gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

  Esbe

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

NTS Energy


Ogrzewanie przyszłości - System grzewczy Immergas zgodny z Warunkami Technicznymi 2020

aktualizacja: 10-08-2018, 11:43 – artykuł promocyjny


Przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków są obecnie konstruowane w taki sposób, żeby zachęcić inwestorów do jak najpełniejszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Coraz częściej mówi się o ekologii i zmniejszaniu kosztów ogrzewania, które ze względu na ciągły wzrost cen paliw są sporym obciążeniem budżetu. Już teraz dąży się do tego, by domy były jak najbardziej samowystarczalne i pozyskiwały energię z otoczenia, nie eksploatując wyczerpalnych zasobów ziemi.

Obecnie jedną z wygodniejszych form ogrzewania domów są gazowe kotły kondensacyjne - ich podstawową zaletą jest duża sprawność grzewcza, bezobsługowość oraz ekologiczność.

Jednak w nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się systemy grzewcze wykorzystujące energię skumulowaną w gruncie, wodzie czy w powietrzu. Stąd coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania kompleksowe, łatwe w obsłudze, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a przy tym energooszczędne.

Produkty takie jak pompy ciepła, panele solarne czy fotowoltaiczne okazują się znacznie tańsze w użytkowaniu, ponieważ pobierają ciepło z otoczenia i wykorzystują je do ogrzewania domu. Powoli zastępują konwencjonalne sposoby ogrzewania budynków i stanowią główne źródło ciepła. Mimo dużych kosztów inwestycyjnych, na tego typu rozwiązania można uzyskać wsparcie finansowe w postaci preferencyjnych kredytów lub dotacji.

 

pompy ciepła Immergas

 

 

Natura i technologia w ogrzewaniu - nowoczesne rozwiązania grzewcze dla domów i obiektów firmy Immergas

 

urządzenia Immergas

Wychodząc naprzeciw trendom, wymogom rynku i uwarunkowaniom prawnym, firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej, posiada w swojej ofercie – oprócz całej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych, czyli wszystko, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego dla domów, mieszkań i obiektów.

Dostępne modele:

  • Gama Audax Top - inwerterowa pompa ciepła powietrze-woda typu monoblock
  • Gama Magis Pro - inwerterowa pompa ciepła powietrze-woda typu split
  • Immerwater - stojąca pompa ciepła do produkcji c.w.u. z wbudowanym zasobnikiem
  • System Magis Combo - hybrydowa pompa ciepła ze zintegrowanym gazowym kotłem kondensacyjnym


Warunki techniczne 2020Na szczególną uwagę zasługuje system hybrydowy Magis Combo. Połączenie pompy ciepła powietrze-woda typu split z gazowym kotłem kondensacyjnym uniezależnia urządzenie od innych źródeł ciepła. System posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. To rozwiązanie, we współpracy z instalacją fotowoltaiczną, ze znaczną nadwyżką spełnia wymagania WT2020 wobec wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP.

 

Hybryda Magis ComboHybryda Magis Combo

 

Hybryda Magis Combo posłużyła jako modelowy przykład do wyliczeń w autorskim projekcie, jakim jest Dom Optymalny. To modelowy dom energooszczędny zaprojektowany przez utytułowanego w Polsce i za granicą architekta Roberta Koniecznego. Do współpracy nad projektem Domu Optymalnego zostali zaproszeni specjaliści z różnych dziedzin po to, aby finalnie powstał jednorodzinny budynek mieszkalny spełniający najwyższe standardy nowoczesnego budownictwa. Jednym z głównych zadań energetycznych, jakie miał spełniać Dom Optymalny było zapewnienie ciepła w sposób bezpieczny, możliwie nieskomplikowany i tani. Do realizacji tego zadania Immergas zaproponował instalację z wykorzystaniem hybrydowej pompy ciepła Magis Combo oraz paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie grzewcze, oprócz tego, że spełnia warunki techniczne, które zaczną obowiązywać wraz z końcem roku 2020, gwarantuje znaczne oszczędności wynikające z wykorzystania energii pochodzącej ze źródła odnawialnego oraz zapewnia samowystarczalność energetyczną budynku.

 

Hybryda Magis Combo

 

System Magis Combo dostępny w ofercie Immergas, występuje w 2 wersjach: dwufunkcyjnej (Magis Combo) oraz jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u. Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10 kW. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła. Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C. Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55° C. Magis Combo zajmuje niewiele miejsca. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowych domach o podwyższonej izolacyjności termicznej, ale może też być z powodzeniem zastosowany w systemach modernizowanych.

 

Immergas - serwis

 

Więcej o ofercie Immergas dowiedz się u oficjalnych dystrybutorów firmy oraz na stronie www.immergas.pl

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pierwsze uruchomienie pompy ciepła - ustawienia i regulacja

Pierwsze uruchomienie pompy ciepła - ustawienia i regulacja

Na żywotność, komfort i bezpieczeństwo, ale także ekonomiczną oraz bezawaryjną... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła Green Active Plus

Pompy ciepła Green Active Plus

Pompa ciepła Green Active Plus to idealne urządzenia przeznaczone do ekonomicznego... ¬ więcej...

 
Co wpływa na efektywność pompy ciepła

Co wpływa na efektywność pompy ciepła

Każda instalacja, aby była ekonomiczna i ekologiczna musi być dopasowana do potrzeb.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet