Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Tempoplex - uniwersalne odpływy do brodzików firmy Viega

aktualizacja: 07-09-2018, 11:19 – artykuł promocyjny


Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w łazienkach - tych nowoczesnych, ale też klasycznych - są płaskie brodziki. Najbardziej pożądane są modele wystające jak najmniej ponad powierzchnię posadzki. W parze z minimalizmem brodzików idzie moda na deszczownice w dużym rozmiarze. Aby kąpiel była jednak w pełni relaksująca musimy zadbać o skuteczne odprowadzenie wody. Firma Viega ma na to sposób. Wydajny odpływy Tempoplex spełnia wszystkie powyższe oczekiwania. Jest on elegancki, posiada trwałe kołpaki i charakteryzuje się dużą wydajnością. Do tego został wielokrotnie nagrodzony za wzornictwo.

W nowoczesnych łazienkach standardem staje się płytki brodzik, wystający jak najmniej ponad powierzchnię posadzki

 

Deszczownice w łazience są coraz bardziej efektowne. To silny trend w nowoczesnych łazienkach. W miejscu ich montażu trzeba jednak liczyć się ze zwiększonym przepływem wody. Problem jest jeszcze większy, jeśli użytkownik zdecyduje się jednocześnie na płaski brodzik. W takiej sytuacji odprowadzenie wody może stanowić wyzwanie. Rozwiązaniem jest komplety odpływowe Tempoplex Plus o wydajności aż 0,85 l/s (51 l/min), czyli powyżej 100% ponad normę PN-EN 274-1.

Odpływy z serii Tempoplex zapewniają wydajne odprowadzanie wody z brodzika. Eleganckie kołpaki, wielokrotnie nagradzane za design, stanowią subtelną ozdobę strefy prysznica

Parametry tego odpływu sprostają praktycznie każdej sytuacji. W konwencjonalnych prysznicach optymalnym rozwiązaniem będzie standardowy Tempoplex o wydajności 0,64 l/s (38,4 l/min). Obydwa modele posiadają podwójne uszczelnienie, co gwarantuje bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację.

 

    

Odpływ Tempoplex o wydajności 0,64 l/s (38,4 l/min) oraz odpływ Tempoplex 60 o wydajności 0,55 l/s (33 l/min) i Tempoplex Plus o wydajności 0,85 l/s (51 l/min)

 

Montaż - łatwo i bez problemów

 

Komplety Tempoplex i Tempoplex Plus idealnie sprawdzają się przy renowacji łazienek i przy brodzikach montowanych na równi z posadzką. Wysokość ich zabudowy z otworem odpływowym o średnicy 90 mm, wynosi zaledwie 80 lub 90 mm. Viega oferuje również model Tempoplex o wysokości 60 mm i wydajności 0,55 l/s (33 l/min). Wybierając odpływy z serii Tempoplex mamy zapewniony szybki i bezproblemowy montaż. Brodziki montowane w sposób nie dający dostępu do syfonu po instalacji wymagają specjalnych rozwiązań. Zastosowane w nich rozwiązania pozwalają na podłączenie korpusu odpływu do instalacji, sprawdzenie szczelności i montaż brodzika w kolejnym kroku, bez ryzyka pozostawienia odpływu, którego prawidłowe działanie nie zostało sprawdzone.

 

Najwyższy poziom higieny

 

Częstym dylematem inwestorów poszukujących odpływu do płaskich brodzików jest kwestia utrzymania czystości. Czyszczenie może być łatwe, jeśli konstrukcja odpływu będzie posiadać wyjmowane elementy syfonu. Tak jest właśnie w przypadku kompletów Tempoplex, które mają budową pomyślaną w sposób zapewniający szybki dostęp do korpusu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również wyciągany korek, dzięki któremu użytkownik zyskuje bezpośredni dostęp do rury odpływowej. W razie awarii możemy łatwo wprowadzić spiralę do instalacji kanalizacyjnej. Opcjonalnie można do wszystkich opisanych wzorów Tempoplex zamówić dodatkowe sitko wstępnie wyłapujące zanieczyszczenia. Sitko montowane jest bezpośrednio pod kołpakiem. Tempoplex nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów przy czyszczeniu.

Do wszystkich wymienionych odpływów Tempoplex można opcjonalnie zamówić specjalne sitko wstępnie wyłapujące zanieczyszczenia

 

 

Najważniejsze zalety w skrócie


Komplety odpływowe z serii Tempoplex oferują szereg korzyści istotnych zarówno z punktu widzenia użytkowników, jak i projektantów łazienek oraz wykonawców instalacji sanitarnych:

  • idealne rozwiązanie do niemal wszystkich płaskich brodzików
  • bezpieczny montaż, dzięki wytrzymałemu kołnierzowi ze stali nierdzewnej i podwójnej uszczelce
  • montaż wymaga niewielkiej przestrzeni pod brodzikiem
  • łatwe utrzymanie w czystości, dzięki zdejmowanemu kołpakowi i wyjmowanej wkładce syfonowej
  • wygodny dostęp do rury odpływowej
  • opcjonalnie proste do włożenia i wyjęcia sitko


 

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Najniższa wysokość zabudowy z wpustem Der Ultraflache 54 marki KESSEL

Najniższa wysokość zabudowy z wpustem Der Ultraflache 54 marki KESSEL

Zminimalizowana wysokość zabudowy nowego wpustu podłogowego „Der Ultraflache“... ¬ więcej...

 
Kratki oraz kanały ściekowe - jakie odwodnienia przemysłowe wybrać

Kratki oraz kanały ściekowe - jakie odwodnienia przemysłowe wybrać

Obiekty przemysłowe oraz odwodnienie zewnętrzne wymagają specjalnego traktowania... ¬ więcej...

 
Odwodnienia łazienkowe polskiej produkcji od marki CED'OR

Odwodnienia łazienkowe polskiej produkcji od marki CED'OR

Odpływy liniowe mają wiele zalet. Po pierwsze są eleganckie i najlepiej prezentują... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet