Geberit


Gdzie stosować toalety wandaloodporne?

aktualizacja: 09-02-2018, 08:04 – artykuł promocyjny


Stalowe misy WC, pisuary, umywalki znajdują zastosowanie w obiektach publicznych o dużym przepływie osób. Obiektami, do których tego rodzaju wyposażenie jest zalecane, są m.in. miejsca odpoczynku podróżnych (MOPy), misa ustępowa wisząca ze stali nierdzewnej - Fanecozajezdnie przy środkach komunikacji miejskiej, ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne w obiektach sportowych (stadiony, Orliki), a także pozostałe obiekty publiczne szczególnie narażone na wandalizm. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są misy wiszące, głównie z uwagi na łatwość utrzymania czystości powierzchni znajdującej się pod miską. Przykładowy sedes tego typu N13018 marki Faneco posiada specjalne otwory rewizyjne ułatwiające montaż urządzenia na stelażu.

miska stalowa Faneco L650755W toaletach dla niepełnosprawnych stosuje się modele dłuższe, zaleca się aby, z uwagi na wymiary, urządzenia tego typu były mocowane do podłoża. Przykładem jest miska stalowa Faneco L650755.

Do mis wykonanych ze stali należy stosować również wzmocnione deski sedesowe, tak aby całość wyposażenia stanowiła bardzo wytrzymały wandaloodporny komplet. Uzupełnieniem urządzeń toalety męskiej sąFaneco - stalowy pisuar N13004 pisuary, w tym przypadku przykład stanowi model N13004. Ukryte mocowania i pełna osłona syfonu sprawiają, że wandaloodporny pisuar jest nie tylko urządzeniem bardzo solidnym lecz również zachowującym wysoką estetykę. Wymienione elementy świetnie komponują się w pomieszczeniach ogólnodostępnych - dzięki zachowaniu minimalizmu są w swoim designie uniwersalne przy zachowaniu oczywistej trwałości.

Odrębna grupę stanowią zakłady karne oraz infrastruktura penitencjarna jak areszty czy sale zatrzymań. W tego typu budynkach stalowe miski WC, zestawy kompakt z umywalką mają za zadanie nie tylko wytrzymać ewentualne akty wandalizmu lecz również zapewnić bezpieczeństwo osobom z nich korzystającym. Zaleca się aby w tego rodzaju obiektach stosowane rozwiązania były możliwie jak Faneco - najprostsze w swojej konstrukcji zachowując przy tym jak najwyższy poziom wytrzymałości przeciw wszelkim celowym bądź przypadkowym próbom zniszczenia. Przykładem rozwiązania łączącego podane cechy jest model N13124 prawy lub lewy. W jednej bryle znajduje się zarówno kompakt WC jak i umywalka z armaturą czasową. Całość elementów instalacyjnych jest tutaj zabudowana uniemożliwiając tym samym demontaż osobom nie posiadającym specjalnych narzędzi. Jest to rozwiązanie przeznaczone typowo dla zakładów karnych aresztów, sal zatrzymań etc.

Wraz z rozwojem infrastruktury oraz rosnącą świadomością w temacie wyposażenia wandaloodpornego coraz częściej stosuje się stalowe umywalki (WB54), zarówno wpuszczane w blat jak i naścienne, z osłoniętym lub ukrytym syfonem (IRS72 i N13036).

 

Solidna konstrukcja oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów zapewnia nie tylko długą żywotność lecz również bezpieczeństwo użytkowania.

 

Faneco - umywalka ze stali nierdzewnejFaneco - umywalka ze stali nierdzewnej

 

Ciekawą grupą zasługującą na poświęcenie kilku słów są tzw. misy tureckie. Posiadają one system spłukujący przy poziomie podłoża. W odróżnieniu do tradycyjnych toalet przyjmuje się tutaj pozycję przykucniętą niesiedzącą. Tego typu urządzenia są popularne przede wszystkim w krajach muzułmańskich. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to rozwiązanie bardziej higieniczne niż tradycyjna misa.

 

misa ustępowa turecka - Faneco

 

Ważnym elementem podwyższającym żywotność zastosowania stalowego wyposażenia toalet jest odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja stali. Najlepszym środkiem jest delikatny roztwór wody z mydłem. Przestrzega się przed stosowaniem agresywnych środków czyszczących oraz zawierających składniki ścierne mogące zarysować powierzchnie czyszczonych powierzchni.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rozwiązania sanitarne Viega przystosowane do wieku użytkowników

Rozwiązania sanitarne Viega przystosowane do wieku użytkowników

Większość seniorów najlepiej czuje się we własnym domu, w znanym sobie... ¬ więcej...

 
Klasyka w nowoczesnym wydaniu w łazience

Klasyka w nowoczesnym wydaniu w łazience

Łazienka to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu. Dbamy o coraz więcej szczegółów,... ¬ więcej...

 
Czysta przyjemność kąpieli z produktami SANPLAST SA

Czysta przyjemność kąpieli z produktami SANPLAST SA

Czyszczenie łazienki nie należy do przyjemności. Dla wielu to wręcz zmora związana... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetNEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj