oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Oświetlenie LED - najlepszy wybór dla obiektów sportowych i hal widowiskowych

aktualizacja: 12-12-2019, 11:50 – artykuł promocyjny


Oświetlenie LED jest technologią goszczącą na polskim rynku już od 10 lat, dlatego coraz więcej hal i obiektów sportowych korzysta z tego ekologicznego i oszczędnego źródła światła. Tym razem przyglądamy się rozwiązaniom oświetleniowym, jakie oferują LEDY zarządcom i właścicielom obiektów sportowych i hal widowiskowych. Wielkie hale, które w ostatnich latach powstają jak grzyby po deszczu w całej Polsce, najczęściej służą organizacji dużych widowisk sportowych i kulturalnych, a “po godzinach” stają się zapleczem treningowym dla sportowców, pracują więc przez wiele godzin w ciągu doby. Natężenie oświetlenia potrzebne w trakcie dużych imprez jest znacznie wyższe niż to codzienne, do prac technicznych, dlatego często instaluje się kilka równoległych systemów oświetleniowy:
 

  • światło eventowe,
  • światło techniczne
  • oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, zasilane osobnym, akumulatorowym systemem, przygotowane na wypadek nieoczekiwanych spadków napięcia lub jego całkowitej utraty.


Systemy te mogą być niezależne lub częściowo zintegrowanie dzięki projektowaniu oświetlenia ze sterowaniem w systemie DIM-DALI oraz zastosowaniu dwufunkcyjnych opraw oświetleniowych LED z wbudowanym zasilaniem awaryjnym.

oświetlenie led hali sportowo-widowiskowej - HSK Ledy

W dużych obiektach często instaluje się równoległe systemy oświetlenia podstawowego, technicznego i awaryjnego. Na zdjęciu hala sportowo-widowiskowa Arena w Krakowie, więcej o realizacji

 

W praktyce często wciąż stosuje się, zwłaszcza jako oświetlenie główne, tradycyjne oprawy wyładowcze, co niestety oznacza dla właściciela hali spore koszty, a dla obsługi niewygodę. Już teraz, nawet w niedawno powstałych halach prowadzone są wymiany oświetlenia na LED, co przy prawidłowo wykonanym projekcie może obniżyć koszt energii elektrycznej nawet o 40%. Jak przyznaje zarządca jednej z największych hal w Polsce, na której trwa właśnie taka modernizacja, zainstalowanie opraw LED Hercules HBL okazało się najlepszą decyzją roku. Koszt oświetlenia hali na potrzeby prac technicznych w ciągu dnia jest, zgodnie z jego słowami niemal pomijalny. Co więcej, oświetlenie sterowane jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej w smartfonie a ponowne włączenie oświetlenia może odbywać się bez czekania, aż oprawy ostygną, co jest konieczne w przypadku tradycyjnych lamp halowych.

 

oświetlenie LED hali sportowej - HSK Ledy

Oświetlenie dla potrzeb sportu musi spełniać wymagania dotyczące niskiego współczynnika olśnienia. Na zdjęciu mała hala sportowa Arena w Krakowie, więcej o realizacji


Oprawy LED polecane są do hal także ze względu na niskie koszty utrzymania. Raz zainstalowane oprawy będą świecić nawet kilkanaście lat bez zauważalnego spadku ilości i jakości światła. Dla właściciela hali oznacza to całkowitą redukcję kosztów wymian żarówek czy świetlówek w oprawach.

 

Naświetlacze liniowe HBL HSK LEDY zastosowanie w Krakowskiej Arenie

Naświetlacze liniowe HBL HSK LEDY zastosowanie w Krakowskiej Arenie

 

Technologia LED rozwija się dynamicznie, a polskie firmy takie jak HSK LEDY prześcigają się w udoskonalaniu optyki i mechaniki oświetlenia. Oznacza to, że już teraz w każdej hali można instalować LEDy.
 

  • Tam, gdzie wymagane jest niskie olśnienie, np. w salach treningowych zastosować można specjalne dyfuzory opalowe, chroniące oczy graczy.
  • W przypadku specyficznych sklepień i konstrukcji stropowych zaleca się superlekkie oprawy liniowe, gwarantujące wysoką równomierność oświetlenia przy niskim obciążeniu konstrukcji
  • W halach, gdzie znaczenie ma kąt padania światła lub instalacja na istniejących już elementach konstrukcyjnych oprawy LED wyposażane są w specjalne uchwytu montażowe dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta

 

oprawy LED AQUARIUS z opalowym dyfuzorem w hali sportowej

Specjalne zastosowanie opraw LED AQUARIUS z opalowym dyfuzorem w hali sportowej hotelu SCOUT w Częstochowie

 

Parametry światła, takie jak temperatura barwowa, współczynnik oddawania barw czy częstotliwość są dzięki oświetleniu LED w pełni elastyczne - jedynie od potrzeb klienta zależy to, jaki będzie ostateczny efekt świetlny.

 

Szatnie i sale treningowe klubu sportowego KS Garbarnia w Krakowie oświetlone oprawami LED Saturn HSK LEDY

Szatnie i sale treningowe klubu sportowego KS Garbarnia w Krakowie oświetlone oprawami LED Saturn HSK LEDY

 

Hale i obiekty sportowe to nie tylko wielkie reflektory i naświetlacze. Korytarze, ciągi komunikacyjne, szatnie i zaplecza sanitarne także generują znaczne zużycie energii elektrycznej. Warto obniżyć koszty instalując oświetlenie LED we wszystkich przestrzeniach. Oprawy LED od renomowanego producenta, np HSK LEDY zapewnią stabilne, intensywne światło nawet w przestrzeniach, gdzie wymagana jest wysoka szczelność (np. łazienki). Mogą także stać się elementem tworzącym klimat w korytarzach i recepcjach.

 

oświetlenie led sali treningowej oprawami LED Saturn HSK LEDY

Szatnie i sale treningowe klubu sportowego KS Garbarnia w Krakowie oświetlone oprawami LED Saturn HSK LEDY

 

Więcej o oświetleniu LED dla obiektów sportowych:

 

Kontakt w sprawie produktów:

HSK LEDY
tel. (+48) 12 269 35 46
www: hskledy.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
BASSO SUPER SLIM - nowa jakość oświetlenia

BASSO SUPER SLIM - nowa jakość oświetlenia

Wśród nowych opraw MILOO-ELECTRONICS pojawiła się pozycja BASSO SUPER SLIM... ¬ więcej...

 
Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Co decyduje o tym, jakie oświetlenie instalowane jest w szpitalach i innych obiektach... ¬ więcej...

 
Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Ośrodki wellness and SPA, sale weselne, hole i aule konferencyjne oraz hotele i restauracje... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet