gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

Uponor

znajdź fachowca

Werit


Jak wybrać dozownik do mydła lub do płynów dezynfekcyjnych?

aktualizacja: 01-10-2019, 12:08 – artykuł promocyjny


Na rynku dostępnych jest wiele dozowników do mydła w płynie, dozowników do mydła w pianie, dozowników do płynów do dezynfekcji rąk. Czym się charakteryzują? Jak dobrać dozownik zgodnie z naszymi potrzebami? Poznaj aktualne rozwiązania.


Sposób dozowania


Ze względu na sposób dozowania wyróżniamy dozowniki automatyczne (płyn dozowany jest bezdotykowo, wystarczy umieścić dłoń w zasięgu działania czujnika, aby uwolnić dozę środka myjącego lub dezynfekującego; zapewniają wysoki poziom higieny), dozowniki z przyciskiem (wciąż najpopularniejsze w łazienkach ogólnodostępnych, dozowanie następuje poprzez naciśnięcie przycisku dłonią) oraz dozowniki łokciowe (najczęściej spotykane w placówkach służby zdrowia, zakładach przetwórstwa spożywczego i farmaceutycznych, gastronomii itp. obiektach, gdzie ważny jest wysoki poziom higieny; dozowanie następuje przez naciśnięcie łokciem dźwigni).

 

Dozownik do mydła w płynie 0,9 litra stal szlachetna z przyciskiem LUNA FanecoDozownik do mydła w płynie 0,5 litra plastik ABS z przyciskiem POP FanecoBezdotykowy dozownik do mydła 0,5 litra plastik ABS Bisk

>>> Zobacz dozowniki mydła w płynie z oferty OLE.pl

 

 

Dozownik na wkłady jednorazowe czy płyn dolewany z kanistra?

 

Przed zakupem dozownika należy zwrócić uwagę na to, czy będzie uzupełniany jednorazowymi wkładami czy preparatem dolewanym z kanistra. Jest to istotna kwestia, ponieważ wpływa na późniejsze koszty eksploatacji i względy higieniczne. Jakie są najważniejsze wady i zalety obu systemów?
 

  • mydło dolewane z kanistra jest tańszym rozwiązaniem niż mydło w jednorazowych butelkach
  • wybierając dozownik na mydło dolewane, można uzupełniać go dowolnym mydłem, bez wiązania się z konkretnym producentem
  • jednorazowe butelki do dozowników na wkłady mają pojemność od ok. 500 ml do 1 litra, zaś kanistry zawierają zwykle 5 litrów mydła. Butelki generują większą ilość odpadów niż kanistry, jednak producenci tych pierwszych starają się ograniczyć ten problem – podczas użytkowania butelki najczęściej zasysają się, zmniejszając tym samym miejsce zajmowane przez odpady. Zachęca się także personel sprzątający do segregowania odpadów, by mogły być poddane recyklingowi.
  • jednorazowe butelki zapewniają maksymalny poziom higieny – preparat nalewany jest w bezpiecznych warunkach tak, by nie uległ zanieczyszczeniu. Mydła w kanistrach, z których mydło wlewa się do pojemników w dozowniku, mogą ulec zabrudzeniu, sam pojemnik może również nie być utrzymywany w należytej czystości. Kwestia ta jest szczególnie istotna dla obiektów, dbających o wysoki poziom higieny.
  • preparaty do higieny rąk w jednorazowych butelkach produkowane są zwykle przez uznane marki i są produktami wysokiej jakości. Najczęściej w dozownikach, do których są przeznaczone, nie można stosować innych mydeł. Wybierając je, mamy pewność, że użytkownicy będą korzystać ze sprawdzonych preparatów.

 

Najpopularniejsze marki oferujące dozowniki na mydło dolewane to Faneco, Bisk, Franke, Losdi, Marplast, zaś marki oferujące dozowniki na jednorazowe wkłady to m.in. Tork, Katrin, CWS-boco, Gojo, Purell. Są też marki oferujące obydwa rodzaje dozowników, jak np. Merida.

 

Dozownik do mydła w piance na jednorazowe wkłady 0,7 litra GOJO ADXDozownik do mydła w piance na jednorazowe wkłady 0,7 litra GOJO ADX

 

 

Montaż i obudowa dozownika

 

O ile w łazience domowej, hotelowej lub w małym biurze można stosować dozownik wolnostojący, to w toalecie publicznej i innych obiektach ogólnodostępnych niesie to z sobą ryzyko kradzieży lub zniszczenia. Dlatego warto inwestować w dozowniki naścienne, które w większości są montowane za pomocą śrub, rzadziej z użyciem taśmy dwustronnej.

 

Dozownik łokciowy z pompką plastikową, długa rączka aluminium 0,5 litra Dozownik łokciowy do płynu dezynfekcyjnego i mydła plastik ABS 0,5 litraDozownik łazienkowy do mydła w płynie Bisk BERGENDozownik do mydła w płynie blatowy Bisk 1 litr

 

Dozowniki do obiektów ogólnodostępnych najczęściej wykonane są z plastiku ABS (wzmocnione tworzywo, o większej odporności na uszkodzenia), stali szlachetnej i aluminium. Zaś do użytku domowego można również stosować dozowniki łazienkowe ze szkła lub ceramiki.

 

Rodzaj środka myjącego

 

W zależności od środka myjącego lub dezynfekującego spośród dozowników można wyróżnić dozowniki na mydło w płynie, mydło w pianie, płyn do dezynfekcji rąk, żel, kremy do rąk lub pasty BHP.

 

Dozownik do mydła w pianie plastik ABS 0,75 litra Bisk

 

Przed zakupem dozowników warto zweryfikować charakterystykę obiektu, potrzeby, koszty zakupu, a wraz z nimi koszty eksploatacji. Dzięki takiej analizie możliwy jest świadomy wybór urządzania, które spełni nasze oczekiwania.

Kontakt w sprawie produktów:

OLE.PL
tel. 61 855 20 85
www: ole.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Płytki przyciskowe JOMO w matowych kolorach

Płytki przyciskowe JOMO w matowych kolorach

Unikatowe i bardzo subtelne płyty przyciskowe JOMO marki sanitarnej grupy WERiT idealnie... ¬ więcej...

 
Baterie kuchenne i łazienkowe marki Perfexim - przykłady

Baterie kuchenne i łazienkowe marki Perfexim - przykłady

Nowoczesne mieszkania to wnętrza pełne klasy i uroku. Zaplanowane w każdym szczególe... ¬ więcej...

 
Od prostej wygódki do luksusowego eksponatu - 2000 lat historii toalet

Od prostej wygódki do luksusowego eksponatu - 2000 lat historii toalet

Od wielu lat rozwój techniczny niezawodnej toalety zdawał się tkwić w martwym... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet