gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Tajniki sterowania podłogówką, czyli jak połączyć komfort z oszczędnościami

aktualizacja: 31-08-2018, 06:51 – artykuł promocyjny


Ogrzewanie podłogowe było wykorzystywane już wieki temu, ale dopiero w ostatnich latach nastąpił wzrost zainteresowania nim na ogromną skalę. Komfort, oszczędności oraz wygoda przekonują coraz więcej osób do inwestycji w montaż podłogówki. Aby maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z instalacji systemu, potrzebne jest umiejętne sterowanie, a takie umożliwia nowoczesna automatyka do zarządzania ogrzewaniem.

 

sterowanie ogrzewaniem podłogowym - Tech Sterowniki

 

 

Ogrzewanie podłogowe w domu – najważniejsze korzyści

 

Popularność ogrzewania podłogowego wśród inwestorów prywatnych rośnie z roku na rok. Lista korzyści wynikających z wykorzystania tego typu ogrzewania jest długa, a te najważniejsze to:

  • wysoki komfort cieplny – ciepło jest rozprowadzane równomiernie;
  • duża oszczędność energii – wysoki komfort cieplny można uzyskać już w temperaturze 19°C;
  • swobodna aranżacja wnętrz – brak grzejników pozwala na większą dowolność w ustawieniu mebli i innych dodatków w pomieszczeniach;
  • wyższa wartość domu/mieszkania – ogrzewanie podłogowe to usprawnienie, które staje się dużym atutem w czasie sprzedaży mieszkań;
  • wygodna obsługa – najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest szybsze i sprawniejsze. I właśnie dlatego sterowniki są idealnym uzupełnieniem podłogówki.

 

 

Sterowanie podłogówką – zasada działania

 

Systemy do zarządzania ogrzewaniem podłogowym firmy TECH Sterowniki to kompleksowe zestawy, które sprawnie pracują w instalacji. Główne elementy wchodzące w ich skład to:

  • sterownik zaworów termostatycznych, który zarządza pracą urządzeń zainstalowanych w poszczególnych pomieszczeniach.
  • czujniki temperatury oraz regulatory pokojowe – dostępne do wyboru w zależności od rodzaju wybranego zestawu, umieszczane w konkretnych pomieszczeniach/strefach domu, umożliwiają różnicowanie temperatury dla uzyskania optymalnego komfortu i wydajności.
  • siłowniki termoelektryczne – przeznaczone do zarządzania zaworami termostatycznymi w rozdzielaczach (modele STT-230/2 i STT-230/2S). Ich praca polega na zamykaniu lub otwieranie dopływu wody do pętli grzewczych w zależności od otrzymanego sygnału ze sterowników.


A jak wygląda komunikacja pomiędzy poszczególnymi urządzeniami? Poniższa grafika prezentuje sposób działania w dwóch przypadkach:

  • Gdy zadana temperatura została osiągnięta.
  • Gdy wystąpiła potrzeba dogrzania pomieszczenia.

 

Wygodne i oszczędne sterowanie ogrzewaniem podłogowym - Tech Sterowniki

 

Sterowanie jest rozwiązaniem wygodnym, umożliwiającym zmianę temperatury w dowolnym momencie. System sam się uruchamia i sam wyłącza w zależności od potrzeb, dopasowując czas pracy do aktywności i potrzeb użytkownika.

 

 

Systemy do sterowania ogrzewaniem podłogowym

 

Poszczególne systemy do sterowania podłogówką dostępne w ofercie firmy TECH Sterowniki  różnią się m.in. sposobem komunikacji, rodzajem i ilością urządzeń przeznaczonych do montażu w strefach. Zestawienie porównawcze najważniejszych parametrów pracy systemów przedstawia poniższa grafika.

 

tajniki sterowania podłogówką - Tech Sterowniki

 

 

Bezprzewodowe panele kontrolne – sposób na nadrzędny nadzór ogrzewania podłogowego

 

Edycji wartości temperatury w konkretnych pomieszczeniach/strefach budynku można dokonywać osobno na każdym urządzeniu lub zbiorczo korzystając z panelu kontrolnego. Umożliwia on wygodne sterowanie podrzędnymi regulatorami pokojowymi, a także dokonywanie podglądu zaworów z poziomu jednego urządzenia. W zestawach do zarządzania ogrzewaniem podłogowym serii 7 i 8 wzbogacenie zestawu o panel kontrolny M-7, M-8 pozwala na wygodną kontrolę nad temperaturą we wszystkich strefach lub pomieszczeniach w domu. Duże, czytelne wyświetlacze umożliwiają łatwy odczyt parametrów pracy oraz ich edycję w dowolnym momencie.

 

Bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8 - Tech Sterowniki

Bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8

 

 

Aplikacja eModul, czyli zarządzanie ogrzewaniem także przez Internet

 

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym ogrzewaniem podłogowym, podobnie jak innymi można zarządzać z poziomu smartfonu. W tym celu zestaw należy wzbogacić zestaw o moduł ST-507 lub WiFi RS.

 

moduł ST-507 - Tech Sterowniki

Moduł internetowy ST-507

 

Po zakupie modułu wystarczy tylko zainstalować na telefonie aplikację eModul. Dzięki niej mając telefon w dłoni, można na bieżąco sprawdzać i zmieniać temperaturę oraz inne parametry bez ograniczeń miejsca oraz czasu i zużywać energię tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna. Aplikację eModul można pobrać dla systemu Android ze strony: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.techsterowniki.emodul&hl=plhttps://play.google.com oraz dla iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/emodul/id1155426727?mt=8.

 

 

Sterowanie podłogówką na miarę XXI wieku

 

Ogrzewaniem podłogowym można zarządzać łatwo i skutecznie. A wszystko dzięki możliwościom współczesnych technologii. To pozwala jeszcze lepiej wykorzystać zalety, jakie daje montaż z ogrzewania podłogowego: cieszyć się komfortem cieplnym oraz wygodą bez przeciążania budżetu. Raz zamontowany system do zarządzania ogrzewaniem podłogowym będzie pracował sprawnie, a my będziemy mieć pełną kontrolę nad parametrami jego pracy.

Więcej informacji na temat wszystkich serii sterowników do zarzadzania ogrzewaniem podłogowym można przeczytać na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-podlogowego

Kontakt w sprawie produktów:

TECH STEROWNIKI
tel. +48 33 330 00 07
www: www.techsterowniki.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowość od AFRISO: Systemy sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Nowość od AFRISO: Systemy sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Na rynku funkcjonuje sporo systemów sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem do... ¬ więcej...

 
Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem w łazience?

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem w łazience?

Multilux 4-F, nowość w ofercie IMI Hydronic Engineering, to unikalny,... ¬ więcej...

 
AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

Nowość w gamie AFRISO to rozwiązanie do podłączenia instalacji grzejnikowej z... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet