Oczyszczalnie drenażowe Gama Plastic

aktualizacja: 31-08-2018, 08:28 – artykuł promocyjny


Oczyszczanie drenażowe to jeden z najpopularniejszych sposób zagospodarowania ścieków na własnej działce. Są one stsosunkowo tanie i łatwe w budowie. Wymagają jedynie dość dużej działki i odpowiedniego podłoża (grunt dobrze przepuszczający, np. piaszczysty) by cieszyć się wysokim stopniem oczyszczania. Gama Plastic posiada w swojej kompletny system do zbudowania oczyszczalni drenażowej.

Oczyszczalnie drenażowe Gama Plastic

 

Oczyszczalnia drenażowa - budowa, zasada działania


Zasada działania tradycyjnej oczyszczalni ścieków

 • proces przebiega dwuetapowo
 • etap I - wstępne mechaniczno-biologiczne oczyszczanie w osadniku gnilnym, który zachodzi przy udziale bakterii beztlenowych i grawitacyjnego oddzielania cząstek. Ostatecznie przed następnym etapem oczyszczania ścieki są klarowane na filtrze zamontowanym w specjalnym koszu przy wylocie ścieków z osadnika
 • etap II - biologiczne oczyszczanie ścieków na złożach filtracyjnych układanych według określonych zasad w w zależności od warunków terenowych.
 • Po I etapie pozbywamy się 50% ścieków bytowo-gospodarczych - po drugim etapie ~90%Warianty oczyszczalni w ofercie Gama Plastic:

 • Osadnik gnilny + drenaż rozsączający - OP-2000/5 drenaż
 • Oczyszczalnie drenażowe - budowa, zasada działaniaOsadnik gnilny + złoże drenażowe - OP-2000/5 złoże drenażowe
 • Osadnik gnilny + studnia chłonna - OP-2000/5 studnia chłonna
 • Osadnik gnilny + złoże rozsączające w kopcu - OP-2000/5 kopiec
 • Osadnik gnilny + złoże filtracyjne pionowe - OP-2000/5 filtr pionowy
 • Osadnik gnilny + złoże filtracyjne poziome - OP-2000/5 filtr poziomy
 • Osadnik gnilny + złoże trzcinowe - OP-2000/5 złoże trzcinowe

   

Oczyszczalnie drenażowe Gama Plastic


Warstwa filtracyjna i porowaty grunt przyczyniają się do infiltracji, która ma na celu doczyszczanie ścieków w ramach zachodzących procesów fizycznych, chemicznych i biologicznych. Ważnym czynnikiem jest również tworzenie się błony biologicznej na bazie mikroorganizmów  rozwijających się w trakcie adsorpcji ścieków na powierzchni cząstek gruntu lub filtra. To dzięki nim dochodzi do rokładu zanieczyszczeń na stałe i gazowe produkty nieorganiczne oraz na masę komórkową. Warunki panujące w gruncie warunkują z kolei gromadzenie lub wymywanie strąceń zanieczyszczeń nieorganicznych jako efekt działających procesów chemicznych.

Oczyszczalnia drenażowa - eksploatacja, użytkowanie


Drugi etap ma kluczowe znaczenie dla przebiegu całego cyklu oczyszczania, dlatego jego dobór i budowa nie mogą być przypadkowe. Kluczowe znaczenie mają tu: drenaż rozsączający, złoże filtracyjne oraz złoże biologiczne. Im lepiej zaprojektowana i wykonana oczyszczalnia drenażowa, tym lepsze efekty oczyszczania.

 

Oczyszczalnia drenażowa - eksploatacja, użytkowanie

 

W czasie eksploatacji urządzeń:

 • można stosować SUPER SZAMBEX, który jest preparatem o znaczeniu ekologicznym powodującym w krótkim czasie zmniejszenie uciążliwości przykrych zapachów - poprawia parametry CHZT i BZT5, zmniejsza ilość osadów, czyści i konserwuje systemy kanalizacyjne, a przy ich nieszczelności zapobiega skażeniu wód.
 • konieczne jest przeprowadzenie okresowych kontroli i obsługi, nie ma oczyszczalni bezobsługowych. Co pół roku należy przeprowadzać kontrolę wizualną urządzeń na drodze przepływu ścieków od wlotu do wylotu. Kontrolę przeprowadza sam użytkownik i aby zapobiec przytykaniu się urządzeń należy opróżniać osadnik gnilny maksymalnie co rok. Kontroli podlegają takie urządzenia jak: osadnik gnilny, studzienka rozdzielcza, kanały wentylacyjno- nawiewne
 • nie wolno wrzucać do kanalizacji żadnych środków żrących i kwasów np. solnego, siarkowego, farb, chloru, rozpuszczalników, oleju oraz silnych detergentów, środków do dezynfekcji czy przetykania rur oraz części zanieczyszczeń stałych takich jak podpaski, pieluchy, opakowania foliowe art. spożywczych różnego typu itp.


Sprawdź pozostałe rozwiązania w ofercie >> GAMA PLASTICKontakt w sprawie produktów:

GAMA PLASTIC
tel. 509 684 774, 510 341 331
www: gama-plastic.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

Duża część z nas boi się zmian. Wybieramy stare, dobrze nam znane metody i podążamy... ¬ więcej...

 
Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy

Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy

Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej. Ocieplenie i związane z tym rosnące... ¬ więcej...

 
Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków

Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków

Firma EKO-BIO to ogólnopolskie przedsiębiorstwo, które swe ogromne doświadczenie... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet