zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych

aktualizacja: 08-01-2018, 10:13 – artykuł promocyjny


Rewolucyjny system oparty o rewersyjną, powietrzno-gruntową pompę ciepła ma za zadanie wyeliminować znane dotychczas ograniczenia w użytkowaniu tego typu urządzeń grzewczych. Poza tym zredukowane zostało także marnotrawstwo energii. System dedykowany jest zarówno do obiektów komercyjnych, jak też przemysłowych.

 

Zero ograniczeń

 • System Zero nie ogranicza wyboru źródła energii. Co więcej umożliwia wykorzystanie ciepła aż z trzech źródeł, w tym ciepła odpadowego.


Zero marnotrawstwa

 • System Zero wykorzystuje to, co do tej pory było efektem ubocznym wielu procesów związanych z funkcjonowaniem obiektów komercyjnych i przemysłowych. Ciepło odpadowe pochodzące z procesów technologicznych, na przykład z urządzeń chłodniczych dzięki systemowi Zero staje się efektywnym źródłwm ciepła. Brak marnotrastwa to spore oszczędności - nawet o 25%.
   

 

Wszechstronne urządzenie do grzania i chłodzenia

 

Dolne źródło ciepła Systemu Zero wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych. Za główne źródło energii uznawane jest powietrze,. Grunt w tym układzie pełni rolę źródła uzupełniającego. W sprzyjających warunkach może dojść do wykorzystania jednocześnie obu źródeł. Wybór źródła następuje automatycznie - w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością w danym momencie. Takie podejście to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, dla inwestora z kolei przekłada się to na wymierne korzyści finansowe. System Zero zawsze pracuje z największą wydajnością, bez względu na porę roku.
 

Przykłady:

 • Obiekty handlowe, restauracje: wykorzystanie ciepła z procesów chłodzenia produktów spożywczych
 • Centrum danych: wykorzystanie ciepła z systemu chłodzenia serwerów

fot.: Powietrze zewnętrzne, jako podstawowe dolne źródło ciepła jest wykorzystywane w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością – czyli powyżej temperatury 0°C. W tym zakresie temperatur praca pompy ciepła nie wymaga użycia 2 sprężarek – wystarczy jedna. Przy spadku temperatury poniżej 0°C, pompa ciepła przełącza się na wykorzystanie gruntowego wymiennika ciepła, jako dodatkowego źródła ciepła i od tego momentu pracuje ze stałą mocą grzewczą. W tym przypadku gruntowy wymiennik ciepła nie jest wykorzystywany w 100%, lecz tylko w zakresie dostarczenia brakującej energii niezbędnej do ogrzania obiektu przy temperaturach niższych niż 0°C i wydajnej pracy pompy ciepła.

 

 

Niebywale oszczędny

 

System Zero to pompa ciepła dedykowana dla instalacji komercyjnych oraz przemysłowych. Dzięki temu, że pompa zasilana jest aż z 3 źródeł, inwestor nie musi się zastanawiać na wyborem konkretnego źródła ciepła, które będzie najlepsze w konkretnym obiekcie. System Zero to opatentowana i pierwsza seryjnie produkowana pompa ciepła, która łączy zalety powietrznej oraz gruntowej pompy ciepła, z możliwością wykorzystania również ciepła odpadowego z procesów technologicznych. Co więcej, system pracuje z najwyższą wydajnością i wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy – propan. Efekt? Zero marnotrawstwa energii, zero marnowania pieniędzy i niespotykane dotąd możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów grzewczo-chłodzących

 

System Zero - zalety

 

 • 2-sprężarkowa, powietrzno-gruntowa, rewersyjna pompa ciepła do grzania i aktywnego chłodzenia wykorzystująca zalety 2 źródeł ciepła: powietrza i gruntu z możliwością wykorzystania ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Zastosowanie do nowych oraz modernizowanych obiektów o powierzchni do 1 000 m2 (w tym produkcji ciepłej wody użytkowej).
 • Bogate możliwości rozbudowy.
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy (propan).
 • Obieg powietrze/woda – wykorzystanie źródła ciepła/chłodu ze stale dostępnego powietrza zewnętrznego (podstawowe źródła ciepła).
 • Obieg glikol/woda – wykorzystanie energii z gruntu (dodatkowe źródło ciepła) oraz ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Inteligentne sterowanie wyborem źródła ciepła – praca naprzemienna lub równoległa z uwzględnieniem zakresu, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością.
 • Oszczędności - niższe koszty ogrzewania, niższa emisja CO2.

 

Powietrze - grunt - ciepło odpadowe  - optymalne wykorzystanie energii

 

System Zero położył kres wyborowi „albo/albo”. Do tej pory, inwestor planujący zastosowanie pompy ciepła, zwykle miał do wyboru – zastosować gruntową (wodną) albo powietrzną pompę ciepła. Teraz jest już dostępny system, który bardzo wydajnie potrafi wykorzystywać 2 doskonałe nośniki energii: powietrze i grunt. Jest to pierwsza tego typu pompa ciepła dużej mocy na świecie, którą produkuje się seryjnie.


System Zero daje również możliwość wykorzystania ciepła odpadowego z procesów technologicznych, jest to więc doskonałe rozwiązanie do obiektów z zainstalowanymi innymi urządzeniami, których ciepło może być również wykorzystane przez pompę ciepła (np. sklepów wielkopowierzchniowych z zainstalowanymi urządzeniami chłodniczymi, centrum komputerowe itp.).


Idea, która rewolucjonizuje ogrzewanie i chłodzenie obiektów komercyjnych i przemysłowych, a także dużych budynków mieszkalnych – i to w niezwykle opłacalny sposób. Nie ważne, czy to duże centrum komputerowe, budynek mieszkalny, obiekt przemysłowy, a może handlowy... nowy, czy modernizowany... – System Zero zawsze pracuje z najwyższą wydajnością!


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05/06/07/08/24
www: www.dimplex.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Postaw na czyste powietrze - pompy ciepła Yutaki S80

Postaw na czyste powietrze - pompy ciepła Yutaki S80

We wrześniu 2018 roku wystartował rządowy program „Czyste powietrze”,... ¬ więcej...

 
Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2

Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2

Innowacyjne modułowe pompy ciepła powietrze-woda Q-ton wykorzystujące CO2... ¬ więcej...

 
Pompa ciepła Edel-Woda - chłodzenie i ciepła woda gratis

Pompa ciepła Edel-Woda - chłodzenie i ciepła woda gratis

Edel – Woda marki Auer to sprawdzona na całym rynku europejskim pompa ciepła... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet