Kan


Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss Link

aktualizacja: 17-04-2018, 06:26 – artykuł promocyjny


Danfoss Link bezprzewodowo reguluje ogrzewanie w całym domu z jednego miejsca. System steruje zarówno ogrzewaniem grzejnikowym z termostatami Danfoss Link™ Connect, jak i elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym. Danfoss Link™ CC ma wbudowany moduł Wi-Fi, która pozwala również na zdalne zarządzanie sterowaniem za pomocą aplikacji Danfoss Link™ App.

 

Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss Link

 

Wszystkie elementy systemu Danfoss Link (panel centralny, aplikacja i elementy regulacyjne po stronie instalacji grzewczych) zostały zaprojektowane i dopasowane tak, aby doskonale ze sobą współpracowały. Wszystkie komponenty systemu są w pełni kompatybilne, a ogrzewaniem domu można sterować zdalnie przez aplikację Danfoss Link™ App. Montaż i uruchomienie panelu Danfoss Link™ CC są bardzo proste. Panel centralny Danfoss Link™ CC można zamontować z zasilaczem podtynkowym PSU lub zasilaczem sieciowym NSU. Dwukierunkowa technologia komunikacji bezprzewodowej oznacza, że połączenie poszczególnych komponentów ze sobą nie wymaga użycia komputera ani żadnych przewodów.

 

Zobacz głowice i sterowniki Danfoss Link w Onninen

System umożliwia zaprogramowanie indywidualnych tygodniowych ustawień ogrzewania z wybranymi temperaturami lub korzystanie z fabrycznie zaprogramowanych harmonogramów. System Danfoss Link jest także zaprojektowany pod kątem bezproblemowej rozbudowy o dalsze komponenty. To idealne rozwiązanie, gdy konieczna jest integracja nowych urządzeń z istniejącym systemem. Na przykład mogą to być termostaty w innych pomieszczeniach.

 

 

Danfoss Link i ogrzewanie grzejnikowe

 

Onninen - Panel centralny Danfoss LinkDanfoss Link™ CC steruje elektronicznymi termostatami grzejnikowymi Connect. Może współpracować nawet z 30 termostatami zamontowanymi przy grzejnikach. Komunikacja pomiędzy panelem centralnym a termostatami jest oparta na najnowszej technologii bezprzewodowej. Wyposażony w dwie baterie alkaliczne AA termostat grzejnikowy Connect pasuje do zaworów termostatycznych produkcji Danfoss takich, jak: RA-N, RAV, RAVL i RTD-N, a także do większości zaworów termostatycznych innych producentów np. z połączeniem M30x1,5.

Dzięki tygodniowym harmonogramom ogrzewania uwzględniającym, np. nocne obniżenie temperatury oraz inne indywidualne ustawienia, bez problemu można dopasować system do rytmu życia domowników i jednocześnie zredukować koszty ogrzewania. Kolejną opcją oszczędzającą energię jest tryb wakacyjny. Pozwala on na ustawienie termostatu na niższą temperaturę podczas nieobecności domowników i automatyczne przywrócenie żądanej temperatury na czas ich powrotu. Innym użytecznym rozwiązaniem jest funkcja obniżania temperatury. Jej działanie polega na obniżeniu temperatury, np. w nocy, co pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności energii. Temperaturę można również zmienić za pomocą termostatu Connect. Wysyła on sygnał do panelu Danfoss Link™ CC, co pozwala na zsynchronizowanie termostatów we wszystkich pomieszczeniach. W oparciu o niezależnie badania ustalono, że wymiana starych termostatów grzejnikowych na termostaty elektroniczne Connect pozwala na obniżenie zużycia energii nawet do 30%.

 

 

Danfoss Link i wodne ogrzewanie podłogowe

 

System sterowania ogrzewaniem podłogowym z panelem centralnym Danfoss Link™ CC zapewnia optymalną funkcjonalność i niezawodność działania. Jest także prosty w instalacji i obsłudze.

Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss LinkKomponenty systemu:

  • panel centralny Danfoss Link™ CC do bezprzewodowego sterowania;
  • regulator wodnego ogrzewania podłogowego Danfoss Link™ HC może komunikować się z maksymalnie 10 termostatami pokojowymi Danfoss Link™ RS. Dzięki obsłudze do trzech regulatorów wodnego ogrzewania podłogowego Danfoss Link™ HC poprzez jeden panel centralny Danfoss Link™ CC, w ramach jednego kompletnego systemu można sterować maksymalnie 30 termostatami pokojowymi;
  • termostat pokojowy Danfoss Link™ RS — dokładny pomiar temperatury i możliwość ustawiania w każdym pokoju.


Dwukierunkowa komunikacja umożliwia natychmiastowe sprawdzenie stanu połączenia bezprzewodowego pomiędzy termostatami a panelem centralnym.

 

 

Danfoss Link i elektryczne ogrzewanie podłogowe

 

Panel centralny Danfoss Link™ CC to idealne rozwiązanie umożliwiające sterowanie elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Wszystkie elementy sterujące ogrzewaniem komunikują się ze sobą za pomocą dwukierunkowej transmisji bezprzewodowej. Termostat podłogowy Danfoss Link™ FT do elektrycznego ogrzewania podłogowego włącza i wyłącza element grzejny. Opcjonalnie może być wyposażony w czujnik temperatury podłogi do łatwego i dokładnego pomiaru temperatury podłogi.

 

Zobacz głowice i sterowniki Danfoss Link w Onninen

Kontakt w sprawie produktów:

Onninen Sp. z o.o.
tel. 42 676 88 66, 42 676 89 70
www: onninen.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rury do ogrzewania podłogowego - przegląd oferty rynkowej

Rury do ogrzewania podłogowego - przegląd oferty rynkowej

Podłogówkę najczęściej wykonuje się z giętkich rur z tworzywa, które... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe COSMO

Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe COSMO

System ogrzewania i chłodzenia COSMO to rozwiązanie, którego zastosowanie... ¬ więcej...

 
Tajniki sterowania podłogówką, czyli jak połączyć komfort z oszczędnościami

Tajniki sterowania podłogówką, czyli jak połączyć komfort z oszczędnościami

Ogrzewanie podłogowe było wykorzystywane już wieki temu, ale dopiero w... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
kan

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj