gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

  Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

NTS Energy


Ogrzewanie przyszłości - System grzewczy Immergas zgodny z Warunkami Technicznymi 2020

aktualizacja: 10-08-2018, 11:43 – artykuł promocyjny


Przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków są obecnie konstruowane w taki sposób, żeby zachęcić inwestorów do jak najpełniejszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Coraz częściej mówi się o ekologii i zmniejszaniu kosztów ogrzewania, które ze względu na ciągły wzrost cen paliw są sporym obciążeniem budżetu. Już teraz dąży się do tego, by domy były jak najbardziej samowystarczalne i pozyskiwały energię z otoczenia, nie eksploatując wyczerpalnych zasobów ziemi.

Obecnie jedną z wygodniejszych form ogrzewania domów są gazowe kotły kondensacyjne - ich podstawową zaletą jest duża sprawność grzewcza, bezobsługowość oraz ekologiczność.

Jednak w nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się systemy grzewcze wykorzystujące energię skumulowaną w gruncie, wodzie czy w powietrzu. Stąd coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania kompleksowe, łatwe w obsłudze, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a przy tym energooszczędne.

Produkty takie jak pompy ciepła, panele solarne czy fotowoltaiczne okazują się znacznie tańsze w użytkowaniu, ponieważ pobierają ciepło z otoczenia i wykorzystują je do ogrzewania domu. Powoli zastępują konwencjonalne sposoby ogrzewania budynków i stanowią główne źródło ciepła. Mimo dużych kosztów inwestycyjnych, na tego typu rozwiązania można uzyskać wsparcie finansowe w postaci preferencyjnych kredytów lub dotacji.

 

pompy ciepła Immergas

 

 

Natura i technologia w ogrzewaniu - nowoczesne rozwiązania grzewcze dla domów i obiektów firmy Immergas

 

urządzenia Immergas

Wychodząc naprzeciw trendom, wymogom rynku i uwarunkowaniom prawnym, firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej, posiada w swojej ofercie – oprócz całej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych, czyli wszystko, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego dla domów, mieszkań i obiektów.

Dostępne modele:

  • Gama Audax Top - inwerterowa pompa ciepła powietrze-woda typu monoblock
  • Gama Magis Pro - inwerterowa pompa ciepła powietrze-woda typu split
  • Immerwater - stojąca pompa ciepła do produkcji c.w.u. z wbudowanym zasobnikiem
  • System Magis Combo - hybrydowa pompa ciepła ze zintegrowanym gazowym kotłem kondensacyjnym


Warunki techniczne 2020Na szczególną uwagę zasługuje system hybrydowy Magis Combo. Połączenie pompy ciepła powietrze-woda typu split z gazowym kotłem kondensacyjnym uniezależnia urządzenie od innych źródeł ciepła. System posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. To rozwiązanie, we współpracy z instalacją fotowoltaiczną, ze znaczną nadwyżką spełnia wymagania WT2020 wobec wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP.

 

Hybryda Magis ComboHybryda Magis Combo

 

Hybryda Magis Combo posłużyła jako modelowy przykład do wyliczeń w autorskim projekcie, jakim jest Dom Optymalny. To modelowy dom energooszczędny zaprojektowany przez utytułowanego w Polsce i za granicą architekta Roberta Koniecznego. Do współpracy nad projektem Domu Optymalnego zostali zaproszeni specjaliści z różnych dziedzin po to, aby finalnie powstał jednorodzinny budynek mieszkalny spełniający najwyższe standardy nowoczesnego budownictwa. Jednym z głównych zadań energetycznych, jakie miał spełniać Dom Optymalny było zapewnienie ciepła w sposób bezpieczny, możliwie nieskomplikowany i tani. Do realizacji tego zadania Immergas zaproponował instalację z wykorzystaniem hybrydowej pompy ciepła Magis Combo oraz paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie grzewcze, oprócz tego, że spełnia warunki techniczne, które zaczną obowiązywać wraz z końcem roku 2020, gwarantuje znaczne oszczędności wynikające z wykorzystania energii pochodzącej ze źródła odnawialnego oraz zapewnia samowystarczalność energetyczną budynku.

 

Hybryda Magis Combo

 

System Magis Combo dostępny w ofercie Immergas, występuje w 2 wersjach: dwufunkcyjnej (Magis Combo) oraz jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u. Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10 kW. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła. Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C. Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55° C. Magis Combo zajmuje niewiele miejsca. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowych domach o podwyższonej izolacyjności termicznej, ale może też być z powodzeniem zastosowany w systemach modernizowanych.

 

Immergas - serwis

 

Więcej o ofercie Immergas dowiedz się u oficjalnych dystrybutorów firmy oraz na stronie www.immergas.pl

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jakie korzyści płyną z zastosowania powietrznych pomp ciepła?

Jakie korzyści płyną z zastosowania powietrznych pomp ciepła?

Powietrzne pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością na rynku polskim.... ¬ więcej...

 
Pompa ciepła - najbardziej komfortowe i oszczędne źródło ogrzewania?

Pompa ciepła - najbardziej komfortowe i oszczędne źródło ogrzewania?

19 września 2018 roku wystartował rządowy program Czyste Powietrze. Od tego czasu... ¬ więcej...

 
System grzewczy przyjazny środowisku

System grzewczy przyjazny środowisku

Jakość powietrza, którym oddychamy, pozostawia wiele do życzenia. Najgorzej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet