gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

  Esbe

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Brak dostępu do gazu - Postaw na kocioł olejowy!

aktualizacja: 30-05-2018, 08:49 – artykuł promocyjny


W sytuacji, gdy zdecydujemy się na zakup działki bez doprowadzonych mediów może pojawić się problem z instalacją gazową na cele grzewcze. Niższa cena takiego gruntu wiąże się z pewnym ryzykiem inwestycyjnym. Jeśli nałoży się na to brak korzystnej oferty od lokalnego dostawcy gazu to okaże się, że musimy szukać innego rozwiązania. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji będzie montaż kotła olejowego. A pamiętając, że kotły olejowe zapewniają podobny komfort ogrzewania i przygotowania ciepłej wody jak ich gazowe odpowiedniki nasz komfort pozostanie na tym samym poziomie. Z tej właśnie racji instalacja grzewcza wykorzystująca paliwo olejowe jest doskonałą alternatywą dla posesji położonych z dala od sieci gazu ziemnego.
 

 

Kocioł olejowy - kilka słów o jego zaletach

 

W kwestii zalet kotłów olejowych nie sposób pominąć jego prostej obsługi. Dostęp do paliwa jest szybki i sprawny, a to za sprawą rozległej sieci dystrybucyjnej. Dzięki temu zamówienia mogą być realizowane na bieżąco. Duże znaczenie dla inwestora z pewnością będzie mieć też fakt, że paliwa te nie są kłopotliwe w przechowywaniu.

Najczęściej zbiornik na paliwo płynne o pojemności do 1000 litrów może być zamontowany w bezpośrednim sąsiedztwie kotła. Zważywszy na fakt, że jednak kotły olejowe działają nieco głośniej niż gazowe warto pomyśleć o zwiększeniu odległości kotłowni względem części dziennej domu. Oczywiście nowoczesne i wysokiej jakości materiały, z jakich wykonano kocioł i palnik, mogą zredukować ten hałas. Ponadto, eksploatacja kotłów olejowych jest tańsza od gazowych zasilanych gazem płynnym, a ten jak wiadomo - ten argument dla wielu kupujących ma ogromne znaczenie.

 

Technologie do wyboru - klasyka z wysokimi parametrami

 

Producenci w swojej ofercie posiadają kotły olejowe ze zintegrowanym zasobnikiem i bez niego. - Na rynku dostępny jest też klasyczny kocioł olejowy NeOvo EcoNOx spełniający wymagania postawione przez Dyrektywę ErP. Jego obecność pokazuje, że dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i wysokiej jakości materiałów, kotły olejowe  mogą być ekologiczne i zachowywać wyjątkowo wysoką sprawność - mówi Waldemar Matuszyński, Product manager w firmie De Dietrich. Urządzenie dostępne jest w dwóch wielkościach mocy 22,4 kW lub 29,8 kW, w klasie energetycznej B dla efektywności ogrzewania i c.w.u. (w przypadku wersji z podgrzewaczem). W zależności od mocy urządzenia, wydatek ciepłej wody użytkowej waha się w granicach od 18,5 do 25 litrów wody, a w ciągu godziny wynik ten waha się od 550 do 650 litrów wody. Nie bez znaczenia jest też fakt, że podgrzewacz umieszczony został  pod kotłem, co pozwoliło zachować kompaktowy, jednolity wygląd. Dodatkowym, poza emaliowaniem, zabezpieczeniem podgrzewacza przed korozją jest anoda magnezowa.

 

… i nowoczesna kondensacja

 

Technologia kondensacyjna to rozwiązanie, które podobnie jak w kotłach grzewczych jest też dostępna w modelach olejowych. Sprawność takich kotłów jest nieco niższa niż gazowych, ale nadal bardzo wysoka, np. w ofercie firmy De Dietrich znajduje kocioł NeOvo Condens, którego sprawność sięga 101,5%, natomiast sezonowa efektywność energetyczna wynosi 88%. W kontekście wymagań Dyrektywy ErP oznacza klasę „A”. Palnik, w który wyposażono urządzenie spełnia najostrzejsze normy związane z emisją NOx i CO. Kocioł też w zależności od posiadanej mocy umożliwia podgrzanie nawet 635 litrów wody w ciągu godziny. Zarówno modele z serii Condens, jak i EcoNox można uzupełnić o podgrzewacze o pojemności 110 i 160 litrów. Zarządzanie nimi zapewnią dwie konsole sterownicze do wyboru, wyposażone fabrycznie w czujnik zewnętrzny i dysponujące wyświetleniem licznika energii. 

Kontakt w sprawie produktów:

De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Żywotność systemu grzewczego - sposoby na jej wydłużenie

Żywotność systemu grzewczego - sposoby na jej wydłużenie

Nowoczesne instalacje grzewcze muszą sprostać wielu wymaganiom. Po pierwsze oczekujemy,... ¬ więcej...

 
Nowości w ofercie Immergas. Więcej mocy dla Twojej wygody

Nowości w ofercie Immergas. Więcej mocy dla Twojej wygody

Jeden z liderów branży grzewczej w Polsce – Immergas, zaprezentował... ¬ więcej...

 
Gdy ciśnienie rośnie - Arkusz doboru zaworów bezpieczeństwa

Gdy ciśnienie rośnie - Arkusz doboru zaworów bezpieczeństwa

Zgodnie z ideą - bezpieczeństwo przede wszystkim, marka IMI Hydronic Engineering... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet