gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

 nVent Werit


Dahua   Solsum

KOS  Fluke

NoarkIntersoft

Ideal TS    Apator

 Elektra   Pawbol

Ropam

Laskomex

znajdź fachowca

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Osprzęt w standardzie one.platform teraz z nową serią Berker Q.7

aktualizacja: 11-10-2018, 07:31 – artykuł promocyjny


One.platform to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało rynek osprzętu elektrycznego. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu wspólnego mechanizmu gniazd i wspólnego mechanizmu łączników, dzięki czemu na ten sam mechanizm można założyć elementy wierzchnie z różnych serii wzorniczych osprzętu marki Berker. Dodatkowo w każdym momencie można je doposażyć w dowolny sposób.

 

one.platformone.platformone.platform

 

W standardzie one.platform działają niemal wszystkie serie producenta, w tym również kolekcja Berker Q.7, której głównym atutem są wyjątkowe materiały użyte do produkcji ramek. Producent, chcąc zadbać zarówno o wrażenia wizualne, jak i o niecodzienne doznania dotykowe, postawił na wykorzystanie takich materiałów jak: beton strukturalny, łupek, białe i czarne szkło, aluminium, stal szlachetna oraz tworzywo.

 

Berker Q7Berker Q7Berker Q7

 

Aby jeszcze bardziej wyeksponować serię Berker Q.7 producent zdecydował się na zastosowanie ramek, których wymiary są większe od tych standardowo dostępnych na rynku. Ich wymiar to aż 95,2 x 95,2 mm. 6 milimetrowa przezroczysta podstawa ramki to kolejna cecha wyróżniająca kolekcję Berker Q.7. Dzięki niej łączniki wydają się być zawieszone w powietrzu, przyczyniając się tym samym do uzyskania wrażenie przestrzenności. Przezroczysta podstawa zdaje się też przejmować kolor ściany, dzięki temu jeszcze mocniej na pierwszym planie zaakcentowana jest ramka o grubości 4 mm.

 

Berker Q7

 

Seria Berker Q.7 stanowi uzupełnienie sprawdzonych już i docenionych przez klientów kolekcji z rodziny Q: Berker Q.1 oraz Berker Q.3. Wszystkie te serie wyposażone są w takie same elementy centralne wykonane z tworzywa, przypominającego w dotyku aksamit. Elementy te dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: białym, antracytowym oraz aluminiowym. Decydując się na zastosowanie serii z rodziny Q, zykujemy możliwość wyboru spośród 200 wariantów wyposażenia wnętrza w osprzęt elektryczny. Tyle bowiem wariantów dostępnych jest dzięki wspólnym elementom centralnym oraz mechanizmom w standardzie one.platform. Poza tradycyjnymi łącznikami światła i gniazdami w ofercie znajdują się także elementy elektroniki domowej oraz zaawansowany technologicznie osprzęt do automatyki budynków w standardzie KNX. Pozwala to na swobodne sterowanie roletami, żaluzjami, oświetleniem oraz ogrzewaniem. Ponadto ramki od 1 do 5 krotnej można wyposażyć w gniazda multimedialne oraz systemy bezpieczeństwa.

Dzięki standardowi one.platform możliwa jest również szybka wymiana także w obrębie innych serii producenta. W sytuacji, kiedy chcemy wymienić ramkę i klawisz łącznika światła na inny kolor, inny wzór czy materiał, nie musimy wymieniać mechanizmu. Zostaje on w ścianie, a zmianie podlega tylko element wierzchni. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się podczas prowadzenia prac remontowych lub wykańczania domu. Na tym etapie inwestycji, dzięki one.platform możemy zainstalować same mechanizmy. Wybór serii osprzętu i koloru można pozostawić na czas, kiedy projekt aranżacji wnętrza będzie ukończony.

Dzięki temu, iż wszystkie elementy centralne pasujące do one.platform (klawisze czy pozostałe elementy centralne gniazd) sprzedawane są oddzielnie, możliwa jest wymiana osprzętu przy minimalnych kosztach. W sytuacji, kiedy po zmianie wystroju wnętrza, chcemy wymienić osprzęt elektroinstalacyjny w swoim domu, nie musimy kupować nowego mechanizmu. Ponosimy jedynie koszt zakupu elementów wierzchnich. Mechanizm bowiem pozostaje w ścianie. Dodatkowo wymiany możemy dokonać samodzielnie poprzez założenie nowych ramek i elementów centralnych. Warto także dodać, iż możemy wybrać fakturę lub kolor z dowolnej, ulubionej serii.

 

 

One.platform przyczynia się także do ułatwienia pracy instalatorom. Nie muszą już oni czekać na decyzję inwestora odnośnie wyboru serii i koloru gniazd i łączników. Dokonują oni montażu samych mechanizmów, a klient na spokojnie może dokonać wyboru w późniejszym czasie. Instalator może założyć elementy wierzchnie na mechanizmy na samym końcu prac wykończeniowych, kiedy ściany będą już pomalowane. Dokonując zakupu ramek i klawiszy na koniec inwestycji, inwestor uniknie zatem problemu możliwości ich zgubienia czy zabrudzenia.

One.platform jest korzystnym rozwiązaniem również z punktu widzenia sieci dystrybucji. Dzięki rozwiązaniu opierającemu się na jednym mechanizmie, hurtownia zmniejsza wartość magazynu przy jednoczesnym poszerzeniu oferty. Teraz wystarczy trzymać na stanie jeden mechanizm one.platform, jako bazę do szerokiej gamy osprzętu marki Berker.

 

 

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego

 

Rewolucyjne narzędzie umożliwiające profesjonalne zestawienie osprzętu elektroinstalacyjnego Berker bez znajomości numerów referencyjnych i korzystania z katalogu.

 

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego Berker

Przejdź do konfiguratora


Zobacz więcej na temat one.platform

Kontakt w sprawie produktów:

Hager Polo Sp. z o.o.
tel. +48 32 32 40 100
www: www.hager.pl
www.hagerhome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czym jest gniazdko hermetyczne - właściwości i zastosowanie

Czym jest gniazdko hermetyczne - właściwości i zastosowanie

Instalacja elektryczna, czy to w domu, czy w zakładzie pracy, powinna być wykonana... ¬ więcej...

 
Osprzęt elektroinstalacyjny: gniazdka, włączniki, przewody, ramki w ofercie producentów

Osprzęt elektroinstalacyjny: gniazdka, włączniki, przewody, ramki w ofercie producentów

Wszystkie elementy łączące i dające możliwość obsługi instalacji elektrycznej... ¬ więcej...

 
Ramki uniwersalne z betonu

Ramki uniwersalne z betonu

Uniwersalne ramki z betonu to nowa propozycja, która dołączyła do bogatej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet