zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Ogrzewanie domu kotłem - sterowanie przez Internet

aktualizacja: 01-09-2020, 06:29 – artykuł promocyjny


Komfort cieplny we własnym domu można regulować na wiele sposobów, w tym również za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Poniżej prezentujemy możliwości stworzenia nowoczesnego systemu zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, programatora i domowej sieci WiFi współpracującymi z kotłem. Zwiększa to nie tylko efektywność pracy instalacji grzewczej, ale także komfort jej obsługi.

 

Inteligentne sterowanie kotłem

 

Nowoczesne budownictwo w dużej mierze stawia na energooszczędne instalacje, głównie w zakresie ogrzewania i wentylacji. Do tego dochodzi dobra izolacja budynku zmniejszająca zapotrzebowanie na ciepło, co również przekłada się na oszczędności. Jednak pełny komfort i najwyższy poziom energooszczędności osiągniemy dopiero po połączeniu wyżej wymienionych inwestycji z racjonalnym zarządzaniem instalacjami, a możliwe jest to dzięki sterownikom. Są to małe urządzenia, które pomagają w zarządzaniu oszczędną eksploatacją kotła lub innego urządzenia. Ich rolą jest obniżenie do minimum zużycia energii, jednak nie może to odbywać się kosztem komfortu termicznego w budynku. System sterowania monitoruje zmiany pogodowe oraz dzienny tryb naszego życia, tak by praca układu grzewczego dopasowana została do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Do tego dochodzi opcja zarządzania mobilnego, czyli za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z dowolnego miejsca. Wystarczy łączność z siecią Internet.

Ogrzewanie domu kotłem - sterowanie przez Internet

Schemat instalacji grzewczej z wykorzystaniem sterownika internetowego do kotła WIFI PK ST-5061, który daje możliwość regulacji temperatury mobilnie

 

 

Sterowanie zdalne z aplikacją mobilną

 

Zautomatyzowana praca kotła sprawia, że staje się on urządzeniem bezobsługowym, czyli nie ma potrzeby by człowiek fizycznie go obsługiwał. Możliwości sterowania kotłami są bardzo szerokie, ale nie dziwi fakt, że największą popularnością cieszą się aplikacje mobilne, które zdominowały wiele aspektów naszego życia. Zwykły kocioł - gazowy, elektryczny lub dowolny inny - można rozbudować o tą funkcję, czyniąc go inteligentnym, czyli nauczyć go naszych potrzeb. Tak by w domu robiło się cieplej, gdy wstajemy i na chwilę przed naszym powrotem z pracy. Aplikacje mobilne są zazwyczaj bezpłatne i można je pobrać na stronie producenta sterowników.

 

Inteligentny budynek dzięki sterownikom – ogrzewanie na miarę potrzeb

 

Mobilne sterowania instalacją grzewczą ma wiele zalet. Jest uniwersalne, proste w obsłudze, a z montażem poradzą sobie nawet laicy. Z poziomu aplikacji możemy później korzystać z niemal wszystkich funkcji dostępnych w programatorze kotła. To łatwy sposób na ustawianie pracy systemu i sterowanie ogrzewaniem – wystarczy łączność WiFi, a odległość nie ma znaczenia.

Inteligentne sterowanie kotłem

Sterownik ST-2801 WIFI z komunikacją OPENTHERM posiada kolorowy, duży i czytelny dotykowy wyświetlacz

Harmonogram pracy kotła dostosowany do planu dnia, a nawet całego tygodnia domowników to nie fikcja, a coraz częściej rzeczywistość. Ciepły dom czekający na nas po pracy w realny sposób wpisuje się w idee budownictwa inteligentnego, czyli dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także zoptymalizowanego, czyli efektywnie zarządzającego pracą całego systemu grzewczego.

Inteligentne sterowanie kotłem

Regulator ST-8SWiFi posiada możliwość zdalnej kontroli z poziomu aplikacji eModul

Dłuższy wyjazd w zimie? To również nie jest przeszkodą dla systemu z zamontowanym sterowaniem mobilnym. Wystarczy skorzystać z dedykowanej opcji by mieć pewność, że zostanie podtrzymane ogrzewanie ekonomiczne.
 

Kocioł, tak jak inne urządzenia grzewcze, do efektywnej pracy potrzebuje dodatkowych sterowników regulujących ich pracę. Najczęściej stosowana jest regulacja pogodowa pozwalająca dopasować moc grzania do warunków panujących na zewnątrz. Dzięki zaprogramowanej krzywej regulacji dla kotła temperatura na dworze ma przypisaną temperaturę zasilania i powrotu medium w instalacji. Jeśli jednak w naszym układzie chcemy uwzględnić dodatkowe parametry – jak na przykład zyski ciepła w pomieszczeniach – możemy rozbudować automatykę o regulatory pokojowe z termostatami. Wówczas kocioł będzie wyłączał się lub załączał w miarę spadku lub wzrostu temperatury w domu.

Sterowanie zdalne z aplikacją mobilną do kotłów grzewczych

Bezprzewodowy regulator temperatury St-283C Wifi składa się z dwóch urządzeń: główny sterownik montowany w pokoju, a drugie urządzenie, czyli moduł wykonawczy montujemy przy urządzeniu grzewczym. Komunikacja między nimi odbywa się bezprzewodowo.


 

Kontakt w sprawie produktów:

STEROWNIKITECH.pl
tel. 757 657 774
www: sterownikitech.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wymiana starego kotła na kocioł kondensacyjny - usprawnienie instalacji

Wymiana starego kotła na kocioł kondensacyjny - usprawnienie instalacji

Decydując się na wymianę kotła, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów.... ¬ więcej...

 
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet