zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompy ciepła marki Bosch

aktualizacja: 17-05-2018, 08:25 – artykuł promocyjny


Wśród coraz bardziej popularnych na rynku grzewczym sposobów ogrzewania budynków są pompy ciepła. Urządzenia są znane już od wielu lat, ale w ostatnim czasie rozwój technologii pozwala osiągnąć im coraz wyższą efektywność.

Pompy ciepła wpisują się również w trend ekologiczny. W czasie pracy pomp ciepła nie zachodzi żaden proces spalania, a zatem nie ma emisji żadnych splin, a co za tym idzie nie przyczyniają się do powstawania efektu smogu.

W ofercie Bosch można znaleźć pompę ciepła powietrze-woda o nazwie Bosch Compress 7000i AW. Urządzenie to wyróżnia się pod wieloma względami. Z punktu widzenia klienta, na pewno bardzo interesujący jest nowoczesny design. Przedni front urządzenia jest zupełnie płaski wykonany z hartowanego szkła, a jego górne i dolne krawędzie są zaokrąglone. Dostępne są dwa kolory: biały i czarny. Na szklanej tafli umieszczone są symbole, przedstawiające stan pracy pompy ciepła. Pod szklaną obudową znajduje się główny regulator pompy ciepła HPC400. Dostęp do niego uzyskuje się poprzez pociągnięcia za uchwyt. Na panelu regulatora, można programować pracę urządzenia pod kątem centralnego ogrzewania, chłodzenia, ciepłej wody, współpracy z instalacją fotowoltaiczną, instalacją solarną czy podgrzewaniem basenu. Każdy model wyposażony jest standardowo w moduł do zdalnej komunikacji. Jeśli do urządzenia zostanie podłączona sieć internetowa, to za pomocą aplikacji Bosch EasyRemote, można dokonywać zmian w ustawieniach za pomocą smartfona lub tabletu.

 

pompa ciepła Compress 7000i AW ORE ORB - Boschpompa ciepła Compress 7000i AW ORM ORMS - Bosch

Bosch Compress 7000i AW

 

Oprócz atrakcyjnych cech wizualnym oraz funkcji, pompa ciepła Bosch Compress 7000i AW to również urządzenia o bardzo zaawansowane technologicznie. Każda jednostka dzięki inwerterowi, może modulować mocą grzewczą, dostosowując ją do zapotrzebowania na ciepło budynku. Współczynnik określający sezonową efektywność pracy pomp ciepła określa się nawet SCOP = 5,15, co oznacza, że urządzenie przekazuje do systemu grzewczego 5 razy więcej energii, niż potrzebne jest do jej działania, a zatem działa bardzo oszczędnie.

 

Bosch Compress 7000i AWBosch Compress 7000i AW

 

Innym „powietrznym” rozwiązaniem jest pompa ciepła Bosch Compress 3000 AWS. W odróżnieniu od urządzenia Compress 7000i AW, jest ono skonstruowane w technologii split, co oznacza, że część pompy ciepła znajduje się na zewnątrz budynku, a część wewnątrz. Compress 3000 AWS pozwala zaoszczędzić bardzo dużo energii, ponieważ moc pompy ciepła jest modulowana zależnie od zapotrzebowania dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej. Produkcja ciepła zachodzi przy bardzo wysokiej efektywności - współczynnik COP przy temperaturze ­powietrza zewnętrznego +7°C wynosi nawet 4,81, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Zintegrowana pompa obiegowa i nowy regulator pompy ciepła HPC400, który pozwala na doskonałe współdziałanie z instalacją fotowoltaiczną, wpływają również na energooszczędność. Opcjonalnie dostępny jest także moduł internetowy, umożliwiający zdalne mobilne sterowanie systemem za pośrednictwem aplikacji Bosch Easy Remote. Zapotrzebowanie przestrzenne urządzenia jest niewielkie - jednostka zewnętrzna zajmuje niedużą przestrzeń poza budynkiem, a jednostkę wewnętrzną można bez problemu instalować w dowolnym pomieszczeniu wewnątrz (np. w pralni czy piwnicy). Pompy Bosch Compress 3000 AWS są oferowane w 4 mocach grzewczych: 6, 8, 11 i 13 kW. Łącznie urządzenie dostępne jest w 16 zestawach, co umożliwia dobór do niemal każdego rodzaju instalacji grzewczej.

 

Bosch Compress 3000 AWS

Bosch Compress 3000 AWS

 

Zwieńczeniem oferty marki Bosch są pompy ciepła czerpiące ciepło z gruntu za pomocą glikolu. Typoszeregi Bosch Compress 6000 LWM oraz Compress 6000 LW, przeznaczone są do ogrzewania obiektów jedno- lub wielorodzinnych, a także do mniejszych obiektów użyteczności publicznej oraz do podgrzewania wody użytkowej. Model ten obejmuje moce od 6 do 17 kW. Urządzenia cieszą się dużą popularnością dzięki innowacyjnej konstrukcji. Dodatkowo typoszereg urządzeń Compress 6000 LWM łączy zalety dwóch urządzeń: pompy ciepła i zasobnika ciepłej wody, ponieważ oba znajdują się w jednej obudowie.

 

pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW

Bosch Compress 6000 LW

 

System optymalizacji pracy Dynamic Pump Control podczas działania pompy ciepła dba o to, aby uzyskiwała ona jak najwyższy współczynnik COP. Dzięki wysokiemu współczynnikowi wydajności (COP) urządzenie pracuje oszczędniej, co przenosi się na konkretne korzyści finansowe dla użytkownika. Wg normy EN 14511 w warunkach 0/35 pompy osiągają współczynniki COP o wartości nawet do 4,8!

Regulator pompy ciepła umożliwia kontrolowanie dwóch obiegów grzewczych w standardzie, a zatem, jeżeli chcemy mieć w instalacji dwie różne temperatury, np. w grzejnikach i instalacji podłogowej, to bez dokupowania dodatkowych elementów sterujących można uruchomić taką regulację. Jeżeli instalacja wymaga większej ilości obiegów grzewczych, to automatykę można rozbudować o sterowanie dwoma dodatkowymi obiegami grzewczymi.

Marka Bosch stawia na rozwiązania przyszłościowe, które będą spełniały oczekiwania klientów pod względem komfortu, oszczędnej eksploatacji oraz przyjazności dla środowiska, dlatego w przyszłości rodzina pomp ciepła będzie się powiększała. Jakość urządzeń marki Bosch jest dodatkowo wsparta przez udzielana gwarancję, która obejmuje okres do 5 lat.

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
Junkers

tel. 801 600 801
www: www.junkers.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Trwałość systemu pompy ciepła, a hydraulika

Trwałość systemu pompy ciepła, a hydraulika

Już na wczesnym etapie projektowania domu musimy podjąć decyzję co do sposobu ogrzewania... ¬ więcej...

 
Jak optymalnie dobrać powietrzną pompę ciepła

Jak optymalnie dobrać powietrzną pompę ciepła

Powietrzna pompa ciepła może służyć jako źródło do ogrzewania domu, jednak... ¬ więcej...

 
Dla kogo pompa ciepła - porównanie różnych przypadków

Dla kogo pompa ciepła - porównanie różnych przypadków

Wybór systemu grzewczego podyktowany jest różnymi potrzebami i względami.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet