testo


Jak działa naturalna wentylacja w domu inteligentnym

aktualizacja: 06-04-2018, 06:33 – artykuł promocyjny


Dom inteligentny stał się wyzwaniem dla wielu inwestorów. Co chwila to pojęcie pojawia się w tematyce branżowej, ale dla wielu pozostaje enigmatyczne, bo każdy rozumuje ja na swój sposób. Najczęstszym skojarzeniem jest tu nowoczesna technologia, którą naszpikowany jest budynek. Na tym rola zarządzania domem jednak się nie kończy. Udowadnia to ABB Living Space® Experience. Jako miejsce prezentujące przełożenie wykorzystania technologii na komfort codziennego życia, zaskakuje prostotą i naturalnością.

 

 

Apartament pokazowy ABB Living Space® Experience

 

Miejsce, w którym pokazane są nowoczesne systemy sterowania funkcjami budynku. Wydzielono w nim strefy takie, jak kuchnia, salon, sypialnia, gabinet i łazienka, w których realizowane są rozmaite scenariusze działania automatyki. Centralne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i żaluzjami, regulacja temperatury i wentylacji w poszczególnych pomieszczeniach czy zarządzanie funkcjami sprzętu multimedialnego to tylko część z całej gamy możliwości, jakie można zobaczyć odwiedzając showroom stworzony przez ABB.

 

Świeże powietrze dzięki automatyce

 

Bezpośredni dostęp do świeżego powietrza jest nam potrzebny zawsze, nawet w najbardziej zaawansowanej technologicznie przestrzeni. To dzięki niemu możemy liczyć na dobre samopoczucie. Dlatego w ABB Living Space® Experience zadbano o to za sprawą napędu okiennego z serii CDC firmy D+H. System ten ma za zadanie otwierać i zamykać okna w oparciu o indywidualnie zaprogramowane scenariusze.

Okna wyposażone w napędy mogą otwierać się i zamykać w oparciu o sygnały wysyłane przez czujki wiatru i deszczu, pomiar temperatury i wilgotności, a także informacje o stopniu zanieczyszczenia powietrza

Przekładem takiego scenariusza jest otieranie okna w przestrzeni dziennej np. podczas gotowania posiłków, albo w sypialni - wieczorem, przed pójściem spać, tak, aby pokój zdążył się przewietrzyć. Naturalna wentylacja to także doskonałe uzupełnienie systemu wentylacji mechanicznej. Przykładowo, schłodzenie przestrzeni nad ranem pozwala na opóźnienie uruchomienia klimatyzacji w ciągu dnia.

 

Najcichsze napędy na rynku

 

W ABB Living Space® Experience postawiono na najwyższą jakość, dlatego napędy z serii CDC, które się tu pojawiły prezentują udoskonaloną wersję. Ich paramtery techniczne pozostały na wysokim poziomie, ale oprócz tego zadbano jeszcze o cichą, prawie niezauważalną praca łańcucha. Pozwala to na zautomatyzowane otwieranie i zamykanie okien, które jest również dyskretne. Napędy okienne CDC mogą być montowane na ramie okna – tak jak w apartamencie pokazowym ABB – lub wewnątrz profilu. Wkomponowanie układu w stolarkę okienną pozwala estetycznie ukryć cały mechanizm, co czyni go jeszcze mniej widocznym. Producent dopuszcza również lakierowanie na dowolny kolor, również spoza palety RAL. Ta możliwość pozwala dopasować napęd do każdego wnętrza, nawet do okien drewnianych.

KNX jest to otwarty standard zarządzania instalacjami budynkowymi. I właśnie ten system został wykorzystany do sterowania naturalną wentylacją w ABB Living Space® Experience, z resztą jak też pozostałymi zastosowanymi tam rozwiązaniami. Standard KNX ma tą zaletę, że można go ciągle rozbudowywać, a jego struktura ma zapewniać niezawodne działanie. W praktyce możemy dodawać dowolne scenariusze działania napędów, okna mogą otwierać się w zależności od temperatury, wilgotności powietrza czy po prostu preferencji użytkowników. Przyjemnie jest obudzić się wdychając rześkie, poranne powietrze czy wrócić do świeżo przewietrzonego mieszkania. Wszystko to i wiele więcej znajdziemy w ABB Living Space® Experience.

 

Apartament pokazowy można odwiedzić osobiście

 

Należy jedynie wcześniej umówić się z koordynatorem projektu. Kontakt: tel. +48 22 223 77 77, e-mail: PL-livingspace@abb.com


 

Kontakt w sprawie produktów:

D+H Polska Sp. z o.o.
tel. +48 71/323 52 50
www: www.dhpolska.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Nawiewniki wirowe sufitowe GCR

Nawiewniki wirowe sufitowe GCR

Nawiewniki wirowe GCR to urządzenia, dzięki którym następuje mieszanie się... ¬ więcej...

 
Centrale wentylacyjne podwieszane - przegląd

Centrale wentylacyjne podwieszane - przegląd

Centrale wentylacyjne mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych, obiektach usługowo-handlowych... ¬ więcej...

 
Bosch Vent 5000 C - centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Bosch Vent 5000 C - centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Coraz częściej świeże powietrze jest wymieniane jako czynnik decydujący o naszym... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec VTS    Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Dimplex    Metalplast    Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet