Najlepsza klimatyzacja dla domu

aktualizacja: 04-07-2018, 05:27 – artykuł promocyjny


Ciepłe, a w tym roku gorące wręcz, lato skłania do poważnego zastanowienia się nad montażem klimatyzacji w domu. Tak naprawdę nie wszystkie pomieszczenia trzeba klimatyzować, ale na salon, pokoje od strony południowej i zachodniej oraz pokoje na poddaszu na pewno warto zwrócić uwagę. Po określeniu z pomocą wykwalifikowanego doradcy - projektanta lub doświadczonego instalatora - niezbędnej mocy urządzenia, należy rozważyć, jaki system będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

 

Jednostki dopasowane do każdego typu wnętrza - Fujitsu

Jednostki dopasowane do każdego typu wnętrza


Jeżeli mamy do schłodzenia więcej niż jedno pomieszczenie, nasz wybór powinien paść na jeden z systemów klimatyzacyjnych typu MULIT SPLIT. Japońska marka FUJITSU oferuje 6 systemów MULTI, gdzie jeden agregat zewnętrzny (jeden system) obsługuje od 2 do 8 pomieszczeń. Dlaczego systemy MULTI są najbardziej odpowiednie? Dlatego, że u podstaw ich projektowania stanęły potrzeby indywidualnych odbiorców, i są to systemy, które najlepiej te potrzeby realizują.

 

System MULTI SPLIT Fujitsu - klimatyzacja

fot.: System MULTI SPLIT- najlepsze rozwiązanie dla domu

 

Przede wszystkim zakres mocy. Systemy MULTI występują w zakresie mocy od 2 do 17 kW, czyli mogą być stosowane w relatywnie małych pomieszczeniach mieszkalnych. Średniej wielkości pokój w domu wymaga ok. 1,5 kW, w związku z tym urządzenia małej mocy są najbardziej optymalne w takich realizacjach. Szeroki wachlarz dostępnych modeli jednostek wewnętrznych: ścienne, kasetonowe, kanałów, przypodłogowe czy przysufitowe pozwala swobodnie zaaranżować każde wnętrze tak, aby urządzenie było niewidoczne, bądź wręcz przeciwnie - dominujące w pomieszczeniu - w zależności od preferencji użytkowników. W każdym domu są pomieszczenia o szczególnych wymaganiach, np. w sypialni oczekujemy ciszy.

 

Fujitsu - system Multi

 

W systemach MULTI FUJITSU dostępne są modele ścienne praktycznie bezgłośne, o poziomie hałasu 21 dB(A) (np. klimatyzator ścienny ASYG07LUCA). Jeżeli mamy domowników wrażliwych na kurz i roztocza, możemy im pomóc przez zastosowanie jednostek z dodatkowymi filtrami jonowym i katechinowym (np. model ścienny ASYG07LMCE). W pomieszczeniach, które wymagają dodatkowej intensywnej wentylacji, możemy świeże powietrze doprowadzić za pośrednictwem dedykowanej jednostki (np. jednostka kasetonowa AUYG12LVLB). Natomiast jeśli nie chcemy widzieć urządzeń, możemy zastosować model kanałowy z dedykowaną kratką nawiewną (taki jak np. ARYG07LSLAP).
 

AGYG LV - Klimatyzator przypodłogowy Fujitsu ARYG LL - klimatyzator Fujitsu do zabudowy kanałowej AUYG LV - Klimatyzator kasetonowy marki Fujitsu do zabudowy podstropowej

Klimatyzator przypodłogowy Fujitsu charakteryzuje się niską zabudową i ponadczasowym wzornictwem. W tej serii urządzeń występują również modele urządzeń w wersji NORDIC – z funkcją efektywnego grzania przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej nawet do minus 25 st.C.

Fujitsu posiada w ofercie również modele jednostek wewnętrznych do zabudowy kanałowej. Urządzenia te charakteryzują się m.in. funkcją automatycznej regulacji wydajności, co z kolei wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Klimatyzator kasetonowy marki Fujitsu do zabudowy podstropowej. Zapewnia efektywny przepływ powietrza przy wysokich parametrach wydajnościowych.

Klimatyzator ścienny Fujitsu Seria LM Klimatyzator ścienny Fujitsu Seria LU  

Klimatyzator ścienny Fujitsu Seria LM: Nowoczesny, interesujący wygląd zgodny z najnowszymi trendami wzornictwa. Wysoka klasa efektywności energetycznej A++, intuicyjne sterowanie za pomocą mobilnej aplikacji.

Klimatyzator ścienny Fujitsu Seria LU: Klasyczna, elegancka biel odbudowy doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Urządzenie posiada wbudowany filtr jonowy, który usuwa z pomieszczenia nieprzyjemne zapachy.

 


Systemy MULTI dbają również o nasze portfele. Charakteryzują się one bowiem wysokimi wskaźnikami efektywności energetycznej i szeregiem energooszczędnych funkcji tj. np.:

  • programatory pracy;
  • funkcja czuwania (nocne redukcje temperatury);
  • tryb pracy cichej.


Nowoczesne domy to domy zarządzane zdalnie. Sterowanie poprzez sieć dziś jest standardowym oczekiwaniem większości naszych klientów. Dlatego systemy MULTI SPLIT FUJITSU oferują kilka możliwości sterowania. Jedną z nich jest sterowanie poprzez indywidualnego pilota każdym urządzeniem z osobna. Dostępne są również sterowniki centralne dla całego systemu. Bardziej zaawansowane rodzaje sterowania to domowy BMS zarządzany poprzez protokół KNX, modbus. Najprostszą, i najwygodniejszą zarazem, możliwością nastawu i kontroli pracy klimatyzatora jest zastosowanie specjalnego modułu WiFi. Wtedy do sterowania wystarczy nam telefon komórkowy i dedykowana aplikacja.

 

Sterownie systemem MULTI SPLIT poprzez sieć www

fot.: Sterownie systemem MULTI SPLIT poprzez sieć www

Sterownik centralny do systemów MULTI - Fujitsu

fot.: Sterownik centralny do systemów MULTI

 

Systemy MULTI SPLIT marki FUJITSU bez wątpienia wyróżniają się najbardziej optymalną konfiguracją i dostosowaniem do wymagań klimatyzacji mieszkaniowej. Prosty dobór, łatwy montaż, intuicyjna obsługa, niska cena i długa, bo aż 5 letnia gwarancja. Jest to po prostu najlepsza klimatyzacja dla domu.

Kontakt w sprawie produktów:

KLIMA-THERM Sp. z o.o.
tel. +48 22 517 36 00
www: klima-therm.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Sprawność energetyczna klimatyzacji - na co zwrócić uwagę

Sprawność energetyczna klimatyzacji - na co zwrócić uwagę

Rynek klimatyzacji rozwija się bardzo prężnie. W związku z tym dostępne klimatyzatory... ¬ więcej...

 
Klimatyzatory ścienne Haier

Klimatyzatory ścienne Haier

Oferta ściennych klimatyzatorów marki Haier wzbogacona... ¬ więcej...

 
Klimatyzatory KAISAI z czynnikiem R32

Klimatyzatory KAISAI z czynnikiem R32

Oferta firmy KAISAI w ostatnim czasie została wzbogacona o nowe urządzenia klimatyzacyjne... ¬ więcej...

 

Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai    Dimplex    Metalplast    Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet