gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

nVent - ogrzewanie elektryczne


nVent RAYCHEM HWAT-ECO - oszczędność energii w przyjaznej formie

aktualizacja: 19-12-2018, 11:18 – artykuł promocyjny


W ofercie firmy nVent pojawiła się nowa wersja sterownika RAYCHEM HWAT-ECO v5 przeznaczonego do zarządzania samoregulującym systemem utrzymania temperatury ciepłej wody użytkowej RAYCHEM HWAT. Ten prosty w instalacji i obsłudze, inteligentny termostat pozwala na dokładniejszą kontrolę temperatury wody w kotle oraz rurociągu zapewniając optymalne zużycie energii. RAYCHEM HWAT-ECO v5 jest wyposażony w wysokiej jakości ekran dotykowy oraz łatwy w obsłudze, inteligentny system operacyjny.

sterownik nVent RAYCHEM HWAT-ECO v5

W tradycyjnym systemie dostarczającym ciepłą wodę do punktów czerpalnych, opartym na recyrkulacji, w celu zapewnienia niezbędnej kompensacji strat ciepła w instalacji wodociągowej, zużywane są nadmierne ilości wody i energii. Elektryczny system utrzymania temperatury c.w.u. oparty na samoregulujących przewodach grzejnych HWAT to efektywne i oszczędne rozwiązanie grzewcze zaprojektowane z myślą o budownictwie pasywnym. 

Sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 to przyjazne użytkownikowi urządzenie, które pozwala na ekonomiczne zarządzanie temperaturą. Dzięki niemu użytkownik może intuicyjnie zarządzać i analizować dobowe cykle zużycia ciepłej wody w instalacji wodociągowej. Dodatkowo uproszczony montaż urządzenia zapewnia znaczną oszczędność czasu i wydatków.

 

 

Inteligentna kontrola temperatury

 

Sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 posiada czujnik temperatury i jest zaprojektowany do pracy z samoregulującymi przewodami grzewczymi nVent RAYCHEM HWAT-L/-R/-M. Przeznaczony dla budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, zapewnia ciepłą wodę we wszystkich punktach czerpalnych instalacji wodociągowej natychmiast po odkręceniu kranu. Zintegrowana funkcja programu automatycznie obniża temperaturę utrzymania podczas cyklu obniżonego zużycia wody o 5 stopni K poniżej ustawionej temperatury utrzymania. Alarmy wysokiej temperatury zapobiegają poparzeniom, a alarmy niskiej temperatury eliminują ryzyko niedostatecznej higieny wody oraz dyskomfort użytkowników spowodowany zimną wodą w kranie. W rezultacie systemy dystrybucji ciepłej wody są bardziej wydajne.

 

sterownik nVent RAYCHEM HWAT-ECO v5

 

 

Prosty w obsłudze

 

Zaawansowany sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 posiada kolorowy, optymalnie podświetlony 5-calowy ekran dotykowy, umożliwiający szybkie i nieskomplikowane podłączenie i programowanie również w ciemnych pomieszczeniach. Intuicyjne menu zawiera 7 predefiniowanych programów zegara z możliwością edycji i dostosowania mocy grzewczej do specyficznych wymogów budynku.

 

 

Szybki montaż i uruchomienie

 

Szybsza instalacja urządzenia w porównaniu do montażu sterowników w tradycyjnych obudowach, dzięki możliwości błyskawicznego wpięcia sterownika w puszkę montażową umieszczoną na ścianie. Dodatkowo sterownik jest wyposażony w kabel sieci Ethernet łączący obie części obudowy oraz wejście USB, które umożliwia podłączenie do systemów zewnętrznych w celu wstępnego programowania oraz aktualizacji oprogramowania fabrycznego nawet przy wyłączonym zasilaniu. Bezproblemowe uruchomienie urządzenia dzięki automatycznej kontroli podłączeń przewodów oraz funkcji SZYBKI START dostępnej w języku polskim i 10 dodatkowych językach.

 

sterownik nVent RAYCHEM HWAT-ECO v5

 

Sterownik RAYCHEM HWAT-ECO v5 zawiera panel przedni, podłączenie do zasilania oraz panel montażowy wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz wielojęzyczną instrukcją montażu, w tym w języku polskim.

Więcej informacji dostępne na stronie www.nVent.com/RAYCHEM.

Kontakt w sprawie produktów:

nVent Thermal Polska
tel. 22 33 12 950
www: www.nventthermal.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Ekologiczne i oszczędne ogrzewanie - kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką

Ekologiczne i oszczędne ogrzewanie - kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które umożliwia... ¬ więcej...

 
Konfigurator doboru kotłów elektrycznych 2020

Konfigurator doboru kotłów elektrycznych 2020

Wszystkie modele kotłów z asortymentu firmy Elterm współpracują z... ¬ więcej...

 
Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej

Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej

Kotły elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak za... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet