zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

  Esbe

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Ogrzewanie domu kotłem - sterowanie przez Internet

aktualizacja: 30-08-2019, 10:47 – artykuł promocyjny


Komfort cieplny we własnym domu można regulować na wiele sposobów, w tym również za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Poniżej prezentujemy możliwości stworzenia nowoczesnego systemu zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, programatora i domowej sieci WiFi współpracującymi z kotłem. Zwiększa to nie tylko efektywność pracy instalacji grzewczej, ale także komfort jej obsługi.

 

Inteligentne sterowanie kotłem

 

Nowoczesne budownictwo w dużej mierze stawia na energooszczędne instalacje, głównie w zakresie ogrzewania i wentylacji. Do tego dochodzi dobra izolacja budynku zmniejszająca zapotrzebowanie na ciepło, co również przekłada się na oszczędności. Jednak pełny komfort i najwyższy poziom energooszczędności osiągniemy dopiero po połączeniu wyżej wymienionych inwestycji z racjonalnym zarządzaniem instalacjami, a możliwe jest to dzięki sterownikom. Są to małe urządzenia, które pomagają w zarządzaniu oszczędną eksploatacją kotła lub innego urządzenia. Ich rolą jest obniżenie do minimum zużycia energii, jednak nie może to odbywać się kosztem komfortu termicznego w budynku. System sterowania monitoruje zmiany pogodowe oraz dzienny tryb naszego życia, tak by praca układu grzewczego dopasowana została do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Do tego dochodzi opcja zarządzania mobilnego, czyli za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z dowolnego miejsca. Wystarczy łączność z siecią Internet.

Ogrzewanie domu kotłem - sterowanie przez Internet

Schemat instalacji grzewczej z wykorzystaniem sterownika internetowego do kotła WIFI PK ST-5061, który daje możliwość regulacji temperatury mobilnie

 

 

Sterowanie zdalne z aplikacją mobilną

 

Zautomatyzowana praca kotła sprawia, że staje się on urządzeniem bezobsługowym, czyli nie ma potrzeby by człowiek fizycznie go obsługiwał. Możliwości sterowania kotłami są bardzo szerokie, ale nie dziwi fakt, że największą popularnością cieszą się aplikacje mobilne, które zdominowały wiele aspektów naszego życia. Zwykły kocioł - gazowy, elektryczny lub dowolny inny - można rozbudować o tą funkcję, czyniąc go inteligentnym, czyli nauczyć go naszych potrzeb. Tak by w domu robiło się cieplej, gdy wstajemy i na chwilę przed naszym powrotem z pracy. Aplikacje mobilne są zazwyczaj bezpłatne i można je pobrać na stronie producenta sterowników.

 

Inteligentny budynek dzięki sterownikom – ogrzewanie na miarę potrzeb

 

Mobilne sterowania instalacją grzewczą ma wiele zalet. Jest uniwersalne, proste w obsłudze, a z montażem poradzą sobie nawet laicy. Z poziomu aplikacji możemy później korzystać z niemal wszystkich funkcji dostępnych w programatorze kotła. To łatwy sposób na ustawianie pracy systemu i sterowanie ogrzewaniem – wystarczy łączność WiFi, a odległość nie ma znaczenia.

Inteligentne sterowanie kotłem

Sterownik ST-2801 WIFI z komunikacją OPENTHERM posiada kolorowy, duży i czytelny dotykowy wyświetlacz

Harmonogram pracy kotła dostosowany do planu dnia, a nawet całego tygodnia domowników to nie fikcja, a coraz częściej rzeczywistość. Ciepły dom czekający na nas po pracy w realny sposób wpisuje się w idee budownictwa inteligentnego, czyli dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także zoptymalizowanego, czyli efektywnie zarządzającego pracą całego systemu grzewczego.

Inteligentne sterowanie kotłem

Regulator ST-8SWiFi posiada możliwość zdalnej kontroli z poziomu aplikacji eModul

Dłuższy wyjazd w zimie? To również nie jest przeszkodą dla systemu z zamontowanym sterowaniem mobilnym. Wystarczy skorzystać z dedykowanej opcji by mieć pewność, że zostanie podtrzymane ogrzewanie ekonomiczne.
 

Kocioł, tak jak inne urządzenia grzewcze, do efektywnej pracy potrzebuje dodatkowych sterowników regulujących ich pracę. Najczęściej stosowana jest regulacja pogodowa pozwalająca dopasować moc grzania do warunków panujących na zewnątrz. Dzięki zaprogramowanej krzywej regulacji dla kotła temperatura na dworze ma przypisaną temperaturę zasilania i powrotu medium w instalacji. Jeśli jednak w naszym układzie chcemy uwzględnić dodatkowe parametry – jak na przykład zyski ciepła w pomieszczeniach – możemy rozbudować automatykę o regulatory pokojowe z termostatami. Wówczas kocioł będzie wyłączał się lub załączał w miarę spadku lub wzrostu temperatury w domu.

Sterowanie zdalne z aplikacją mobilną do kotłów grzewczych

Bezprzewodowy regulator temperatury St-283C Wifi składa się z dwóch urządzeń: główny sterownik montowany w pokoju, a drugie urządzenie, czyli moduł wykonawczy montujemy przy urządzeniu grzewczym. Komunikacja między nimi odbywa się bezprzewodowo.


 

Kontakt w sprawie produktów:

STEROWNIKITECH.pl
tel. 757 657 774
www: sterownikitech.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Twój numer jeden na sezon grzewczy

Twój numer jeden na sezon grzewczy

Specjalnie dla Ciebie: W terminie 01.09.2019 - 31.12.2019 kup analizator spalin testo... ¬ więcej...

 
Jak kocioł c.o. na pellet pomaga oszczędzać na ogrzewaniu

Jak kocioł c.o. na pellet pomaga oszczędzać na ogrzewaniu

Ekologiczne i tanie ogrzewanie jest jak najbardziej możliwe. Firma ZGM ZĘBIEC S.A.... ¬ więcej...

 
Sprzęgła hydrauliczne SHE-CDI - wersja kondensacyjna ze stali nierdzewnej

Sprzęgła hydrauliczne SHE-CDI - wersja kondensacyjna ze stali nierdzewnej

W ostatnim czasie typoszereg sprzęgieł hydraulicznych marki Elterm powiększył się... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet