zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

nVent - ogrzewanie elektryczne


nVent RAYCHEM HWAT-ECO - oszczędność energii w przyjaznej formie

aktualizacja: 19-12-2018, 11:18 – artykuł promocyjny


W ofercie firmy nVent pojawiła się nowa wersja sterownika RAYCHEM HWAT-ECO v5 przeznaczonego do zarządzania samoregulującym systemem utrzymania temperatury ciepłej wody użytkowej RAYCHEM HWAT. Ten prosty w instalacji i obsłudze, inteligentny termostat pozwala na dokładniejszą kontrolę temperatury wody w kotle oraz rurociągu zapewniając optymalne zużycie energii. RAYCHEM HWAT-ECO v5 jest wyposażony w wysokiej jakości ekran dotykowy oraz łatwy w obsłudze, inteligentny system operacyjny.

sterownik nVent RAYCHEM HWAT-ECO v5

W tradycyjnym systemie dostarczającym ciepłą wodę do punktów czerpalnych, opartym na recyrkulacji, w celu zapewnienia niezbędnej kompensacji strat ciepła w instalacji wodociągowej, zużywane są nadmierne ilości wody i energii. Elektryczny system utrzymania temperatury c.w.u. oparty na samoregulujących przewodach grzejnych HWAT to efektywne i oszczędne rozwiązanie grzewcze zaprojektowane z myślą o budownictwie pasywnym. 

Sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 to przyjazne użytkownikowi urządzenie, które pozwala na ekonomiczne zarządzanie temperaturą. Dzięki niemu użytkownik może intuicyjnie zarządzać i analizować dobowe cykle zużycia ciepłej wody w instalacji wodociągowej. Dodatkowo uproszczony montaż urządzenia zapewnia znaczną oszczędność czasu i wydatków.

 

 

Inteligentna kontrola temperatury

 

Sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 posiada czujnik temperatury i jest zaprojektowany do pracy z samoregulującymi przewodami grzewczymi nVent RAYCHEM HWAT-L/-R/-M. Przeznaczony dla budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, zapewnia ciepłą wodę we wszystkich punktach czerpalnych instalacji wodociągowej natychmiast po odkręceniu kranu. Zintegrowana funkcja programu automatycznie obniża temperaturę utrzymania podczas cyklu obniżonego zużycia wody o 5 stopni K poniżej ustawionej temperatury utrzymania. Alarmy wysokiej temperatury zapobiegają poparzeniom, a alarmy niskiej temperatury eliminują ryzyko niedostatecznej higieny wody oraz dyskomfort użytkowników spowodowany zimną wodą w kranie. W rezultacie systemy dystrybucji ciepłej wody są bardziej wydajne.

 

sterownik nVent RAYCHEM HWAT-ECO v5

 

 

Prosty w obsłudze

 

Zaawansowany sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 posiada kolorowy, optymalnie podświetlony 5-calowy ekran dotykowy, umożliwiający szybkie i nieskomplikowane podłączenie i programowanie również w ciemnych pomieszczeniach. Intuicyjne menu zawiera 7 predefiniowanych programów zegara z możliwością edycji i dostosowania mocy grzewczej do specyficznych wymogów budynku.

 

 

Szybki montaż i uruchomienie

 

Szybsza instalacja urządzenia w porównaniu do montażu sterowników w tradycyjnych obudowach, dzięki możliwości błyskawicznego wpięcia sterownika w puszkę montażową umieszczoną na ścianie. Dodatkowo sterownik jest wyposażony w kabel sieci Ethernet łączący obie części obudowy oraz wejście USB, które umożliwia podłączenie do systemów zewnętrznych w celu wstępnego programowania oraz aktualizacji oprogramowania fabrycznego nawet przy wyłączonym zasilaniu. Bezproblemowe uruchomienie urządzenia dzięki automatycznej kontroli podłączeń przewodów oraz funkcji SZYBKI START dostępnej w języku polskim i 10 dodatkowych językach.

 

sterownik nVent RAYCHEM HWAT-ECO v5

 

Sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 zawiera panel przedni, podłączenie do zasilania oraz panel montażowy wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz wielojęzyczną instrukcją montażu, w tym w języku polskim.

Więcej informacji dostępne na stronie www.nVent.com/RAYCHEM.

Kontakt w sprawie produktów:

nVent Thermal Polska
tel. 22 33 12 950
www: www.nventthermal.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Folie grzewcze Felix to lepsze zdrowie w sezonie grzewczym

Folie grzewcze Felix to lepsze zdrowie w sezonie grzewczym

Czy da się połączyć korzystny wpływ na zdrowie, niskie koszty i ekologię w ogrzewnictwie?... ¬ więcej...

 
Rozsądna alternatywa - elektryczne kotły grzewcze Elterm

Rozsądna alternatywa - elektryczne kotły grzewcze Elterm

Każde, nawet najlepsze i najdroższe źródło ciepła może całkiem nieoczekiwanie... ¬ więcej...

 
Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?

Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?

Ogrzewanie domu czy biura prądem nie musi być drogie. Piece akumulacyjne doskonale... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet