Kan


Innowacyjny rozdzielacz ogrzewania podłogowego i centrala sterująca schowane w jednej estetycznej szafce

aktualizacja: 06-11-2017, 10:56 – artykuł promocyjny


Rozdzielacze zamontowane w szafkach stały się nieodzownymi elementami systemów ogrzewania podłogowego jak i grzejnikowego. Dzięki zastosowaniu rozdzielaczy możemy kontrolować i indywidualnie zarządzać (sterować) każdym grzejnikiem lub pętlą grzewczą.

 

Rozdzielacze z rotametrami magnetycznymi Prandelli - zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie

 

Colmix

W wypadku rozdzielaczy, po pewnym czasie użytkowania, występowały do niedawna problemy związane z zabrudzeniem szkiełek rotametrów. Powodowało to niemożność precyzyjnego wyregulowania prędkości przepływu, lub w wypadku zastosowania sterowania kłopot z odczytem czy woda płynie, czy też nie.

Mimo, że od kilku lat stosowane są rotametry rozbieralne (możliwość wyjęcia szkiełka i wyczyszczenia go) to i tak jest to połowiczne rozwiązanie.

Aby wyeliminować tego typu problem Prandelli od jakiegoś czasu w swoich rozdzielaczach RP-R i Colmix R stosuje innowacyjne rotametry magnetyczne.

rotametr magnetyczny

W rotametrach tych nie mamy styku szkiełka z czynnikiem grzewczym, jakim może być woda lub mieszanka wody z glikolem. Szkiełko jest zawsze czyste co daje inwestorowi możliwość kontroli grzania w każdym pomieszczeniu niezależnie. Nawet ewentualne przypadkowe mechaniczne uszkodzenie tego szkiełka nie powoduje wycieku wody i dlatego zapewnia bezpieczeństwo pracy rozdzielacza.

Ponadto w wypadku rotametrów magnetycznych nie ma ograniczeń w stosowaniu dla nawet największych stężeń roztworów glikolu, a także wszelkich inhibitorów, jako dodatków uszlachetniających do zładu wodnego.

 

 

Czy rotametry magnetyczne można zastosować do wcześniejszych rozwiązań?

 

Dużym udogodnieniem jest możliwość zastąpienia (w działających już układach) starszego typu rotametru na nowy.

Rozdzielacze RP-R i zestawy rozdzielaczy z elementem mieszającymi posiadają także wkładki termostatyczne do zamontowania siłowników termoelektrycznych (Prandelli M101). Siłowniki we współpracy z termostatami Prandelli (M201 lub OCD5) oraz centralkami (M301 lub M401) zapewniają automatyczną regulację temperatury w pomieszczeniach z grzejnikami oraz z ogrzewaniem podłogowym.

 

 

Gdzie umieścić centralę sterującą ogrzewaniem podłogowym? - mamy rozwiązanie tego problemu - Szafki DuoBox

 

DuoBox nadtykowaDuoBox podtynkowa

 

W dotychczasowych szafkach do rozdzielaczy pewną trudnością dla hydraulika lub elektryka było umiejscowienie centralki zarządzającej sterowaniem ogrzewaniem podłogowym. Centralka była montowana albo na dodatkowej konstrukcji między belkami rozdzielacza, lub należało kupić szafkę o jeden rozmiar szerszą i przykręcić ją obok zestawu pompowego. Dość często centralka była także sytuowana poza szafką w specjalnie przygotowanym miejscu.

W nowego typu szafkach Prandelli DuoBox nad rozdzielaczem mamy specjalnie przygotowaną półkę, a nad nią szynę DIN do szybkiego montażu centralek (Prandelli M301, M401 i Alpha IP). Taki montaż na szynie DIN bez użycia narzędzi bardzo ułatwia pracę instalatora.

 

szafka rozdz term.

 

Jeżeli centralka nie jest przystosowana do umieszczenia na listwie (np. WLM Prandelli), wystarczy odkręcić szynę DIN i w tym miejscu już na blachowkręty przymocować tą centralkę nad półką.

Dodatkową zaletą szafki DuoBox są otwory w półce na przeprowadzenie każdego przewodu osobno do pompy i siłowników. Otwory są zabezpieczone gumowymi przejściówkami, aby zabezpieczyć przed uszkodzeniem przewodu elektrycznego. Gumowe przejściówki chronią użytkowników, nawet przy przypadkowo uszkodzonym przewodzie, przed porażeniem prądem.

Szafki naturalnie posiadają odpowiednią głębokość potrzebną do zainstalowania nie tylko rozdzielaczy, ale też zestawów pompowo-rozdzielaczowych Colmix R, a także modułów pompowych łączących rozdzielacz grzejnikowy z rozdzielaczem do ogrzewania podłogowego.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Prandelli Polska sp. z o.o.
tel. (58) 762 84 55
www: www.prandelli.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Ogrzewanie podłogowe i grzejniki - systemy sterowania

Ogrzewanie podłogowe i grzejniki - systemy sterowania

Współczesne systemy grzewcze muszą bazować na nowoczesnych technologiach... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie podłogowe KELLER Floor - jak prawidłowo projektować i montować wodne ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe KELLER Floor - jak prawidłowo projektować i montować wodne ogrzewanie podłogowe?

Wodne ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem. Zwłaszcza... ¬ więcej...

 
Innowacyjne rozwiązanie do instalacji ogrzewania podłogowego - Reflex Servitec Mini

Innowacyjne rozwiązanie do instalacji ogrzewania podłogowego - Reflex Servitec Mini

Wnikanie gazów do instalacji grzewczych i chłodniczych zakłóca prawidłową... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
kan

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj