Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Klimakonwektor idealny - efektywny i funkcjonalny

aktualizacja: 07-02-2020, 10:36 – artykuł promocyjny


W budynkach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło i chłód idealnym rozwiązaniem jest klimakonwektor. Pomoże on nam utrzymać komfortowe warunki pobytu przy jak najmniejszych nakładach związanych z obsługą urządzenia oraz oszczędnością jego pracy. Na uwagę zasługują tu klimakonwektory Venkon firmy Kampmann. Obok wysokiej jakości produktu inwestor może liczyć również na kompleksową obsługę.


Co z punktu widzenia właściciela łączy budynki hotelowe i handlowe?

W obu przypadkach chcemy, by klient pozostał jak najdłużej i często do nas wracał. Obok profesjonalnie przygotowanej oferty, należy zadbać zatem także o odpowiedni klimat w pomieszczeniach.
 

 • Dla właściciela hotelu jest to oczywiste – gość zimą nie może marznąć, a latem powinien móc schronić się przed upałem. Komfortowy pobyt to zadowolony klient, który być może poleci nas znajomym lub napisze pozytywny komentarz w porównywarce internetowej.
 • Co do przestrzeni handlowej – zadajmy sobie jedno pytanie – chętniej zajrzymy do sklepu, w którym zmarzniemy, czy do takiego gdzie będziemy czuć się komfortowo? Odpowiedź wydaje się prosta.

 


Nie mniejszą rolę, niż komfort klienta, odgrywa zadowolenie personelu
.

 

To przecież załoga firmy bez przerwy przebywa w danym budynku. Warto więc zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach administracyjnych i biurach, gdyż praca w komfortowych warunkach sprzyja pozytywnemu podejściu do klienta.

 

System grzania i chłodzenia idealnie dopasowany do danych warunków
 

 • Wspólnym mianownikiem dla ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń hotelowych, biurowych, handlowych czy nawet produkcyjnych, jest konieczność zapewnienia pełnej kontroli.
 • Po co ogrzewać pomieszczenie aktualnie nieużywane? Dynamikę i kontrolę zapewnia system powietrzny, a grzanie i chłodzenie – klimakonwektor.

 

Klimakonwektor Venkon – po pierwsze jakość

 

Urządzenia firmy Kampmann gwarantują wysoką jakość wykonania. Każdy konwektor to sprawdzone połączenie miedzi i aluminium. Jego budowa ma zapewnić optymalny przepływ powietrza zarówno w trybie ogrzewania jak i chłodzenia. Ponadto hałas w czasie pracy urządzenia został zredukowany do możliwego minimum.


Klimakonwektor może zostać wyposażony w wentylator AC lub EC:
 

 • Typ AC został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić jak największą redukcję hałasu. Pozwala to na zastosowanie klimakonwektora Venkon nawet w pomieszczeniach sypialnych. Jest to więc ciekawe rozwiązanie dla hotelarzy.
 • Wersja EC jest dodatkowo energooszczędna. Wyposażono ją bowiem w inteligentne zarządzanie silnikiem, które w zależności od potrzeb dobiera obroty wentylatora do aktualnego zapotrzebowania. W ten sposób nie tylko utrzymujemy komfort, ale także oszczędzamy energię w momencie gdy praca z pełną mocą jest zbędna.
 • Oba rozwiązania – AC i EC – zapewniają wymaganą wydajność powietrza urządzenia.

Klimakonwektor Venkon

 

 

Po drugie – komfort obsługi

 

W pomieszczeniu z zainstalowanym klimakonwektorem na komfort pobytu duży wpływ ma emitowany przez urządzenie hałas, a jak już zostało wspomniane w modelach Venkon zadbano o jego minimalizację. Na tym nie kończy się jednak jego komfortowa obsługa. System regulacji może być zabudowany w urządzeniu – otrzymujemy więc okablowanie gotowe do połączenia ze sterowaniem.

 

Regulacja elektromechaniczna:

 • termostat pokojowy w wersji natynkowej.
 • 3-stopniowa regulacja obrotów wentylatora lub ustawień automatycznych.
 • możliwość przełączania funkcji ogrzewania i chłodzenia.
 • jeśli chcemy mieć możliwość zmiany tej funkcji w dowolnym momencie, należy zastosować wersję 4-rurową urządzenia; w konfiguracji 2-rurowej zmianę ogrzewanie-chłodzenie możemy wykonywać sezonowo.
 • Drugą opcję jest termostat podtynkowy, z wbudowanym czujnikiem temperatury pomieszczenia. Urządzenie wyposażone jest w podświetlany wyświetlacz.

 

System automatyki pomieszczenia KaControl:

 • kompleksowe rozwiązanie
 • pozwala zintegrować wszystkie urządzenia firmy Kampmann i kontrolować pracę systemu grzewczego z intuicyjnego panelu pokojowego. 
 • posiada duży, podświetlany wyświetlacz oraz zintegrowany czujnik temperatury.
 • obok konfiguracji parametrów pracy ogrzewania i wentylatorów, pozwala również na ustalanie programów czasowych.

 

Po trzecie – wygoda instalacji i konserwacji

 

Klimakonwektor Venkon odznacza się kompaktowa budową, dzięki której montaż nie stwarza żadnego problemu. Możemy wybrać rozwiązanie w wersji ściennej, sufitowej, podokiennej oraz modele wolnostojące w 7 wielkościach. Szeroki przekrój oferowanych urządzeń pozwala idealnie dopasować to urządzenie do wybranej lokalizacji i potrzeb użytkownika.

Klimakonwektor idealny - efektywny i funkcjonalnyKlimakonwektor idealny - efektywny i funkcjonalny

Użytkownik dostaje także możliwość podłączenia świeżego powietrza, a jego pracę ułatwia zabezpieczenie przed przekręceniem przyłącza ogrzewania. Taka budowa jest bardzo przydatna, gdyż zapobiega uszkodzeniom podczas montażu zaworów. Konserwację ułatwia łatwy dostęp do filtrów, które są wysokiej klasy. Podobnie jest z wanną kondensatu.

 

Po czwarte – dobór, akcesoria i opcje dodatkowe

 

W firmie Kampmann liczy się indywidualna współpraca z klientem, dlatego każdy ma dostęp do doradztwa na miejscu, pomocy w doborze, a także szerokiego wsparcia w projektowaniu i instruktażu obsługi. Dostępne rozwiązania systemowe są dopasowywane wedle życzenia klienta. Obok parametrów, możemy również wybrać obudowę w jednym z popularnych odcieni palety RAL, a także zamontować dyskretne szczeliny wlotowe.

 

Po inwestycji współpraca się nie kończy – firma oferuje profesjonalne i kompletne wsparcie serwisowe oraz części zamienne.

 

Dobry klimakonwektor, czyli jaki?

 

Przy wyborze klimakonwektora liczy się oczywiście jakość wykonania i komfort obsługi. Jednak dla pełnej wygody inwestora niezbędny jest kontakt ze specjalistami, którzy pomogą w kompleksowej realizacji zamówienia, zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni, a po zakończonych pracach będą mogli liczyć na profesjonalny serwis.

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

Kampmann Polska Sp. z o.o.
tel. (24) 721-91-00
www: www.kampmann.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
FanGrid - mniej znaczy więcej

FanGrid - mniej znaczy więcej

W celu osiągnięcia wysokiej wydajności powietrza w technice wentylacyjnej, duże,... ¬ więcej...

 
Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

Decydując się na rekuperację w momencie planowania budowy, możemy skorzystać podwójnie.... ¬ więcej...

 
Filtr elektrostatyczny - jak działa

Filtr elektrostatyczny - jak działa

Filtr służy do uzdatniania powietrza, jednak na rynku mamy różne rodzaje... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet