Junkers - patron


Palniki w technice grzewczej - przegląd rozwiązań

aktualizacja: 23-03-2018, 11:08 – artykuł promocyjny


Technologia grzewcza wciąż przechodzi bardzo trudny proces zmian. Przede wszystkim należy dostosować stosowane urządzenia grzewcze do wymogów norm emisyjnych, które narzucają na nas przepisy prawa wspólnotowego. To dzięki nim oraz rosnącej świadomości społecznej coraz więcej osób stawia na ekologiczne źródła energii. Biologiczne paliwo jest także naszym sprzymierzeńcem w walce o czyste powietrze. Sercem każdego urządzenia grzewczego jest palnik.

 

Palnik do spalania peletów

 

Spalanie biomasy (pellet, ziarna zbóż, pestki owoców) to jedno z wyzwań rynku grzewczego. Nowatorskie rozwiązania pozwalają skutecznie i efektywnie zamienić odpady rolnicze w ciepło. Jednym z takich pomysłów jest palnik do spalania biomasy w postaci granulatu drzewnego (pellet) w ofercie firmy SAS.

PALNIK SAS MULTI FLAME - transport biomasy odbywa się za pomocą mechanizmu dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym napędzanych motoreduktorem. Palenisko jest automatyczne, wysokoefektywne oraz posiada funkcje samoczyszczące. Dzięki temu proces spalania pozwala na pełną regulację, która pomaga uzyskać zadaną przez użytkownika na sterowniku temperaturę. Mechanizm podawania zastosowany w modelu Multi Flame jest zabezpieczony przed niekontrolowanym cofaniem ognia do zasobnika opału w kotłach opalanych biomasą bez konieczności zastosowania instalacji gaszenia.
 

  • Montowany fabrycznie w kotłach: SAS BIO EFEKT, SAS BIO SOLID, SAS BIO SMART, SAS BIO SLIM, SAS BIO MULTI, SAS BIO GRO-ECO
  • Możliwość montażu również w kotłach podajnikowych: SAS SMART (10 kW), SAS SLIM (14-48 kW), SAS MULTI (14-200 kW) nie dotyczy kotłów SAS MULTI 17kW produkowanych do końca 2012r., SAS GRO-ECO (23-200 kW)

 

 

Palniki uniwersalne (multiolejowe) SAYMON-Kroll

 

Palniki w ofercie Saymon-Kroll to opatentowana konstrukcja przekładająca się na możliwość ich wszechstronnego wykorzystania. Same palniki to nowoczesne produkty wykorzystujące zaawansowaną technologię. Inwestycja w palnik uniwersalny jest rentowna, gdyż koszt poniesiony na zakup urządzenia zwraca się w krótkim czasie, a użytkowane później paliwo zapewnia nam ciepło niemal za darmo.

  • na olej: opałowy, roślinny, zużyty - przepracowany oraz średniociężki
  • spalają też mazut, tłuszcze roślinne i zwierzęce oraz surowe oleje bezpośredniego tłoczenia nasion oleistych
  • przeznaczone do stosowania w piecach nadmuchowych oraz kotłach centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)
  • przystosowane do kotłów zarówno ze sterowaniem podstawowym, jak i w pełni automatycznym - pogodowym.
  • do pracy potrzebują jedynie zasilania elektrycznego i sprężonego powietrza z instalacji sieciowej lub sprężarki
  • potrzebne będą również inne elementy dostępne w ofercie firmy: agregat paliwa, filtr podgrzewany, układ pływakowo-ssawny i wkład katalityczny
  • w ofercie jest 6 typów palnika uniwersalnego o mocy od 25 do 200 k

 

Firma SAYMON oferuje pełny program kotłów centralnego ogrzewania (c.o.) oraz pieców nadmuchowych do współpracy z palnikami uniwersalnymi. Sprawdź pozostałe rozwiązania w ofercie marki >> Saymon-Kroll

 

Palnik olejowy Riello od MARAX

 

Palniki Riello MARAX

Palniki serii Gulliver RGD dostępne są w zakresie mocy od 49 do 296 kW. Ich konstrukcja przede wszystkim dba o redukcję poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz hałasu. Kompaktowa budowa palnika zapewnia łatwy montaż oraz ułatwia późniejsze użytkowanie. Spełniają one europejską normę EN 267.

 

 

Zobacz także:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: SAS, Saymon, Marax


Zobacz także
KELLER typ CRS25 - nowa pompa obiegowa wody pitnej

KELLER typ CRS25 - nowa pompa obiegowa wody pitnej

KELLER CRS25 to najnowsze rozwiązanie w ofercie Grupy SBS, które dedykowane... ¬ więcej...

 
TacoSetter Inline - nowe wersje klasycznego zaworu

TacoSetter Inline - nowe wersje klasycznego zaworu

Firma Taconova, chcąc zapewnić instalatorom jeszcze większą możliwość wyboru... ¬ więcej...

 
Armatury instalacyjna i grzewcza FERRO - sprawdź nowości

Armatury instalacyjna i grzewcza FERRO - sprawdź nowości

FERRO od 25 lat dostarcza rozwiązania z zakresu armatury sanitarnej, instalacyjnej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj