gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

  Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Mieszanie i rozdzielanie strumieni wody o różnych temperaturach

aktualizacja: 29-08-2018, 11:20 – artykuł promocyjny


NovaMix Value to samoczynne zawory termostatyczne, które w instalacjach wody użytkowej odpowiadają za utrzymywanie stałej temperatury wody zmieszanej w punkcie poboru, chroniąc tym samym przed oparzeniem.  Natomiast w systemach ogrzewania podłogowego stosowane są w celu rozdzielania strumieni wody o różnych temperaturach. W tym roku firma Taconova zaprezentowała nową wersję sprawdzonego modelu, przeznaczonego do temperatur od 20 °C do 50 °C. Wersja ta jest dostępna w rozmiarach DN 15 do DN 25 i zastępuje dotychczasowy zawór NovaMix Standard (zakres temperatur od 20 °C do 40 °C).

 

zawór mieszający NovaMix Value - Taconova

Termostatyczne zawory mieszające NovaMix Value z funkcją dokładnej regulacji temperatury mieszania i rozdzielania mają szerokie zastosowanie w instalacjach wewnętrznych.

 

 

Zawory mieszające NovaMix, dzięki odporności na temperatury do 100 °C (wersja ze zintegrowanym zaworem zwrotnym do 90 °C), doskonale sprawdzają się w instalacjach solarnych. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach w zasobniku gwarantują bowiem skuteczne mieszanie strumieni wody o różnych temperaturach. W systemach ogrzewania powierzchniowego NovaMix zapewnia maksymalną temperaturę na zasilaniu dzięki bardzo dokładnej regulacji.

Innym przykładem zastosowania tego rozwiązania jest układ podwyższania temperatury na powrocie w obiegach kotłowych generatorów ciepła z paliwem stałym, gdzie mieszalnik służy do oddzielenia temperatur.

 

 

Precyzyjne ustawienie temperatury mieszania

 

Zastosowanie termostatycznego czujnika cieczowego sprawia, że zawory NovaMix nie potrzebują dodatkowego zasilania. Duży skok wrzeciona umożliwia dokładną regulację temperatury. Dużym ułatwieniem w zakresie konserwacji armatury NovaMix jest możliwość szybkiej wymiany termicznego zaworu regulacyjnego. Dodatkowym atutem tych zaworów jest powłoka zapobiegająca odkładaniu się osadów.

Aby zapobiec niezamierzonym zmianom ustawienia temperatury, wystarczy zablokować niebieską śrubę nastawczą. W przypadku braku dostawy zimnej wody, zawór automatycznie odcina dopływ wody ciepłej. Tak jak wcześniejsza wersja, nowe zawory są opcjonalnie wyposażone w urządzenie zapobiegające przepływowi zwrotnemu. Oferta NovaMix obejmuje modele o bezstopniowej regulacji w zakresach 20 - 50 °C, 20 - 70 °C, 30 - 70 °C oraz 45 - 65 °C (zgodnie z DIN EN 15092). Dla większych przepływów, do 102 l/min., dostępny jest zawór NovaMix High Capacity 70 (20 - 70 °C).

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl
www.taconova.com

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowa gama zaworów kulowych

Nowa gama zaworów kulowych

Nowa gama zaworów  kulowych  wodnych o nazwie SKALAR ... ¬ więcej...

 
Niezawodny i trwały odpowietrznik Skalar

Niezawodny i trwały odpowietrznik Skalar

Odpowietrzniki manualno/automatyczne typu Tecno Varia zbudowane są zgodnie z... ¬ więcej...

 
Pompy Evosta - komfort, wydajność i niskie zużycie energii

Pompy Evosta - komfort, wydajność i niskie zużycie energii

Nowy typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Evosta wyróżnia się innowacyjnością.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet