gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

Uponor

znajdź fachowca

Uniwersalne zaciskarki Viega Pressgun

aktualizacja: 13-02-2019, 05:36 – artykuł promocyjny


Szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy montaż to cecha, którą współcześnie szczególnie cenimy. Przekłada się to na koszt usługi, ale także wygodę instalatora i pewność zawsze poprawnie wykonanych połączeń. Używając zaciskarki Viega możliwa jest oszczędność - nawet do 80% czasu, w porównaniu z innymi sposobami łączenia rur. Dodatkowym atutem jest obrotowa głowica i pierścienie ze szczękami przegubowymi, które dają komfort pracy nawet na minimalnej przestrzeni. Do wyboru instalatora są dwa modele o ergonomicznym kształcie.

Zaciskarki Viega wyposażone są w specjalną lampkę LED, bardzo przydatną podczas pracy w słabo oświetlonych miejscach.

 

Komfortowa praca, nawet w trudno dostępnych miejscach

 

Oferta obejmuje dwa uniwersalne urządzenia, pasujące do każdego z systemów zaprasowywanych firmy Viega:

  • Większa zaciskarka Pressgun 5 - nadaje się do wszystkich złączek metalowych o średnicy od 12 do 108 mm oraz kształtek z tworzywa sztucznego o wymiarach od 12 do 63 mm. Waga urządzenia bez szczęk zaciskowych, wynosi 3,2 kg.
  • Kompaktowa zaciskarka Pressgun Picco - idealne rozwiązanie do montażu w wąskich kanałach instalacyjnych lub systemach zabudowy podtynkowej. Waga maszyny (bez szczęk) to jedynie 2,5 kg. Przeznaczona jest do złączek metalowych o średnicach od 12 do 35 mm oraz kształtek z tworzywa o wymiarach od 12 do 40 mm.


Oba urządzenia są doskonale wyważone i już od pierwszej chwili doskonale leżą w dłoni. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodna obsługę jedną ręką.

Ergonomiczne zaciskarki Pressgun doskonale sprawdzają się podczas pracy w wąskich kanałach instalacyjnych i podczas wykonywania połączeń ponad głową.

 

Obrotowa głowica i szczęki z funkcją zatrzasku

 

Szach instalacyjny, bezpośrednia przestrzeń pod stropem i wiele innych trudnodostepnych miejsc to codzienność w pracy instalatora. Teraz wysiłki mogą być znacznie mniejsze, bo urządzenia z serii Pressgun idealnie pasują do zadań specjalnych w ograniczonych przestrzeniach. Szczęki zaciskarki można bez trudu nałożyć na złączkę, nawet pod bardzo dużym kątem lub w trudno dostępnym miejscu. Pomocna w tym jest głowica z możliwością obrotu o 180°. Dodatkowo dzięki połączeniu pierścieni zaciskowych z zakładanymi bezstopniowo szczękami przegubowymi zyskuje się elastyczne rozwiązanie dla wszystkich średnic znamionowych od 12 do 108 mm (3/8 do 4"). Dzięki odpowiednim pierścieniom nawet skomplikowane instalacje mogą być montowane przez jedną osobę. Pomocne będą także szczęki zaciskowe z funkcją zatrzasku, które gwarantują bezpieczny montaż jedną ręką. Zaciskarki wyposażone są również w specjalną lampkę LED, bardzo przydatną podczas pracy w słabo oświetlonych miejscach.

Szczęki zaciskowe, zakładane bezstopniowo na pierścieniach zaciskowych oraz obracana o 180° głowica pozwalają na komfortowe zaprasowywanie nawet w najtrudniej dostępnych miejscach, np. bezpośrednio pod stropem.

 

Maksymalne bezpieczeństwo pracy

 

Marka Viega dba o komfort i bezpieczeństwo instalatorów. Oba modele Pressgun wyposażone są w funkcję opóźnienia włączenia, sworzeń zabezpieczający, wskaźnik serwisowy i automatyczną blokadę po osiągnięciu maksymalnej liczby zaprasowań (42 000 dla Pressgun 5 i 32 000 dla Pressgun Picco). Ważną zaletą z punktu widzenia instalatora są również terminy obowiązkowych przeglądów. Serwis konieczny jest dopiero po 4 latach albo po wykonaniu 40 000 (Pressgun 5) lub 30 000 (Picco) zaprasowań.
 
Zaciskarki mogą być zasilane sieciowo lub wyposażone w wydajny akumulator litowo-jonowy 18V/2,0 Ah najnowszej generacji, z optymalnymi właściwościami rozruchowymi i zabezpieczeniem przed głębokim wyładowaniem. Urządzenie oraz akcesoria montażowe dostarczane są w zestawie z praktyczną, kompaktową walizką do przechowywania i wygodnego transportu sprzętu na miejsce budowy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Bez słabych punktów - Uni Pipe PLUS od Uponor

Bez słabych punktów - Uni Pipe PLUS od Uponor

Stworzona w technologii SACP wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS jest uniwersalna i wygodna... ¬ więcej...

 
Rury i łączniki do wody PP-R DIAMOND

Rury i łączniki do wody PP-R DIAMOND

Wybór odpowiedniego systemu instalacyjnego wody bieżącej będzie procentować... ¬ więcej...

 
Press Booster - przystawka do zaciskarek firmy Viega

Press Booster - przystawka do zaciskarek firmy Viega

Megapress to system umożliwiający łączenie rur ze stali grubościennej poprzez... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet