Podwójne bezpieczeństwo połączeń zaprasowywanych - Kontur V Viega

aktualizacja: 06-12-2018, 10:19 – artykuł promocyjny


W każdej instalacji najważniejsze są połączenia, które wpływają na trwałość i bezpieczeństwo systemu. Z tego też powodu elementy te wymagają największej troski i wyboru rozwiązań tylko sprawdzonych i pewnych. Systemy Viega to innowacje połączone z tradycją i dobrą renomą marki. Maksymalna trwałość i szczelność połączeń to wyzwanie, które dzięki profilom szczęk zaciskowych Kontur V (nazwa pochodzi od firmy Viega) z możliwością podwójnego zaprasowania, stają się rzeczywistością. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja będzie pracować bezawaryjnie przez wiele lat, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.
 

Instalacje wykonane w systemach Viega pozostają sprawne i bezpieczne przez wiele lat. Jak to możliwe? Technologia firmy Viega opiera się przede wszystkim na metodzie podwójnego zaprasowania. Najszybsza, najwygodniejsza i najbezpieczniejsza jest metoda zaprasowywania na zimno. Do tego dochodzą wysokie standardy producenta, które przekładają się na wysoki poziom bezpieczeństwa.

Podwójne bezpieczeństwo połączeń zaprasowywanych - Kontur V Viega

W technologii firmy Viega złączka jest zaciskana jednocześnie przed i za karbem, co gwarantuje znacznie trwalsze połączenie, odporne na skręcanie i siły wzdłużne.

 

Zabezpieczenie w kształtkach XL - podwójne bezpieczeństwo w dużych instalacjach

 

Kształtki Viega o dużych średnicach, od 64 mm do 108 mm, wyposażone są oprócz uszczelki w grzebień ze stali nierdzewnej oraz pierścień dystansowy. Grzebień ze stali nierdzewnej pełni tutaj funkcję drugiego zaprasowania. Jest on dociskany do rury i uniemożliwia wysunięcie się kształtki. W przypadku dużych instalacji takie zabezpieczenie jest niezwykle ważne, bo każda awaria mogłaby grozić poważnymi konsekwencjami.

Podwójne bezpieczeństwo połączeń zaprasowywanych - Kontur V Viega

Przekrój złączki Megapress XL z zaznaczonymi poszczególnymi elementami.

 

Cylindryczne prowadzenie rury - idealne na trudne warunki montażu

 

Kolejną charakterystyczną cechą systemów zaprasowywanych Viega jest cylindryczne prowadzenie rury przed karbem. Takie rozwiązanie zapobiega przekrzywianiu rury i chroni uszczelkę przed uszkodzeniem. To bardzo ważna zaleta z punktu widzenia wykonawcy, zwłaszcza gdy montaż odbywa się w trudnych warunkach.

 

Profil SC-Contur - dla jeszcze większego bezpieczeństwa

 

Wszystkie złączki zaprasowywane Viega wyposażone są w opatentowany profil SC-Contur, powodujący nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Zapewnia ją specjalny kanał, przez który woda lub medium kontrolne może przepływać i wypływać na zewnątrz uszczelki. Po prawidłowym zaprasowaniu kanał ten zostaje natomiast trwale zamknięty. Zabezpieczenie to funkcjonuje w całym zakresie próby szczelności. Pozwala to natychmiast zauważyć każdą niezaprasowaną złączkę w wykonywanej instalacji.

Profil SC-Contur

Opatentowany profil SC-Contur pozwala łatwo zauważyć każdą niezaprasowaną złączkę podczas próby szczelności.

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Systemy rur wielowarstwowych DIAMOND PEX

Systemy rur wielowarstwowych DIAMOND PEX

Dla właścicieli nieruchomości duże znaczenie ma długa żywotność wszystkich... ¬ więcej...

 
Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Bezproblemowy i szybki transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków... ¬ więcej...

 
Przewaga kilku warstw - dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?

Przewaga kilku warstw - dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?

Decyzja dotycząca wyboru instalacji często bywa ciężka ze względu na szeroki wybór... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet