Kan


System Prandelli Alpha IP - bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

aktualizacja: 13-03-2018, 09:25 – artykuł promocyjny


Przyzwyczajamy się do tego, że ogrzewanie a w szczególności ogrzewanie podłogowe pracuje w powtarzającym się automatycznym trybie. Temperatura zmienia się z dziennej na nocną o określonych porach, a tylko w nielicznych przypadkach korygujemy czas zmiany i ew. temperaturę trybu. Tak działają najprostsze, analogowe systemy sterowania jak np. Prandelli z centralką M301 i różnymi typami termostatów.

 

analogowe systemy sterowania jak np. Prandelli z centralką M301 i różnymi typami termostatów

 

Ostatnio coraz większą popularność zyskują bezprzewodowe systemy sterowania inteligentnymi domami. Dużym skokiem jakościowym jest możliwość sterowania i kontroli z dowolnego miejsca na świecie przez internet oraz samodiagnostyka.

Takim nowoczesnym rozwiązaniem jest system Alpha IP od Prandelli. System ten pozwala nie tylko na sterowanie ogrzewaniem (podłogowym i grzejnikowym), oświetleniem czy bezpieczeństwem, ale także dzięki możliwości tworzenia scen, automatyzuje wiele procesów dnia codziennego.

Tworzenie scen, czyli dowolne programowanie działania urządzeń, gdzie zdarzenie możemy uzależnić od jednej lub dwóch dowolnych przyczyn. Możemy np. uzależnić otwieranie się bramy, odsłanianie żaluzji czy zapalanie światła od wschodu słońca, wykrycia przez czujki ruchu obecności w danym pomieszczeniu czy załączenia się innego urządzenia.

 

system Alpha IP Prandelli

 

 

Jak stworzyć układ sterowania ogrzewaniem podłogowym przez internet?

 

Na początku tworzenia systemu należy zainstalować na smartphonie bezpłatną aplikację ALPHA IP.

Aplikacja jest intucyjna i poprowadzi nas przez cały proces instalacji systemu. Rozpoczynamy od przyuczenia bramki internetowej, a następnie kolejno instalujemy pozostałe elementy systemu.

Elementy jakie oprócz bramki internetowej możemy użyć do tworzenia swojego sterowania to:

  • termostat
  • centralka
  • siłowniki
  • moduł kotłowy


Są one bezprzewodowe przez co łatwe w montażu.

Bramka internetowa MA002 łączy się przewodowo z routerem, a radiowo z pozostałymi elementami sterowania.

 

bramka internetowa

 

Termostat pokojowy z wyświetlaczem MA008 rejestruje informacje o temperaturze i wilgotności w pomieszczeniu, a następnie cyklicznie przekazuje je do przyuczonej centrali poprzez bramkę internetową.

 

Prandelli - termostat pokojowy z wyświetlaczem MA008

 

Centralka MA005 dla 6-ciu lub MA006 dla 10-ciu pomieszczeń steruje siłownikami i ewentualnie lokalną pompą ogrzewania podłogowego lub poprzez moduł kotłowy pompą główną ogrzewania podłogowego. W jednym układzie (przy zastosowaniu jednej bramki internetowej) możemy zastosować maksymalnie 7 centralek.

 

Prandelli - instalacjebudowlane.pl/obrazki3/Cantralka_MA005_dla_6-ciu_lub_MA006_dla_10-ciu_pomieszczen_prandelli_130318.jpg

 

Siłownik M101 to najnowocześniejszy i najoszczędniejszy element wykonawcze na naszym rynku. Mały rozmiar i oddzielny adapter zapewniają łatwy montaż na wcisk do rozdzielaczy Prandelli. Rozdzielacze są precyzyjnie dopasowane do skoku tych siłowników. Najniższa moc siłowników zapewnia 3-krotnie mniejsze zużycie prądu w stosunku do większości konkurencyjnych wyrobów.

 

siłownik Prandelli

 

Moduł kotłowy MA007 ma możliwość sterowania pompą ogrzewania podłogowego, kotłem grzewczym, przełącza między trybami grzanie/chłodzenie oraz monitoruje punkt rosy. Poza tym za pomocą aplikacji można programować indywidualnie wszystkie wejścia i wyjścia modułu oraz przyporządkować je do różnych funkcji np. sterowanie osuszaczem, przyłączenie zewnętrznego zegara sterującego czy ogranicznika temperatury wody zasilającej.

 

moduł do kotła

 

Dotychczasowy system Alpha IP może obsłużyć do 50-ciu urządzeń. Rozwój systemu pozwoli zwiększyć tą ilość.

Wszelkie zmiany w ustawieniach, zarówno trybów pracy (3 tryby grzania + party, Eco, wakacje itd.) jak i parametrów urządzeń (czy jest pompa lokalna, jej wybieg, funkcja niezastania się, rodzaj siłowników czy NC czy NO itp.) dokonuje się w intuicyjny sposób w aplikacji na smartphonie.

Sterowanie przez internet temperaturą w pomieszczeniach można połączyć w systemie Prandelli Alpha IP z automatycznym sterowaniem grzejnikami, z zabezpieczeniem budynku przez czujki ruchu wewnętrzne, zewnętrzne i syrenę alarmową oraz sterowaniem gniazdkami elektrycznymi, wyłącznikami świateł czy sterowaniem żaluzjami.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Prandelli Polska sp. z o.o.
tel. (58) 762 84 55
www: www.prandelli.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rury do ogrzewania podłogowego - przegląd oferty rynkowej

Rury do ogrzewania podłogowego - przegląd oferty rynkowej

Podłogówkę najczęściej wykonuje się z giętkich rur z tworzywa, które... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe COSMO

Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe COSMO

System ogrzewania i chłodzenia COSMO to rozwiązanie, którego zastosowanie... ¬ więcej...

 
Tajniki sterowania podłogówką, czyli jak połączyć komfort z oszczędnościami

Tajniki sterowania podłogówką, czyli jak połączyć komfort z oszczędnościami

Ogrzewanie podłogowe było wykorzystywane już wieki temu, ale dopiero w... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
kan

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj