Grzejniki JAGA ponad modą i czasem

artykuł promocyjny


O dobrym designie można mówić wtedy, gdy pomimo upływu lat zaprojektowana rzecz wciąż się podoba i wciąż budzi pozytywne emocje. Moda przemija, design zostaje. Stylistyczne fajerwerki w projektowaniu grzejników są atrakcyjne, ale tylko na chwilę. Dobre materiały i dobre formy będą atrakcyjne zawsze.

Od początku swego istnienia Jaga tworzy grzejniki, w które wpisana jest trwałość i ponadczasowość, czego wyznacznikiem jest np. 30-letnia gwarancja na wymiennik ciepła Low-H20 oraz praktycznie stała oferta produktów w katalogu. Produkty i rozwiązania, które pojawiają się w ofercie belgijskiego producenta są wynikiem badań, przemyśleń, konsultacji. Dobra technologia oraz dobry design to czynniki, które sprawiają, że klient będzie tak samo zadowolony z produktu w chwili zakupu jak za 5, 10 czy 20 lat. Przykład? Grzejniki Strada i Linea plus z gładkim frontem, które od lat są najchętniej kupowanymi modelami grzejników ściennych Jaga. Co sprawiło, że właśnie te skromne estetycznie jednostki stały się sprzedażowymi bestsellerami? Uniwersalny design i prosta forma, dzięki której grzejniki będą pasowały do każdego stylu wnętrza. Forma, która nie opatrzy się i nie znudzi.

 

Jaga - grzejnik StradaJaga - grzejnik Strada

 >>> Strada

 

Niełatwo jest stworzyć taki produkt, ale na pewno warto. Jaga codziennie przekonuje się, że wymiennik ciepła Low-H2O wart był kilku lat badań, pracy specjalistów oraz nakładów finansowych. Wymiennik wyprodukowany przez Jagę ponad 50 lat temu nadal jest sercem większości grzejników Jaga. Forma i układ lameli pozostały niezmienione i wciąż są najbardziej efektywnym rozwiązaniem nawet w przypadku wykorzystania w instalacjach z pompą ciepła. Mało tego – technologia opracowana przez Jagę pół wieku temu jest dziś uznawana za najbardziej ekonomiczną na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat trzy jednostki badawcze (WTCB, BRE i KIWA) potwierdziły w badaniach, że Jaga Low-H2O to najbardziej ekonomiczne grzejniki, z najwyższym wynikiem w zakresie energooszczędności.

Z taką samą uwagą jak do technologii Jaga podchodzi również do formy swoich grzejników. Trudno znaleźć w ofercie przypadkowe wzory, łatwo za to odszukać produkty uniwersalne estetycznie oraz te z prestiżowymi nagrodami za wzornictwo. Design grzejników Jaga jest ponadczasowy, ma jakiś cel, a w wielu przypadkach wynika też z formy urządzenia.

Na przykład grzejnik Vertiga Kirei – dekoracyjny grzejnik Jaga z systemami Low-H2O i DBE, ma płytę czołową wykonaną z poprodukcyjnych odpadów soi. Wykorzystanie materiału z recyklingu, któremu dano drugie życie i atrakcyjną postać, niesie głęboki przekaz, że można i warto oszczędzać świat oraz surowce. Przekaz ogólnie znany, ale dla większości producentów będący tylko ideą. Grzejnik Vertiga z tym właśnie frontem (materiał o nazwie Kirei) jest najchętniej wybieranym modelem w kolekcji. Naturalny materiał, uformowany we wzór inspirowany przemysłową mozaiką, ma sporo zwolenników. Płyta jest duża (musi przykryć kasetę z systemem grzewczym), więc grzejnik Vertiga Kirei spektakularnie prezentuje się na ścianie.

 

Jaga - grzejnik Vertiga KireiJaga - grzejnik Kncokonwood

>>> Vertiga Kirei                                                     >>> Knockonwood       

 

Przykładem designu towarzyszącemu technologii są modele Freedom oraz Iguana. Stojący grzejnik Freedom, nagrodzony RedDot Design Award za estetykę, nieprzypadkowo jest niski i ma szerokie nóżki. W jednej z nich ukryte są wszystkie podłączenia grzejnika, a dostęp do nich jest bardzo prosty. Dzięki ukryciu elementów instalacyjnych Freedom jest estetyczny i świetnie wygląda przy dużym przeszkleniu, bardziej niż grzejnik przypominając nowoczesną rzeźbę.

 

Jaga - grzejnik FreedomJaga - grzejnik Iguana

                                >>> Freedom                                                                   >>> Iguana

Z kolei grzejnik Iguana, dzięki trójkątnym profilom grzewczym, może zostać swobodnie „wyginany” w procesie produkcji. Możliwość uformowania wersji narożnej czy formy filaru jest czasami bardzo pomocna w trudnych aranżacjach przestrzeni.

Wzornicze fajerwerki też się firmie Jaga zdarzają. Ale jeśli już, to są to prawdziwe petardy takie jak Heatwave, który powstał po to, by złamać kanon formy i materiału. Grzejnik-pnącze zaprojektowany przy współpracy z holenderskim designerem Jorisem Laarmanem, dał początek nowatorskim formom grzejników dekoracyjnych na rynku.

 

Jaga - grzejnik Heatwave

>>> Heatwave

 

Zajrzyjcie do katalogu grzejników Jaga – producenta, który jest na rynku od 55 lat. Znajdziecie tu prosty przepis na dobry design urządzeń grzewczych. Brzmi on mniej więcej tak: proste formy, wysokiej jakości materiały, naturalne surowce, szacunek dla środowiska i użytkownika. Wszystko to w połączeniu z najnowocześniejszą technologią.

Więcej informacji na temat grzejników Jaga można znaleźć na stronie internetowej: www.jaga.com.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Jaga Polska sp. z o.o
tel. +48 22 672 88 82
www: www.jaga.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet







regulus

regulus





Facebook