gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Ogrzewanie podłogowe w kurnikach - nowoczesny sposób utrzymania optymalnych warunków chowu drobiu

aktualizacja: 16-11-2018, 05:28 – artykuł promocyjny


Hodowcy drobiu spotykają się z wieloma zagrożeniami swoich przedsięwzięć m.in. duże koszty ogrzewania i wymiany ściółki, choroby kurcząt czy nierównomierne ogrzewanie całej powierzchni kurnika . Jednym ze sposobów na wyeliminowanie tych problemów jest nowoczesne, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe kurników.

 

Prandelli - Ogrzewanie podłogowe w kurnikach Prandelli - Ogrzewanie podłogowe w kurnikach

 

Rozprowadzenie ciepła rurami zatopionymi w wylewce podłogowej poprawia klimat w kurniku, zapewniając w obrębie przebywania kurcząt idealną temperaturę, równomierną na całej powierzchni podłogi. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której kurczaki gromadzą się na niewielkich cieplejszych powierzchniach, unikając chłodnych miejsc. Równomierny rozkład drobiu na powierzchni kurnika daje w efekcie lepszy przyrost masy ciała przy mniejszym zużyciu karmy, gdyż energia nie jest tracona na produkcję ciepła.

Idealna temperatura 33ºC w początkowej fazie aż do 21º w końcowej fazie 6-cio tygodniowego cyklu hodowli utrzymywana jest od podłogi do wysokości 1m. Optymalna temperatura zachowana jest więc tylko w przestrzeni pobytu ptaków. Powyżej spada ona drastycznie, co zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną w stosunku do tradycyjnych sposobów ogrzewania nawet o 50%. Nie grzejemy całej kubatury kurnika.

Używane w kurnikach termostaty posiadają czujki podłogowe zatopione w wylewce. Czujki te zapewniają stabilną, stopniowo obniżaną temperaturę pobytu drobiu zgodnie z zapotrzebowaniem optymalnego cyklu hodowli. W ogrzewaniu podłogowym duża kumulacja ciepła w podłodze stabilizuje temperaturę w przestrzeni pobytu kurcząt, nawet podczas intensywnego wietrzenia.

Poza tym ciepła podłoga ogranicza o ok. 60% ilość ściółki i w związku z tym obornika powstałego w fazie hodowlanej. Szybko wysychająca ściółka niweluje także choroby stóp kurcząt i ich deformacje, a także zapobiega rozwojowi m.in. pleśniakowca (śmiertelność brojlerów zmniejsza się o 50% ). Dodatkowy atut ogrzewania podłogowego kurników to łatwość czyszczenia i dezynfekcji obiektu po cyklach hodowlanych.

 

 

System ogrzewania podłogowego Prandelli dla kurników obejmuje:

 

 • Matę styropianową z plecioną folią metalizowaną, która stanowi izolację termiczną od gruntu i mocne zamocowanie wbitych w nią klipsów mocujących rurę do podłoża.

ogrzewanie podłogowe Prandelli - mata styropianowa

 • Rury polipropylenowe Coprax o dużej średnicy 75 –125mm - rozprowadzające czynnik grzewczy od źródła (pieca lub pompy ciepła) do pętli grzewczych.

 

ogrzewanie podłogowe Prandelli - Rura polipropylenowa Coprax

 

 • Złączka siodełkowa K49 - przejściowa z systemu Coprax na system rur giętkich Multyrama Z jednej strony jest ona wgrzewana w wywiercony otwór w rurze Coprax a z drugiej strony zaprasowywana na rurze wielowarstwowej Prandelli.
   

ogrzewanie podłogowe Prandelli - Złączka siodełkowa K49 - przejściowa
 

 • Rura grzewcza wielowarstwowa PEX/AL/PEX Myltyrama lub PERT/AL/PERT typ2 Tris-up.
   

ogrzewanie podłogowe Prandelli - Rura grzewcza wielowarstwowa PEX/AL/PEX Myltyrama

 

 • Cyfrowe programowane sterowanie Prandelli Waterline z centralką zarządzającą pompą ogrzewania podłogowego i termostatami z czujkami podłogowymi.
   

 

Jest wiele kurników zrealizowanych w tej technologii. Doradcy techniczno-handlowi firmy Prandelli pomagają dobrać elementy oraz przeszkolić wykonawców.

10-cio letnia gwarancja na rury zatopione w betonie oraz ponad 50-cio letnia żywotność tych elementów pochodzących od europejskiego producenta - firmy Prandelli - zapewnia profesjonalną ochronę.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Prandelli Polska sp. z o.o.
tel. (58) 762 84 55
www: www.prandelli.pl
mail: prandelli@prandelli.pl


Zobacz także
Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem w łazience?

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem w łazience?

Multilux 4-F, nowość w ofercie IMI Hydronic Engineering, to unikalny,... ¬ więcej...

 
AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

Nowość w gamie AFRISO to rozwiązanie do podłączenia instalacji grzejnikowej z... ¬ więcej...

 
Listwa do ogrzewania podłogowego L-9R z obsługą zdalną

Listwa do ogrzewania podłogowego L-9R z obsługą zdalną

Listwa L-9R służy do podłączenia sterowników przewodowych i bezprzewodowych.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet