ZEN - kurtyny powietrzne jako element wystroju wnętrza

aktualizacja: 07-09-2018, 10:38 – artykuł promocyjny


Zasadność stosowania kurtyn powietrznych w obiektach użyteczności publicznej nie ulega wątpliwości. Bezsporna jest również ich wysoka skuteczność w zakresie zachowania prawidłowej pracy układu wentylacyjnego oraz oszczędności energii cieplnej uzyskana poprzez oddzielenie obszarów o różnych warunkach klimatycznych.

Czy jednak możliwe jest wkomponowanie urządzeń sporych rozmiarów w taki sposób, aby nie naruszyć koncepcji projektowej wystroju pomieszczeń? Okazuje się, że tak! Projektanci kurtyn powietrznych Grupy Rosenberg, w ścisłej współpracy z architektami wnętrz, od wielu lat opracowują rozwiązania stanowiące odpowiedź na wysokie wymagania estetyczne obiektów, przy zachowaniu prawidłowej pracy urządzeń i ich niskiej awaryjności.

Zdecydowanym hitem projektowym Grupy Rosenberg jest kurtyna powietrzna ZEN, która od lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem architektów na całym świecie. Przez projektantów nazwana została kurtyną powietrzną inspirującą, gdyż - jak pokazuje różnorodność zastosowań - ma niemal nieskończone możliwości wykończeniowe.

Nazwa typoszeregu nie jest przypadkowa. Do kurtyny powietrznej bowiem idealnie pasują słowa Taisena Deshimaru: „Zen jest jak żywa woda odnawiająca się bez przerwy (…). Jest zawsze świeży i w każdej chwili tworzy siebie na nowo”.

Zwarta konstrukcja obudowy kurtyny w formie podstawowej prezentuje się skromnie: rama nośna wykonana jest z ocynkowanej blachy stalowej, lakierowanej proszkowo na kolor czarny, a panele frontowe - z anodowanej blachy aluminiowej (fot. 1).

Jednak dla architektów to tylko baza startowa do rozwinięcia skrzydeł wyobraźni…

 

Fot. 1. Kurtyna powietrzna ZEN – wersja podstawowa

 

Umieszczenie dyszy wlotowej w górnej części obudowy sprawia, że panele frontowe są całkowicie gładkie, a to z kolei otwiera drogę wielu możliwości. Anodowaną blachę aluminiową można zastąpić stalą nierdzewną błyszczącą lub szczotkowaną, drewnem (fot. 2), pomalować na dowolny kolor z palety RAL i – co bardzo ważne – zamieścić logo lub inny wzór dekoracyjny (również podświetlany) (fot. 3).

 

Kurtyna powietrzna ZEN

Fot. 2. Kurtyna powietrzna ZEN – przykład wykonania (kolejno od góry) ze stali nierdzewnej błyszczącej, stali nierdzewnej szczotkowanej, drewna

kurtyny powietrzne ZEN

Fot. 3. Kurtyna powietrzna ZEN – przykładowe wykończenia

 

Dzięki tak szerokim możliwościom wykończeniowym kurtyna powietrzna ZEN albo staje się niewidoczna (fot. 4),

 

kurtyna powietrzna ZEN

Fot. 4. Kurtyna powietrzna ZEN – przykładowa realizacja …

 

albo przyciąga spojrzenia (fot. 5).

 

kurtyna powietrzna ZEN

Fot. 5. Kurtyna powietrzna ZEN – przykładowa realizacja

 

Niewątpliwą zaletą kurtyny powietrznej ZEN jest również przystosowanie do montażu pionowego (fot.6), co zwiększa zakres możliwych zastosowań.

 

kurtyna powietrzna ZEN

Fot. 6. Kurtyna powietrzna ZEN – montaż pionowy

 

Wysoka jakość kurtyn powietrznych ZEN to również doskonałe parametry techniczne. Oferta producenta zawiera zarówno modele z wentylatorami wyposażonymi w silniki AC (z 5-stopniową regulacją wydajności), jak i wersje energooszczędne, napędzane silnikami EC (komutowanymi elektronicznie, regulowane bezstopniowo).

Kurtyna powietrzna ZEN wykonana jest w czterech długościach (od 1000 mm do 2500mm), dla zasięgu do 2.5 ÷ 4.2 m – zależnie od wybranego modelu i panujących warunków.

Typoszereg zawiera wersje bez nagrzewnicy (w tym wykonaniu kurtyna może być stosowana również do ochrony chłodni/mroźni), z nagrzewnicą elektryczną (3-stopniową) oraz z nagrzewnicą wodną (2-, 3-, 4- rzędową).

Do montażu i obsługi kurtyny dostępna jest szeroka gama akcesoriów. Część z nich, jak np. regulator, pilot, kabel podłączeniowy RJ45 dostarczana jest w standardzie.

Kurtyny powietrzne ZEN produkowane są w Unii Europejskiej i spełniają wszystkie obowiązujące normy i przepisy, w tym wymagania Dyrektywy ErP (2009/125/WE).

Dowiedz się więcej na stronie producenta i uruchom skrzydła własnej wyobraźni!
https://www.rosenberg.pl/katalog/?search=zen

Kontakt w sprawie produktów:

Rosenberg Klima Polska sp. z o.o.
tel. (+48) 22 720 67 73 do 74
www: www.rosenberg.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Nowa akcja promocyjna FLOWAIR na nagrzewnice wodne LEO

Nowa akcja promocyjna FLOWAIR na nagrzewnice wodne LEO

Instaluj nagrzewnic wodnych LEO z serii FLOWAIR Basic i zyskuj dodatkowe premie w nowej... ¬ więcej...

 
Wielki powrót nagrzewnic z klasycznym 3-biegowym silnikiem

Wielki powrót nagrzewnic z klasycznym 3-biegowym silnikiem

Do Eshopu VTS powracają łatwe w montażu, proste w obsłudze i tak dobrze znane klientom... ¬ więcej...

 
Grzegorz Perestaj o nowym typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO

Grzegorz Perestaj o nowym typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO

Grzegorz Perestaj to szef zespołu Badań i Rozwoju firmy FLOWAIR. W wywiadzie zaprezentuje... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet