zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Hydro-Tech Konin    logo Centrum Klima S.A.

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Akra     Brötje Heizung

znajdź fachowca

NTS Energy


Niska cena na montaż pomp ciepła typu split

aktualizacja: 08-03-2018, 13:11 – artykuł promocyjny


Montaż pomp ciepła typu split nie jest najtańszą usługą. W jej koszt poza samą pracą instalatora wchodzą także inne czynniki, takie jak chociażby: przygotowanie montażu, materiały montażowe, zużycie specjalistycznych narzędzi, podłączenie instalacji elektrycznej, zamontowanie pomiędzy jednostkami instalacji freonowej, próba azotem, wytworzenie próżni, montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin, sprawdzenie poprawności działania i szczelności instalacji chłodniczej. Do tego mogą dojść koszty związane z architekturą budynku, w którym urządzenia są montowane, np. kucie ścian, ponadstandardowe przewierty i wywierty, dodatkowa pompka skroplin, dopuszczenie czynnika ze względu na długość instalacji itd.  

 

pompa ciepła NTS -Energy

 

Klient jak wiadomo, zawsze dąży do tego, aby wydać jak najmniej. W Internecie znaleźć można wiele ofert na "tanie instalacje". Wielu inwestorów kupuje też pompy ciepła, bo była promocja. Są to jednak sytuacje, gdy oszczędność ta może się okazać pozorna. Tak jest właśnie przy montażu pomp ciepła typu split. Żaden poradnik nie podpowie bowiem, iż będą do tego potrzebne fachowe narzędzia stanowiące spory wydatek. Nie weźmie też pod uwagę faktu, że wpuszczany w instalację czynnik chłodniczy jest substancją kontrolowaną i używanie go regulują odpowiednie przepisy. W większości przypadkach wymagane jest Świadectwo kwalifikacji wydane przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego), czyli dokument, potrzebny przy montowaniu, serwisowaniu i oczyszczaniu  urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

 

montaż pompy ciepła - NTS-Energymontaż pompy ciepła - NTS-Energy

>>> Zobacz przykładowe realizacje firmy NTS-Energy

 

Ponadto w ”dobrych radach” możemy nie spotkać się z faktem, iż nawet w przypadku, gdy urządzenie zostało zakupione legalnie, producent nie obejmie go gwarancją, jeżeli montaż nie zostanie przeprowadzony przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Zlecając wycenę montażu pompy ciepła warto zwrócić się zatem do renomowanej firmy, która zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli jednak staliśmy się posiadaczami urządzenia i chcielibyśmy, aby ktoś, kto zna się na fachu jedynie je zamontował, musimy się liczyć z wyższym kosztem niż w przypadku zakupu urządzenia z montażem. Ma na to wpływ kilka czynników:
 

  • Stawka VAT. Usługa montażu wraz z dostarczeniem urządzeń może zostać objęta obniżoną stawką podatku vat, na czym klient wyraźnie zyskuje
  • Koszt materiałów, dojazdów i pracy wzrasta, jeżeli klient zamawia samą usługę (np. zleceniobiorca musi zapewnić dodatkowy osprzęt, jeżeli nie ma go zapewnionego u dostawcy urządzenia)
  • Gwarancja, kupując pompę ciepła wraz z montażem klient otrzymuje na całość gwarancję, tj. zarówno na urządzenie, jak i sam montaż, u tego samego sprzedawcy. W przypadku awarii właściciel nie musi się martwić tym, czy winę za niesprawne działanie ponosi monter, czy jest to wada urządzenia. Jeżeli natomiast firma montująca pompę ciepła bierze odpowiedzialność za usługę montażu, nie ponosi odpowiedzialności za urządzenie.


Wszystkie powyższe czynniki powodują, iż koszt samej usługi instalacji będzie wyższy, niż w przypadku zamówienia w jednej firmie urządzeń z montażem. Pozorne oszczędności mogą okazać się bardzo odczuwalne w finansowych skutkach, gdy pompa ciepła nie objęta gwarancją będzie wymagała naprawy. Koszt części i dodatkowa usługa naprawy mogą przewyższyć początkowe oszczędności.

 

pompa ciepła NTS -Energypompa ciepła NTS -Energypompa ciepła NTS -Energy

 

NTS-Energy specjalizuje się w doborze, wycenie, dostawie oraz montażu pomp ciepła. Dzięki dużemu doświadczeniu, możemy zaproponować swoim klientom kompleksowe usługi, obejmując je wieloletnią gwarancją. Ponadto jako renomowany dystrybutor wielu wiodących marek mamy możliwość zaoferowania atrakcyjnych rabatów dla swoich klientów, dzięki czemu nie tracąc pewności, czasu i zaangażowania mogą oszczędzić spore kwoty. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do naszej siedziby w Psarach koło Wrocławia.
 

Kontakt w sprawie produktów:

NTS-Energy Sp. z o.o. Fabryka Pomp Ciepła
tel. 515 132 966, 664 664 494
www: www.nts-energy.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Trwałość systemu pompy ciepła, a hydraulika

Trwałość systemu pompy ciepła, a hydraulika

Już na wczesnym etapie projektowania domu musimy podjąć decyzję co do sposobu ogrzewania... ¬ więcej...

 
Jak optymalnie dobrać powietrzną pompę ciepła

Jak optymalnie dobrać powietrzną pompę ciepła

Powietrzna pompa ciepła może służyć jako źródło do ogrzewania domu, jednak... ¬ więcej...

 
Dla kogo pompa ciepła - porównanie różnych przypadków

Dla kogo pompa ciepła - porównanie różnych przypadków

Wybór systemu grzewczego podyktowany jest różnymi potrzebami i względami.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet