lindab

Grzegorz Perestaj o nowym typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO

aktualizacja: 08-01-2019, 11:25 – artykuł promocyjny


Grzegorz Perestaj to szef zespołu Badań i Rozwoju firmy FLOWAIR. W wywiadzie zaprezentuje nowy typoszereg nagrzewnic wodnych LEO z etykietą potwierdzającą parametry oraz wyjaśni jakie zmiany wyznaczają nowe standardy w branży.

Nowy typoszereg nagrzewnic wodnych LEO

O jakości produktu takiego jak nagrzewnica wodna nie decyduje już tylko jej wygląd, energooszczędność, jakość wykonania czy trwałość użytych materiałów. Czy zgodzi się Pan z tym?


Jak najbardziej. Ze wszystkich cech produktu jakie przedstawiane są dziś przez producentów najważniejszą powinno być rzetelne i jasne przedstawienie parametrów technicznych urządzenia.

Jakie parametry techniczne ma Pan na myśli?

Informacja tak ważna jak moc urządzenia, zasięg czy hałas nagrzewnic wodnych są dla potencjalnego klienta kluczowe do prawidłowego i świadomego doboru urządzeń. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy standard w branży i jako pierwsi wprowadzamy etykiety produktowe do typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO.

 

Skąd pochodzą dane na etykietach?

Dbamy o jakość swoich produktów, współpracujemy z niezależnym, międzynarodowym, akredytowanym laboratorium badawczym. Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają parametry techniczne urządzeń. Etykieta przedstawia rzeczywiste parametry urządzenia – jego rzeczywistą moc, zasięg strumienia powietrza, hałas. Parametry te zostały określone przy realnych warunkach brzegowych jakie występują w większości obiektów.

 

Co zyskuje klient, a co producent?

Etykieta na produktach FLOWAIR jest gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną, gdyż wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko inwestycyjne. Klient ma pewność, że produkt został przebadany, a parametry urządzenia są zgodne z opisem. Natomiast producentowi etykieta daje możliwość pewnego rodzaju standaryzacji danych. Producent ma jasną informację jak badać urządzenie, jak przedstawiać dane, etykieta wzmacnia uczciwą konkurencję.

 

No właśnie, pozostali producenci nagrzewnic wodnych takich etykiet nie mają? Czy będziecie ich do tego namawiać?

Tak. Jako członek stowarzyszenia EUROVENT chcemy stworzyć grupę roboczą do opracowania i wdrożenia klarownych wytycznych w zakresie informowania o parametrach wodnych nagrzewnic powietrza. Będziemy zapraszać pozostałych producentów nagrzewnic do współpracy w tym zakresie. Za podjęciem wskazanej inicjatywy przemawia przede wszystkim dobro klienta.


Nagrzewnice LEO - parametry techniczne

 

Ale klienci nie kupują w ciemno, mają dostęp do dokumentacji technicznej produktu chociażby na stronach www producentów?

Tak, większość danych można znaleźć w Internecie, ale z naszych obserwacji wynika, że klienci nie są w stanie jednoznacznie porównać podstawowych parametrów technicznych. Wynika to m.in. z tego, że producenci podają moc grzewczą, zasięg strumienia powietrza, czy hałas dla różnych warunków brzegowych. Bardzo często wybierają te warunki brzegowe, które umożliwią im przekazanie parametrów lepszych niż w rzeczywistości. Częstokroć nie przekazują kompletnych danych, pomijając np. zasięg strumienia nieizotermicznego. W tej sytuacji, ujednolicenie sposobu podawania parametrów wodnych nagrzewnic powietrza umożliwi klientom łatwe, szybkie i – co najważniejsze – obiektywne porównanie urządzeń różnych producentów i wybór produktu spełniającego ich oczekiwania. Poza tym, wprowadzenie takiej jednolitej praktyki „zmusi” producentów do podawania rzetelnych danych w taki sposób, by były one czytelne dla klientów.

Nowy typoszereg nagrzewnic wodnych LEO

 

A skąd pomysł na nowy typoszereg nagrzewnic wodnych?

Pomysł narodził się ze zgłaszanych do nas potrzeb klienta i tak naprawdę to oni są autorami nowego typoszeregu. Od dłuższego już czasu analizowaliśmy duże projekty budowlane, które wspólnie z naszymi klientami przygotowujemy w Dziale Wsparcia Projektowego. Zbieraliśmy dane z rynku oraz sprawdzaliśmy nowe rozporządzenia ErP. Z naszych obserwacji i badań wyszło, że jest potrzeba jeszcze lepszego dostosowania urządzeń do potrzeb rynku.

 

Dostosowanie urządzeń do potrzeb rynku - co to tak naprawdę znaczy?

Sama bryła urządzenia się nie zmienia, natomiast nagrzewnice otrzymały nowy wentylator, aby móc zoptymalizować wydajność na jego biegach. Zwiększyliśmy typoszereg nagrzewnic i warianty obudów. Teraz do wyboru mamy 3 wielkości, 8 mocy grzewczych i aż 3 warianty obudowy. Zwiększona ilość urządzeń o zróżnicowanej mocy grzewczej, wydajności czy zasięgu pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie urządzenia do wymogów danego budynku.

Nowy typoszereg nagrzewnic wodnych LEO

 

Rozumiem, że na urządzeniach pojawi się etykieta z parametrami?

Tak, cały nowy typoszereg nagrzewnic wodnych będzie posiadał etykiety. Liczymy na to, że pozostali producenci nagrzewnic również będą badać swoje produkty oraz oznaczą je w taki sposób, aby klient otrzymał pełną informację o produkcie.

Dziękujemy za rozmowę.Kontakt w sprawie produktów:

FLOWAIR
tel. +48 58 627 57 20
www: www.flowair.com
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Nowa akcja promocyjna FLOWAIR na nagrzewnice wodne LEO

Nowa akcja promocyjna FLOWAIR na nagrzewnice wodne LEO

Instaluj nagrzewnic wodnych LEO z serii FLOWAIR Basic i zyskuj dodatkowe premie w nowej... ¬ więcej...

 
Wielki powrót nagrzewnic z klasycznym 3-biegowym silnikiem

Wielki powrót nagrzewnic z klasycznym 3-biegowym silnikiem

Do Eshopu VTS powracają łatwe w montażu, proste w obsłudze i tak dobrze znane klientom... ¬ więcej...

 
Grzegorz Perestaj o nowym typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO

Grzegorz Perestaj o nowym typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO

Grzegorz Perestaj to szef zespołu Badań i Rozwoju firmy FLOWAIR. W wywiadzie zaprezentuje... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet