Kanały z rolki tehalit.LFR - dokładnie tyle, ile potrzebujesz

aktualizacja: 08-02-2019, 13:07 – artykuł promocyjny


Większość kanałów elektroinstalacyjnych sprzedawana jest w konkretnych odcinkach. W praktyce nie zawsze jednak potrzebne są długie odcinki kanałów do poprowadzenia pełnej instalacji elektrycznej. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania niewielkiej instalacji, zamawianie pełnych odcinków kanałów generuje niepotrzebne koszty, gdyż pozostałości ciężko wykorzystać do kolejnych prac montażowych. Tu odpowiedzią są kanały sprzedawane w rolkach tehalit.LRF. Odcinasz dokładnie tyle, ile potrzebujesz w danym momencie.

 

Kanały instalacyjne tehalit.LFR

 

 

Gdzie stosować tehalit.LFR?

 

Kanały instalacyjne tehalit.LFR mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i sufitach. Doskonale sprawdzają się przy instalacjach sieci komputerowych, urządzeń telekomunikacyjnych lub alarmowych. Takie rozwiązanie może być stosowane w budynkach mieszkalnych i biurowych, warsztatach czy pomieszczeniach gospodarczych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje konieczność przeprowadzenia pojedynczych przewodów zasilających lub telekomunikacyjnych.

 

Kanały instalacyjne tehalit.LFR

 

 

Charakterystyka techniczna

 

  • Kanały instalacyjne tehalit.LFRMateriał: PVC
  • IP40
  • IK07
  • Właściwości mechaniczne: wytrzymałość na rozciąganie: 30N/mm2
  • Właściwości mechaniczne: udarowość: 4KJ/m2
  • Właściwości termiczne: materiał trudnopalny; zachowanie formy wg Martensa 65°C wg DIN53458; współczynnik rozszerzalności cieplnej 71x10-6 1/°C, odpowiada to przy różnicy temperatur 30°C wydłużeniu o 2,1 mm/m; odporność na temperaturę: -20°C do 60°C
  • Własności elektryczne: wytrzymałość na przebicie >35 KV/mm; rezystancja powierzchniowa >1011 Ohm; przenikalność elektryczna bezwzględna = 2,
  • Innowacyjny produkt - solidne wykonanie, atesty, certyfikaty, doświadczony producent

 

 

Praktyczne rozwiązanie

 

Niepodważalną zaletą kanału w rolce jest ergonomiczne opakowanie, które pozwala na łatwy transport i zajmuje niewiele miejsca podczas magazynowania. Karton, w którym znajduje się rolka z kanałem, został wyposażony w specjalne otwory do łatwego przenoszenia, wskaźnik ilości oraz podziałkę, która pozwala precyzyjnie odmierzyć potrzebny odcinek. Kanał tehalit.LFR na rolce w każdym opakowaniu, ma 20 m. długości.

 

Kanały instalacyjne tehalit.LFR

 

 

Prosty i szybki montaż

 

Kolejna zaleta to łatwy i szybki montaż, który można wykonać samodzielnie, bez pomocy dodatkowych osób. Tutaj pomocna jest dwustronna taśma klejąca na całej długości kanału, dzięki której kanał nie przesuwa się i nie „ucieka” podczas montażu. Taśmę można stosować na wszystkich gładkich powierzchniach. Dodatkowo producent przewidział montaż na mniej przyjaznych powierzchniach, dlatego dodatkowe otworowanie umożliwia łatwe mocowanie śrub lub gwoździ. Opatentowana technika zatrzaskowa, pozwala na uformowanie kanału dopiero na miejscu przeznaczenia. Kanały można też łatwo przycinać stosując przeznaczone do tego nożyce.

 

Kanały instalacyjne tehalit.LFR

 

Tehalit.LFR – e-katalog

Kontakt w sprawie produktów:

Hager Polo Sp. z o.o.
tel. +48 32 32 40 100
www: www.hager.pl
www.hagerhome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Ognioodporne puszki instalacyjne typu PIP-AN

Ognioodporne puszki instalacyjne typu PIP-AN

W systemach sygnalizacji pożarowej (SSP) stosowanych jest wiele różnych urządzeń... ¬ więcej...

 
Aplikacja Hager Ready - Twój cyfrowy asystent

Aplikacja Hager Ready - Twój cyfrowy asystent

Gdyby istniała możliwość zaplanowania instalacji elektrycznej w danej chwili, w... ¬ więcej...

 
Lokalizacja przewodów i kabli - LKZ-720

Lokalizacja przewodów i kabli - LKZ-720

Prace związane z poszukiwaniem kabli i przewodów oraz ich tras ułożenia od... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet