gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Aplikacja SMART ROOM HEATING

aktualizacja: 13-07-2020, 09:15 – artykuł promocyjny


Zarządzanie instalacjami to przyszłość, dzięki której możliwe są duże oszczędności. Do tego dochodzi kolejny, wysoko ceniony czynnik, czyli komfort i wygoda zarządzania naszym ogrzewaniem z dowolnego miejsca. Nowa aplikacja Dimplex Smart Room Heating ułatwia osiągnięcie maksymalnej wydajności małym nakładem pracy.

 

  • Aplikacja SMART ROOM HEATINGWartości temperatury można odczytać na podstawie wskazania za pomocą cyfr oraz jako sekwencję kolorów (od niebieskiego przez żółto-pomarańczowy po czerwony), które nadają całemu wyświetlaczowi niepowtarzalny wygląd.
     
  • Intuicyjna obsługa - jednym dotknięciem palca można ustawić docelową temperaturę – i aktywować przełącznik szybkiego nagrzewania.
     
  • Temperaturę można regulować w każdej chwili. Można również tworzyć profile na każdy dzień. Co nie zmienia faktu, że pompa ciepła grzeje automatycznie w tak wydajny sposób, jak to tylko możliwe. 
     
  • Duże cyfry wskazują temperaturę rzeczywistą w każdym pokoju oraz wartość zadaną, która została efektywnie określona przez aplikację Dimplex Smart Room Heating.Właściwie ustawiona przez aplikację Dimplex Smart Room Heating pompa ciepła w każdej chwili pracuje wydajnie i efektywnie. W efekcie wykazuje znacznie mniej oznak zużycia, a tym samym zwiększa się jej żywotność, a ryzyko powstania usterek jest minimalne.

 

 

 

Więcej ciepła czy większa oszczędność?

 

Jak dotąd użytkownik systemu grzewczego musiał wybierać pomiędzy komfortem a wydajnością. Jedna z dwóch możliwych dróg nie do końca jednak odpowiadała oczekiwaniom. Użytkownik przede wszystkim nie był w stanie ocenić, co w praktyce jego wybór oznacza i jakie będzie to miało konsekwecje na niego samego i zasobność jego portfela.Uwzględniając preferencje klienta, instalator dostosowywał krzywą grzewczą pompy ciepła możliwie na najniższą wartość lub o kilka stopni wyżej. W czasie użytkowania przekładało się to na przyjemne odczucie ciepła w domu oraz wyższe koszty. Gdy ograniczano wydatki trzeba było liczyć się, że od czasu do czasu przydawał się dodatkowy sweter. Taki stan to już przeszłość.


Dzięki aplikacji Dimplex Smart Room Heating nie trzeba już wybierać. Łączy ona najwyższy możliwy komfort z najwyższą wydajnością. Dlaczego to jest możliwe? Regulacja za pomocą termostatu nie jest już konieczna, można bowiem bardzo wygodnie komunikować się z pompą ciepła – bezpośrednio za pomocą smartfonu. Korzystając z aplikacji Dimplex Smart Room Heating każdy może indywidualnie regulować temperaturę aż w dziesięciu pomieszczeniach.

 

Krzywa grzewcza a subiektywne odczuwanie temperatury

 

Wykorzystanie maksymalnej wydajności urządzenia grzewczego względem odczucia komfortu termicznego przez mieszkańców to najważniejsze zadanie dobrego zarządzania instalacją. Niezależnie od tego, czy użytkownik czuje się najlepiej w temperaturze 18 czy też 23 stopni zadaniem pompy ciepła (a dokładniej sterownik pompy ciepła, który steruje całą instalacją grzewczą) ustala najniższą możliwą, a tym samym najbardziej wydajną i oszczędną – temperaturę zasilania dla żądanej temperatury.
 

To co w nowym wymiarze sterowania ogrzewaniem od Dimplex jest najbardziej charakterystyczną cechą to odejście od klasycznej krzywej grzewczej ze sztywnymi kryteriami. W zamian oferowane jest posługiwanie się nową wartością – subiektywne odczuwanie temperatury. Śmiało można stwierdzić, że jest to rewolucja w sposobie regulacji systemu grzewczego! Od teraz to nie krzywa grzewcza decyduje, czy jest wystarczająco ciepło, lecz każdy z mieszkańców. Dla instalatorów oznacza to nową technikę regulacyjną. Wystarczy, że jednorazowo ustawi się maksymalną potrzebną temperaturę, czyli punkt końcowy obecnej krzywej grzewczej i gotowe. Resztę użytkownik reguluje samodzielnie. Za pomocą aplikacji ma bezpośredni wpływ na pracę pompy.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05
www: dimplex.pl
dimplex24.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Naturalny czynnik R290 w pompach ciepła alpha innotec

Naturalny czynnik R290 w pompach ciepła alpha innotec

O tym, że przyszłość branży pomp ciepła należy do naturalnych czynników... ¬ więcej...

 
Naturalne chłodzenie w gruntowych pompach ciepła

Naturalne chłodzenie w gruntowych pompach ciepła

Współczesny inwestor coraz częściej docenia komfort i kompleksowe rozwiązania... ¬ więcej...

 
Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON oferuje szeroką gamę wysokowydajnych pomp ciepła do ogrzewania, przygotowania... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet