przestrzeń użytkowa dookoła budynku.

Oświetlenie zewnętrzne biurowcaOświetlenie zewnętrzne biurowca

Kontakt w sprawie produktów:

Smartlight
tel. +48 22 435 83 02
www: www.smartlight.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
BASSO SUPER SLIM - nowa jakość oświetlenia

BASSO SUPER SLIM - nowa jakość oświetlenia

Wśród nowych opraw MILOO-ELECTRONICS pojawiła się pozycja BASSO SUPER SLIM... ¬ więcej...

 
Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Co decyduje o tym, jakie oświetlenie instalowane jest w szpitalach i innych obiektach... ¬ więcej...

 
Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Ośrodki wellness and SPA, sale weselne, hole i aule konferencyjne oraz hotele i restauracje... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet