oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Technika filtrowania w oprawach przemysłowych - rozwiązania I-Valo

aktualizacja: 17-01-2019, 11:30 – artykuł promocyjny


Przemysłowe oprawy oświetleniowe I-Valo posiadają filtry, które dobierane są indywidualnie, odpowiednio do warunków otoczenia. Filtr umożliwia oddychanie oprawie, co pozwala utrzymać jej wewnętrzną część w czystości, wydłuża żywotność mechanizmów, zapewnia pełną świetlność oraz zmniejsza ryzyko awarii i kosztownych napraw. Filtrowanie pozwala także ograniczyć zużycie energii.

Niezwykle skuteczna technika filtrowania oferowana przez I-Valo

fot.: Filtr dobiera się zależnie od warunków otoczenia panujących w miejscu, w którym instalowana jest oprawa


 

Niezwykle skuteczna technika filtrowania oferowana przez I-Valo

 

Pyły, cząstki stałe, gazy, opary i wiele innych szkodliwych substancji nie musi docierać do wnętrza oprawy oświetleniowej. Wystarczy, że wybrany model wyposażymy w filtr, który wychwyci wszystko z otoczenia. Pomocne w tym są prądy strumieniowe powstające podczas nagrzewania się i chłodzenia oprawy oświetleniowej. Powietrze docierające do oprawy musi przepłynąć przez filtr - papier filtracyjny z mikrowłókien, wkład z węgla aktywnego lub membranę GORE. Pozwala to ochronić wrażliwe mechanizmy wewnętrzne, takie jak wrażliwe chipy LED czy układy elektroniczne. Ma to też pozytywny wpływ na jasność emitowanego światła.

Technika filtrowania w oprawach przemysłowych - rozwiązania I-Valo

 

Filtry I-Valo przeznaczone są do trudnych warunków przemysłowych, potrafią sobie poradzić z wieloma zanieczyszczeniami, wysokimi i niskimi temperaturami. Sprawdzają się także w przemyśle spożywczym podlegającemu rygorystycznym przepisom higienicznym.

 

OPRAWA I-VALO Z FILTREM UŻYWANA PRZEZ 10 LAT W KOKSOWNI - poliwęglanowa oprawa nosi oznaki zużycia, ale jej wnętrze wygląda jak nowe
Rodzaje filtrów I-Valo

 

  • Duże filtry podwójne I-Valo - zawierają wkład z aktywnego węgla oraz papier filtrujący z mikrowłókien. Dzięki temu oprócz cząstek pyłów filtrują również różne gazy. Występuje również w wersji z obudową z tworzywa sztucznego, która jest dedykowana do miejsc, w których występują agresywne substancje chemiczne (powodują korozję elementów metalowych), na przykład w galwanizerniach i wytrawialniach.
  • Filtry GORE - charakteryzują się doskonałą odpornością termiczną, z tego powodu można je z powodzeniem montować zarówno w chłodniach, jak i w oprawach I-Valo przeznaczonych do pracy w wysokich temperaturach. Dobrze znoszą wahania temperatury, dzięki czemu mogą być stosowane, np. w chłodnych pomieszczeniach, w których do mycia urządzeń używa się gorącej wody.
  • Filtr amoniaku - jest zwykle stosowany w oprawach oświetleniowych narażonych na działanie gazów lub oparów amoniaku. Sprawdza się głównie w oprawach instalowanych w pomieszczeniach gospodarskich (stajnie, kurniki, obory) oraz w budynkach, w których prowadzona jest obróbka obornika, myjniach, farbiarniach, zakładach oczyszczania wody i ścieków.
  • Filtry przeciwpyłowe - zwykle stosuje się w oprawach używanych w standardowych środowiskach przemysłowych, w których w powietrzu znajduje się duża ilość pyłów, np. w elektrowniach, kotłowniach, zakładach papierniczych czy zakładach przetwórstwa drzewnego.


 

Jak działają filtry I-Valo

 

Kontakt w sprawie produktów:

I-Valo Oy
tel. +48 664 781 358
www: www.i-valo.com/en/home
www.i-valo.com/pl/strona-glowna/
www.i-valo.com/pl/doskonala-technika-filtrowania/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Co decyduje o tym, jakie oświetlenie instalowane jest w szpitalach i innych obiektach... ¬ więcej...

 
Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Ośrodki wellness and SPA, sale weselne, hole i aule konferencyjne oraz hotele i restauracje... ¬ więcej...

 
Pomysły na oświetlenie sali weselnej

Pomysły na oświetlenie sali weselnej

Organizacja wesel od lat cieszy się dużą popularnością. Sale weselne często rezerwowane... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet