Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Naziemne zbiorniki Roth do magazynowania wody deszczowej

aktualizacja: 30-01-2019, 11:50 – artykuł promocyjny


Magazynowanie i wykorzystywanie wody deszczowej w gospodarstwach domowych zalecane jest nie tylko ze względu na argumenty natury ekologicznej, ale również i ekonomicznej. Szacuje się, że ponad 45% potrzebnej nam wody możemy zastąpić wodą deszczową. Woda deszczowa jest miękka i charakteryzuje się wysoką kwasowością, dzięki czemu z powodzeniem można ją wykorzystać na cele użytkowe, np. do podlewania ogrodu, do pralek, zmywarek czy do spłukiwania wc.

Rodzaj i wielkość instalacji do wykorzytywania deszczówki zależy przede wszystkim od warunków przestrzennych, indywidulanego zapotrzebowania na wodę do celów gospodarczych oraz ewentualnych wymagań dotyczących komfortu użytkowania. W typowych budynkach mieszkalnych instalacja nie wymaga znacznej objętości zbiornika. Jego gabaryt dobiera się na podstawie średniej wielkości opadów. Przyjmuje się w przybliżeniu, że 25 m2 zadaszonej powierzchni odpowiadać powinno nie więcej niż 1m3 objętości zbiornika.

 

Zbiorniki zagospodarowania wody deszczowej Roth


Zbiorniki produkowane są metodą wytłaczania z rozdmuchiwaniem. Materiałem zbiorników jest nieprzezroczysty wysokogatunkowy polietylen PE, który odporny jest na promieniowanie UV. Zabarwienie zbiorników na kolor zielony uniemożliwia porastanie ich glonami.
 

zbiorniki magazynowe ROTH na wodę deszczową


Zbiorniki przeznaczone są do naziemnego magazynowania deszczówki. Do wyboru mamy dwa modele zbiorników:

  • z syfonem przelewowym do podłączenia rury spustowej z rynny - wszystkie zbiorniki tego typu wyposażone są od góry w króciec przyłączeniowy z rurą PCV DN 50 z uspokojeniem wlewu. Przelew z syfonem z zabezpieczeniem przed dostępem małych zwierząt zalokalizowany jest u góry w bocznej ścianie zbiornika. Górne krócce znajdujące się na zbiorniku posiadają gwint GW 2". W dolnej części zbiorników znajduje się kołnierz przyłączeniowy.
  • bez syfonu przelewowego - zbiorniki te posiadają: górne króćce przyłączeniowe, rewizje oraz dolny kołnierz przyłączeniowy. Mogą one zostać wykorzystane do magazynowania wody pitnej, a tym samym mogą być łączone w baterie ze zbiornikami wody pitnej. 


Konfiguracja zbiorników w baterie jest zapewniona poprzez dolny kołnierz przyłączeniowy i odpowiednie oprzyrządowanie z asortymentu dodatkowego w postaci przyłącza podstawowego i szeregowego, jak również poprzez uniwersalne elementy 1” lub 2” (kolano, trójnik) ze złączką zaciskową do rur PE (we własnym zakresie). Przy zastosowaniu przyłączy Roth odległość między zbiornikami wynosi 60 cm.

Uwaga! Łączyć można tylko zbiorniki o tej samej pojemności

Obydwa modele - z syfonem przelewowym oraz bez syfonu dostępne są w czterech pojemnościach: 750, 1100, 1500 i 2000 l. Zbiornik o pojemności 750 l cechuje kompaktowy kształt, idealny dla wąskich drzwi lub wąskich pomieszczeń piwnicznych. Natomiast zbiorniki 1100/1500/2000 l są dodatkowo wzmocnione stalowymi, ocynkowanymi opaskami, dzięki czemu są cechuje je niezwykła stabilność. Zbiornik o pojemności 750 l wyposażony jest w otwór rewizyjny 150 mm, natomiast zbiorniki 1100 do 2000 l otwór 400 mm. 

Kontakt w sprawie produktów:

ROTH Polska Sp. z o.o.
tel. 68 453-91-02
www: www.roth-polska.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy głębinowe - kiedy stosować?

Pompy głębinowe - kiedy stosować?

Większość gospodarstw domowych jest podłączona do miejskiego systemu zaopatrzenia... ¬ więcej...

 
Kanalizacja niskoszumowa MASTER 3 PLUS

Kanalizacja niskoszumowa MASTER 3 PLUS

Niskoszumowy system kanalizacji wewnętrznej znacząco poprawia komfort użytkowania... ¬ więcej...

 
Zaopatrzenie w wodę domu i ogrodu

Zaopatrzenie w wodę domu i ogrodu

Budując dom musimy zdecydować, skąd będziemy czerpać wodę. Do wyboru są dwie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet