kan

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

  Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Nowości SAS na kolejny sezon grzewczy

aktualizacja: 31-08-2018, 08:13 – artykuł promocyjny


Oferta kotłów 5 klasy firmy SAS powiększyła się o kolejne dwa modele – kocioł SPARK na eko-groszek i BIO SPARK na pelet o mocach w zakresie 12-36 kW. Kotły SPARK i BIO SPARK dedykowane są użytkownikom poszukującym kotła 5 klasy w atrakcyjnej cenie. Niewielkie wymiary - szczególnie wysokość - umożliwią montaż nawet w niskiej kotłowni, dzięki czemu kotły z nowej serii sprawdzą się zarówno w nowo budowanych domach jak i modernizowanych kotłowniach. 

Kotły SPARK (ZDJ.1) wyposażone są w podajnik nowego typu – retortę stałą do spalania eko-groszku, a w kotłach BIO SPARK (ZDJ.2) zastosowano znany z pozostałych kotłów peletowych samoczyszczący palnik SAS MULTI FLAME wyposażony /dodatkowo w system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia). Fotokomórka pozwala na stałą kontrolę obecności płomienia oraz sterowanie m in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska. Czujnik ognia skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa żywotność zapalarki, obniża zużycie energii elektrycznej  oraz pozwala na szybkie przejście kotła w cykl pracy w sytuacji wygaszenia paleniska bądź reakcji układu sterowania w przypadku awarii. Wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby korektę dawki podawanego paliwa. Wymiennik ciepła składa się z poziomych oraz pionowych przegród wodnych wraz z wyłożeniem ceramicznym, co w połączeniu z otworami rewizyjnymi ułatwia czyszczenie kotła. Zasobnik opału z obniżoną linią załadunku paliwa ułatwia uzupełnianie opału i obsługę  w niskiej kotłowni. Kocioł wyposażony jest w standardzie w funkcjonalny, a zarazem prosty w obsłudze sterownik TECH ST-580 zPID z  możliwością aktualizacji oprogramowania, obsługą zaworu, 4 pomp obiegowych, sterowaniem pogodowym oraz opcją rozbudowy o moduł ST-505 lub Wifi RS i obsługi zdalnej kotła z aplikacji eModul.

 

kocioł Spark - przekrójKocioł Bio Spark - SAS

Zdj. 1 Kocioł SPARK - przekrój                                    Zdj. 2 Kocioł BIO SPARK     

 

Innym kotłem, który z powodzeniem sprawdzi się w niewielkiej kotłowni jest kocioł peletowy BIO COMPACT. (Zdj.3) Unikatowa konstrukcja wymiennika ciepła z wykorzystaniem poziomego układu płomieniówek oraz paneli ceramicznych bezpośrednio nad paleniskiem pozwoliła uzyskać wysoką sprawność 90,2 ÷ 91,8% oraz klasę efektywności energetycznej A+ , a kompaktowe wymiary umożliwiają montaż i eksploatację w małej kotłowni. Kotły BIO COMPACT można nabyć w mocach 10, 12,15, 20 i 25 kW, co pozwoli optymalnie dobrać kocioł do potrzeb grzewczych danego budynku. Dodatkowo dla mocy 10 i 12 kW można wybrać wersję z czopuchem do góry co jeszcze bardziej ułatwi montaż. Starając się sprostać wymaganiom klientów ciągle udoskonalamy nasze produkty i poszerzamy ofertę, dlatego trwają prace nad wersją tego kotła na eko-groszek – model COMPACT.

 

Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry - SAS

Zdj. 3 Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry

 

 

Komfortowe sterowanie kotłem

 

Nowością w oferowanych przez firmę SAS modelach kotłów podajnikowych 5 klasy jest zaawansowany technologicznie dotykowy sterownik, który czuwa nad pracą źródła ciepła jak i poszczególnych podzespołów instalacji. (Zdj. 4) Kotły przeznaczone do spalania eko-groszku SOLID 14-200 kW, EFEKT 14-46 kW wyposażone są w regulator TECH ST-555, natomiast kotły peletowe BIO SOLID 14-200 kW, BIO EFEKT 14-46 kW oraz BIO COMPACT 10-25 kW posiadają sterownik TECH ST-555P. Sterownik posiada duży, czytelny kolorowy dotykowy wyświetlacz z możliwością aktualizacji oprogramowania przy pomocy gniazda USB. W standardzie regulator pozwala sterować pracą instalacji grzewczej wyposażonej w 4 pompy obiegowe, 2 zawory mieszające wraz z funkcją sterowania pogodowego (czujnik zewnętrzny – krzywa grzewcza). Dodatkowym atutem jest wbudowany moduł Ethernet do zdalnej kontroli pracy kotła oraz całej instalacji z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji eModul, jak również możliwość podłączenia regulatora pokojowego TECH ST-296 lub ST-281C do kontroli pracy z poziomu pomieszczeń mieszkalnych. W kotłach peletowych wyposażonych w palnik SAS MULTI FLAME zastosowano dodatkowo system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia), a także możliwość współpracy z buforem ciepła czy też pracą kotłów w kaskadzie. Nowoczesne rozwiązania w zakresie regulacji pozwalają na precyzyjne sterowanie procesem rozpalania oraz spalania paliwa w oparciu o bezpośredni oraz stanu paleniska.

 

Dotykowy sterownik TECH-ST 555P - SAS

Zdj. 4 Dotykowy sterownik TECH-ST 555P

 

 

Programy dofinansowań

 

Jeśli zdecydujemy się na wymianę kotła to warto skorzystać z licznych programów dofinansowań.
W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwa stałe oraz lokalnych uchwał antysmogowych, na terenie kraju zaczęły obowiązywać liczne programy dofinansowań wymiany ogrzewania. W zależności od województwa przebiegają one nieco inaczej, jednak funkcjonują na podobnych zasadach – finansuje je Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W naszej ofercie znajdują się automatyczne kotły na pelet i eko-groszek spełniające wymogi 5 klasy wg normy PN-EN 303:5-2012 oraz ekoprojektu (EcoDesign), które mogą brać udział w programach dofinansowań.

Kontakt w sprawie produktów:

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl

mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Kotły i pompy ciepła De Dietrich do programu Czyste Powietrze

Kotły i pompy ciepła De Dietrich do programu Czyste Powietrze

Wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja to główne założenia rządowego... ¬ więcej...

 
Kotły stałopalne KELLER EKO-PE Compact

Kotły stałopalne KELLER EKO-PE Compact

Kotły grzewcze centralnego ogrzewania na paliwa stałe marki domowej KELLER to jedne... ¬ więcej...

 
Kocioł gazowy Brötje - do każdego domu

Kocioł gazowy Brötje - do każdego domu

Wybierając kocioł gazowy warto poznać zasadę jego działania. W sprzedaży dostępne... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet