gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Wilo-Stratos PICO - pompa w nowoczesnym wydaniu

aktualizacja: 05-09-2018, 06:01 – artykuł promocyjny


W obiektach z nowoczesnym ogrzewaniem ze stale zmieniającym się natężeniem przepływu ważną rolę odgrywa pompa obiegowa. Dotyczy to zarówno instalacji grzejnikowych oraz - coraz bardziej popularnych - systemów płaszczyznowych, również w obiektach przemysłowych. Wszystkie te założenia spełnia nowa pompa Wilo-Stratos PICO należąca do klasy premium. Coraz częściej w budynkach użyteczności publicznej, a także tych mieszkalnych pracują układy klimatyzacji. W nich także sprawdzą się pompy Wilo-Stratos PICO.

 

Wilo-Stratos PICO z 5-cio letnią gwarancją.… najdłuższą na rynku


Ze względu na jakość wykonania, niezawodność i bezpieczeństwo pracy pompy Wilo-Stratos PICO mają wydłużoną gwarancję na okres 5 lat.


Cechy szczególne produktu:

 • Zastosowanie w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych w temperaturze od +2°C do +110°C
 • Współczynnik EEI ≤ 0,20 (pompa o najwyższej sprawności, regulowana elektronicznie)
 • Znamionowy zakres wysokości podnoszenia 1-6 m
 • Maksymalny przepływ 4 m3/h
 • Minimalny pobór mocy – tylko 3 W
 • Wskazanie aktualnego poboru mocy lub aktualnego przepływu i skumulowanej wartości [kWh]
 • Wilo-Konektor z kablem zasilającym o długości 2 m i wtyczką ze stykiem ochronnym
 • Dodatkowe funkcje: Dynamic Adapt, funkcja odpowietrzania, praca z obniżeniem, blokada klawiszy i funkcja resetowania.


Innowacje w Wilo-Stratos PICO

 

W Wilo-Stratos PICO zastosowano konstrukcję bezdławnicową. Dodatkowo wykorzystano przyłącze gwintowane, silnik EC odporny na prąd przy zablokowaniu oraz zintegrowaną, elektroniczną regulacją wydajności. Wpływa to na niemal całkowitą redukcję prac serwisowych oraz prawie bezgłośną pracę.
 

Jednym z charakterystycznych elementów w wyglądzie pompy Wilo-Stratos PICO jest zielone pokrętło obsługowe. Spełnia on rolę modułu regulacyjnego, ktory stanowi największą różnicę miedzy zwykłą pompą a Wilo-Stratos PICO. Dodatkowo pompa posiada duży i czytelny wyświetlacz do ustawiania wszystkich parametrów. Zastosowanie ekranu LCD pozwala nie tylko na wygodną nastawę parametrów pracy, ale również odczyt:

 • aktualnego poboru mocy elektrycznej [W];
 • aktualnego przepływu [m3/h];
 • całkowitego zużycia energii elektrycznej od momentu uruchomienia [kWh];
 • sygnalizacji awarii (kody komunikatów).


Obracanie pokrętłem zmienia wskazanie z [W] na [m3/h]

Rodzaje regulacji i funkcje wyróżniające Wilo-Stratos PICOW instalacjach grzejnikowych praca ze zmienną różnicą ciśnienia (Δp-v)

 

Wartość zadana różnicy ciśnień H powyżej dopuszczalnego zakresu przepływu jest podwyższana liniowo między ½H i H. Wytworzona przez pompę różnica ciśnienia jest regulowana do aktualnej wartości zadanej. Ten tryb regulacji jest szczególnie przydatny w instalacjach grzewczych z kaloryferami, ponieważ przez zawory termostatyczne redukowane są hałasy związane z przepływem cieczy.

 

W instalacjach ogrzewania płaszczyznowego praca ze stałą różnicą ciśnienia (Δp-c)

 

Wartość zadana różnicy ciśnienia H powyżej dopuszczalnego zakresu przepływu jest utrzymywana stale na poziomie ustawionej wartości zadanej aż do maksimum charakterystyki. Firma Wilo zaleca ten rodzaj regulacji w przypadku obiegów ogrzewania podłogowego lub starszych systemów grzewczych z rurami o znacznych wymiarach oraz w przypadku wszystkich zastosowań bez zmiennej charakterystyki sieci rur, jak np. pompy ładujące bojler.

Funkcje ustawiane za pomocą pokrętła to: rodzaj pracy, moc pompy (wysokość podnoszenia), automatyczna praca w trybie obniżenia nocnego, funkcja Reset do zerowania licznika zużycia energii elektrycznej lub do przywracania ustawień fabrycznych, funkcja „Hold” (blokada przycisków) do blokady ustawień.

 

Funkcje automatyczne to m.in.:

 

 • automatyczna praca obniżona. Przy włączonym nocnym obniżeniu temperatury realizowanym przez kocioł, pompa dostosowuje się do nocnego obniżenia temperatury instalacji grzewczej, reagując na zmiany z czujnika temperatury. Przełącza się wtedy na minimalną prędkość obrotową, pomimo otwarcia zaworów termostatycznych na większe nastawy. Przy ponownym nagrzaniu instalacji pompa przełącza się automatycznie na ustawiony wcześniej poziom wartości zadanej. Korzystanie z funkcji obniżenia nocnego wymaga zainstalowania pompy na zasilaniu systemu grzewczego, pozwalając na minimalizację zużycia energii. Dla porównania pompy, które nie mają funkcji wykrywania „redukcji nocnej” w okresie zmniejszenia temperatury na kotle i otwarcia głowic termostatycznych przechodzą na maksymalne parametry mocy, co wpływa na wzrost rocznych kosztów energii.
   

 

 • Dynamic Adapt to funkcja dynamicznego dostosowania wartości zadanej w zakresie obciążenia częściowego pompy, przy przepływie mniejszym niż połowa wartości projektowej. Przyjmując za punkt wyjścia ustawioną temperaturę zadaną, pompa analizuje zapotrzebowanie na ciepło i na podstawie tej analizy ustawiona wartość zadana jest na bieżąco korygowana w trybie obciążenia częściowego. Wydajność pompy podlega tym samym stałej optymalizacji w zakresie regulacji, aż do osiągnięcia minimum energetycznego. Przy bardzo małych przepływach pompa przechodzi na hydrauliczny tryb czuwania. Jeżeli przepływ wzrośnie na skutek zwiększonego zapotrzebowania na ciepło, automatycznie wzrasta moc i poprzez krótki czas reakcji zapobiega się spadkowi zasilania w systemie grzewczym.

 

 • funkcja automatycznego odpowietrzania. Czas trwania procedury odpowietrzania po aktywacji wynosi 10 minut i jest odliczany na wyświetlaczu.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Wilo Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 702 61 61
www: wilo.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet