Prowadzenia instalacji elektrycznych - nowoczesne systemy podłogowe

aktualizacja: 07-11-2018, 10:31 – artykuł promocyjny


Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych poszerzyły bogatą ofertę firmy Hager. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, gdzie współczesna architektura wymusza na inwestorach wybór systemów prostych, a jednocześnie dających duże możliwości w zakresie zabudowy dowolnego osprzętu. Jest to kompletny system kanałów wraz z puszkami podłogowymi o regulowanej wysokości do układania w podłodze lub na podłodze. Stworzenia szybkiego i uniwersalnego systemu dającego możliwość zabudowy osprzętu elektrycznego wzbogaciło portfolio formy Hager uznawanej za lidera w systemach prowadzenia przewodów naściennych, ściennych, kolumnowych i sufitowych. System doskonale sprawdza się w budynkach i pomieszczeniach o nowoczesnym i reprezentacyjnym charakterze.

 


W skład podłogowego systemu prowadzenia instalacji elektrycznych wchodzą:

 

  • kanały zalewane w betonie (tehalit.UK),
  • kanały współpoziome (tehalit.BK),
  • kanały współpoziome przyścienne (tehalit.BKB),
  • kanały napodłogowe (tehalit.AK),
  • kompletny system kanałów wraz z puszkami podłogowymi o regulowanej wysokości,
  • pokrywy montażowe pod odpowiednie pokrywy uchylne (floorboxy),
  • pokrywy uchylne (tehalit.VE-EE) wraz z nowoczesnym wyposażeniem w puszki montażowe (płaskie, skośne oraz pod gniazda siłowe)
  • nowe gniazda 45x45 zasilające i teleinformatyczne (tehalit.GB-EG).

 

System został tak zaprojektowany by służyć przez wiele lat i dawać pełną swobodę, jeśli chodzi o modyfikację instalacji - rozbudowa lub modernizacja. Jego głównym zadaniem jest stworzenie instalacji elektrycznej, w której możliwe jest w pełni funkcjonalne i estetyczne rozmieszczenie gniazd zasilających i teleinformatycznych. System uwzględnia fakt szybkiego zmieniania się standardów i technologii w tej branży, co przekłada się na uniwersalny charakter poszczególnych składowych. Możliwy jest montaż osprzętu podtynkowego Ø 60 mm, jak i systemów gniazd 45×45 mm oraz gniazd kanałowych dedykowanych producenta Ecoline. Dodatkowo kable chronione są przed uszkodzeniem mechanicznym. Modułowa budowa sprawia, że montaż jest szybki i bezproblemowy.

 

System kanałów stosowanych w wylewkach betonowych tehalit.UK

 

System podłogowy tehalit.UK może być stosowany do większości rodzajów wylewek, zarówno do jastrychów cementowych, pływających, samopoziomujących, jak również, przy zachowaniu odpowiednich standardów, do jastrychów asfaltowych wylewanych na gorąco. Pokrywy kanałów są demontowane, dzięki czemu instalacja kabli i przewodów przebiega sprawnie. Oszczędza to kłopotów związanych z przeciąganiem przewodów i kabli, zwłaszcza przewodów słaboprądowych.

System kanałów stosowanych w wylewkach betonowych tehalit.UK

 

System kanałów współpoziomych tehalit.BKB | BK

 

System przeznaczony do podłóg czyszczonych na sucho zgodnie z DIN EN 50085. Górna część może być pokryta zarówno dywanem, parkietem, laminatem, kamieniem, marmurem, glazurą itp. o grubości od 0 do 25 mm. Wysokość regulowana jest za pomocą wewnętrznych śrub regulacyjnych. Kanały posiadają łatwy dostęp do kabli i wtyczek dzięki zdejmowalnej pokrywie oraz wypuście ściennym z uszczelką szczotkową w górnej części. Dzięki kanałom tehalit.BKB | BK inwestor może dopasować potrzeby inwestycyjne do faz budowy, a klient otrzymuje dużą swobodę użytkowania i rozbudowy przy prawie niewidocznej infrastrukturze energetycznej i sieciowej.

System kanałów współpoziomych tehalit.BKB | BK

Pokrywa kanału jest dostępna w trzech wariantach: pełna, ze szczotką lub ze szczotką i paskiem LED


System kanałów współpoziomych tehalit.BK służy do prowadzenia kabli i innych instalacji, np. rur wodnych lub grzewczych w podłogach, w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Zalecany przy płaskich wylewkach od 30 mm. Tehalit.BKB to kanały współpoziome przyścienne instalowane wzdłuż ściany lub okna, w których urządzenia montować można w dowolnym miejscu kanału.

 

System kanałów napodłogowych tehalit.AK

 

Kanały napodłogowe tehalit.AK montuje się na gotowych podłogach. Dlatego też najlepiej sprawdzają się przy renowacji, modernizacji lub rozbudowie instalacji elektrycznej w już istniejących budynkach, w których nie ma możliwości prowadzenia instalacji w warstwie wylewki. Pokrywy z otworem montażowym pozwalają na zastosowanie różnych rozwiązań i montaż dodatkowych urządzeń, np. pokryw uchylnych, kolumn i minikolumn. Dzięki pełnym pokrywom z blachy ocynkowanej zgodnie z DIN EN 10327 o grubości 3 mm, kanały napodłogowe charakteryzują się dużą stabilnością.

System kanałów napodłogowych tehalit.AK

 

Systemy podłóg podwójnych i podniesionych tehalit.DB-HB

 

Elastyczny system tehalit.DB-HB dedykowany jest do nowoczesnych obiektów biurowych i przemysłowych z systemem podniesionych lub podwójnych podłóg. Możliwy jest wówczas wygodny i elegancki sposób rozprowadzenia instalacji elektrycznej. W otworach w podłodze umieszczane są przepusty podłogowe lub pokrywy uchylne, w których montowane są puszki oraz inne urządzenia elektroinstalacyjne. Wszystkie komponenty są kompatybilne i wymagają tylko podłączenia. System doskonale sprawdza się w dużych powierzchniach biurowych, które podzielone są ściankami działowymi, w serwerowniach, na stanowiskach targowych i powierzchniach ekspozycyjnych – wszędzie tam, gdzie instalacja wymaga gotowości do ciągłej przebudowy.

Systemy podłóg podwójnych i podniesionych tehalit.DB-HB

 

Pokrywy uchylne tehalit.VE-EE

 

System pokryw uchylnych tehalit.VE-EE firmy Hager dostosowany został do zróżnicowanych potrzeb klientów. W ofercie znajdują się pokrywy do standardowych obciążeń 1500 N, jak również specjalne kasety do obciążeń 7500 N lub 20000 N, wykorzystywane na przykład w warsztatach samochodowych czy halach produkcyjnych i magazynowych. Różne rozmiary, kształty, materiały i kolory uchylnych pokryw można zastosować do podłóg o różnych grubościach. Wykonane z poliamidu, aluminium lub stali nierdzewnej przeznaczone są do podłóg czyszczonych na sucho, wilgotno lub mokro (IP66). Dużym uproszczeniem są uniwersalne puszki montażowe, które pasują do wszystkich typów pokryw.

Pokrywy uchylne tehalit.VE-EE

 

Puszki montażowe i urządzenia instalacyjne tehalit.GB-EG

 

Puszki montażowe tehalit.GB-EG to praktyczne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. W górnej części puszki montowane są gniazda bądź inne urządzenia instalacyjne, a następnie dolna część puszki montażowej jest zamykana. Puszki wyposażone są w przegrody, które umożliwiają zastosowanie dowolnych kombinacji gniazd zasilających z gniazdami teleinformatycznymi. Dzięki dopasowaniu poszczególnych elementów montaż puszek do pokrywy uchylnej jest szybki i łatwy – a to oszczędza czas.

Puszki montażowe i urządzenia instalacyjne tehalit.GB-EG

 

Rozdzielacze do systemów podłogowych i sufitowych tehalit.SPW

 

Sieć zasilająca i teletechniczna powinna być wydajna oraz zapewniać łatwy dostęp wymagany podczas modernizacji. Dzięki rozdzielaczom tehalit.SPW podczas rozbudowy sieci bez problemu można podłączyć nowe punkty zasilające dopasowane do potrzeb klienta.

Rozdzielacze do systemów podłogowych i sufitowych tehalit.SPW

 

System tehalit to bezpieczeństwo w obiektach użyteczności publicznej

 

Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych spełniają najwyższe kryteria jakościowe i estetyczne. Pokrywy uchylne wykonane z poliamidu, aluminium, czy stali nierdzewnej zapewniają nie tylko najlepszą ochronę instalacji, ale przede wszystkim są odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak uderzenia i zadrapania. Nowoczesny system podłogowy wraz z osprzętem bezhalogenowym jest całkowicie niepalny, nie wydziela toksycznych spalin pod wpływem ognia, dlatego może być stosowany w obiektach użyteczności publicznej i pomieszczeniach, w których bezpieczeństwo ludzi i mienia jest priorytetem.

 

Konfigurator underfloor

 

Narzędzie, które jest wsparciem w tworzeniu projektu instalacji. Konfigurator underfloor — służy do wyboru Konfigurator underfloorpodłogowych systemów prowadzenia przewodów jest doskonałym wsparciem w codziennej pracy instalatorów, projektantów, pracowników działu sprzedaży, a nawet inwestorów.
Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Każdy projekt możesz modyfikować w dowolnym momencie dodając lub usuwając pomieszczenia, akcesoria, a także wykorzystując różne systemy w zależności od potrzeb. Wszystkie zapisane wcześniej projekty można wczytać podając nr ID. Po zakończeniu konfiguracji program stworzy podsumowanie, poda listę elementów oraz ich ceny. Każdy projekt możesz zapisać w formacie pdf lub exel, wydrukować lub wysłać jako zamówienie do wybranej hurtowni. Konfigurator to łatwe i intuicyjne narzędzie, które przyspiesza pracę i eliminuje błędy pojawiające się przy tworzeniu tradycyjnego zamówienia.

 

>> Przejdź do konfiguratora <<

 

Pokrywy uchylne mają nowoczesną kolorystykę dostosowaną do obowiązujących trendów osprzętu instalacyjnego. Instalacje z użyciem systemów podłogowych z aluminium, kolumn tehalit.DA200, czy też kanałów tehalit.BRAP swoją szczególną atrakcyjność zawdzięczają matowemu, szlachetnemu połyskowi naturalnie utlenionego aluminium. Podłogowy system prowadzenia instalacji elektrycznej to doskonały sposób na estetyczne wykończenie.

 
 
Kontakt w sprawie produktów:

Hager Polo Sp. z o.o.
tel. +48 32 32 40 100
www: www.hager.pl
www.hagerhome.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Kanały elektroinstalacyjne tehalit.BKIS do ścian z płyt g-k

Kanały elektroinstalacyjne tehalit.BKIS do ścian z płyt g-k

Wykonanie profesjonalnej instalacji elektrycznej wymaga wyboru sprawdzonych rozwiązań.... ¬ więcej...

 
Kanały z rolki tehalit.LFR - dokładnie tyle, ile potrzebujesz

Kanały z rolki tehalit.LFR - dokładnie tyle, ile potrzebujesz

Większość kanałów elektroinstalacyjnych sprzedawana jest w konkretnych odcinkach.... ¬ więcej...

 
Prowadzenia instalacji elektrycznych - nowoczesne systemy podłogowe

Prowadzenia instalacji elektrycznych - nowoczesne systemy podłogowe

Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych poszerzyły bogatą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet